سومین فرد نزدیک به دولت دهم دستگیر شد

بازداشت گزینه احمدی‌نژاد برای وزارت اطلاعات

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران گزارش‌ها در مورد بازداشت عباس امیری‌فر امام جماعت نهاد ریاست جمهوری و جدی‌ترین گزینه محمود احمدی‌نژاد برای تصدی وزارت اطلاعات را تائید کرد.

روز دوشنبه (۱۲ اردیبهشت) برخی رسانه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان از بازداشت شب گذشته امیری‌فر از سوی نیرو‌های امنیتی خبر داده بودند.

عباس امیری‌فر که مسئول فرهنگی نهاد ریاست جمهوری است٬ چندی پیش اعلام کرده بود که اصلی‌ترین گزینه احمدی‌نژاد برای تصدی وزارت اطلاعات پس از برکناری حیدر مصلحی بوده است.

دو هفته پیش علی خامنه‌ای با صدور حکمی با برکناری مصلحی مخالفت کرد که این اقدام وی منجر به قهر ۱۱ روزه احمدی‌نژاد شد.

جنجال‌ها بر سر ادامه کار حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد بازداشت امیری‌فر بی‌ارتباط با این جنجال‌ها نباشد.

امیری‌فر از جمله نزدیکان احمدی‌نژاد است که در هفته‌های اخیر اظهارات تندی علیه حامیان خامنه‌ای ایراد کرده و به صراحت از اقدامات و سیاست‌های اسفندیار رحیم‌مشایی حمایت کرده بود.

آن‌طور که روحانیون نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی می‌گویند٬ امیری‌فر با حمایت‌های مالی رحیم‌مشایی اقدام به انشعاب از «جامعه وعاظ» کرده و در برابر آن «جامعه وعاظ ولایی» را راه‌اندازی کرده است.

این اقدام امیری‌‌فر با خشم مسئولان بلند‌پایه جامعه روحانیت مبارز (مهدوی کنی و شجونی) مواجه شد به طوری که جعفر شجونی دبیرکل جامعه وعاظ علیه وی شکایتی تسلیم قوه قضائیه کرد.

عباس جعفری دولت آبادی به خبرگزاری ایسنا گفته که این روحانی نزدیک به احمدی‌نژاد به اتهام دست داشتن در تهیه و توزیع مستند «ظهور بسیار نزدیک است» بازداشت شده است.

پیش‌تر کارگران این مستند جنجالی از سوی قوه قضائیه بازداشت شده بود.

امیری‌فر سومین عضو نزدیک به تیم احمدی‌نژاد است که در چند هفته اخیر بازداشت می‌شود.

پیش از او عباس غفاری پدر معنوی محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌مشایی و علیرضا سیجانی کارگردان مستند «ظهور بسیار نزدیک است» بازداشت شده بودند.

reza در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ :
سلام باتشکر از رسانه

سلام با تشکر از رسانه خوبتون.

مارکس ایدئولوژی را محصول طیقه حاکم می داند واعتقاد دارد بسته بندی ایدئولوژی به صورتی شکل می گیرد که منافع حکومت را تضمین کند.

پس یقین داشته باشیداحمدی نژاد درت نظیم ایدئولوژِی تاحالا بوده، اما تغییرات ایدئولیک آینده نزدیک خبر از حذف احمدی نژاد با استفاده از شیوه های دینی دارد.

موفق باشید.

کژدم در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ :
http://kajdoum1.blogspot.com
باید منتظر بود

باید منتظر بود و دید که آیا امیری فر نیز به سرنوشت پالیزدار دچار خواهد شد؟
احتمال اینکه دستگیری امیری فر بخشی از قرارداد آتش بس میان باند خامنه ای و صفوی نوین بوده است؛ قوی است. اما اینکه این بازداشت موقت باشد یا نه بستگی به عمق و گستردگی قرارداد دارد. اما باید دانست که هیچ قرار دادی وجود ندارد که شکسته نشود. امیری فر در آخرین مصاحبهٔ خود گفته بود که محافظه کاران سنتی و اصولگرایی کاملاً خاصیت خود را از دست داده اند و این جمله به تنهایی بسیار مهمتر از تهیه و توزیع سی-دی های «ظهور نزدیک است» میباشد.

اکنون هر دو باند اصلی قدرت در حال « صلح مسلح» به سر میبرند و هر آن؛ یکی از طرفین با بر آورد توازن قدرت میتواند به حملهٔ دوباره دست بزند. در دورهٔ صلح مسلح معمولا طرفین به باز سازی و سازماندهی و تدوین طراحیهای عملیاتی میپردازند و در واقع موقعیت صلح مسلح در شرایط کنونی که هر لحظه به انتخابات نزدیک میشویم؛ بسیار شکننده است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)