مقاومت تیم احمدی‌نژاد در برابر دستور خامنه‌ای

«نامه خامنه‌ای به مصلحی حکم حکومتی نیست»


سایت فیلتر شده «محرمانه‌نیوز» نوشته که نامه علی خامنه‌ای مبنی بر ادامه کار حیدر مصلحی، حکم حکومتی نبوده و تنها یک توصیه است.

این سایت روز چهارشنبه (۳۱ فروردین) پس از انتشار متن نامه خامنه‌ای خطاب به مصلحی نوشت: «از نظر فقهی و حقوقی نامه رهبر معظم انقلاب حکم حکومتی محسوب نمی‌شود و تنها در جهت تقویت توان امنیتی کشور در باب توصیه به مصلحی ابلاغ شده است.»

پس از انتشار این یادداشت بود که مقام‌های قضایی این سایت و چند سایت دیگر تیم محمود احمدی‌نژاد را فیلتر کردند.

سایت‌های تیم احمدی‌نژاد در چند روز گذشته تلاش کرده بودند دستور خامنه‌ای مبنی بر ادامه کار مصلحی در وزارت اطلاعات را بی‌اهمیت جلوه دهند.

محمود احمدی‌نژاد و علی خامنه‌ای بر سر ادامه حضور حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات دچار اختلاف شده‌اند و این اختلاف با وجود انتشار نامه رهبر جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد.

تیم احمدی‌نژاد تاکنون حاضر نشده است دستور خامنه‌ای را بپذیرد، به طوری که برخی رسانه‌ها گزارش کرده‌اند وزیر اطلاعات در سفر کردستان هیات دولت حضور ندارد.

آن‌طور که برخی رسانه‌های حامی خامنه‌ای گزارش کرده‌اند روزنامه ایران در شماره امروز (پنجشنبه اول اردیبهشت) خود حاضر نشده است نامه خامنه‌ای خطاب به مصلحی را منتشر کند.

روز گذشته نامه‌ای از رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده که در آن‌ به جای آنکه احمدی‌نژاد مورد خطاب باشد، از حیدر مصلحی خواسته شده به فعالیت خود در وزارت اطلاعات ادامه دهد.

آقای خامنه‌ای در شرایطی در نامه مخالفت خود با عزل وزیر اطلاعات به احمدی‌نژاد بی‌اعتنایی کرده که تیر ماه سال ۱۳۸۸ در جریان مخالفت با معاونت اولی رحیم‌مشایی به طور مستقیم احمدی‌نژاد را مورد خطاب قرار داده بود.

کاربر مهمان در تاریخ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ :
حکم حکومتی ؟ کی کاربرد دارد ؟

حکم حکومتی ؟ کی کاربرد دارد ؟ یعنی چی؟

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)