وزیر ارشاد: روزنامه شرق باید توقیف شود

تلاش محافظه‌کاران برای توقیف روزنامه شرق

خبرگزاری فارس وابسته به بنیاد تعاون سپاه به همراه برخی سایت‌های محافظه‌کار به بهانه انتشار طرحی در روزنامه شرق٬ تلاش‌ها برای توقیف این روزنامه اصلاح‌طلب را آغاز کرده‌اند.

روزنامه شرق در شماره روز گذشته خود (سه‌شنبه چهارم مهر) طرحی منتشر کرده که گروهی از محافظه‌کاران می‌گویند در آن به رزمندگان جنگ هشت ساله عراق علیه ایران «توهین» شده است.

این رسانه‌ها نوشته‌اند در این طرح رزمندگان جنگ هشت ساله افرادی معرفی شده‌اند که رفتاری «کورکورانه» داشته‌اند.

بیژن نوباوه٬ نماینده مجلس روز چهارشنبه (پنجم مهر) به خبرگزاری فارس گفته ۱۰۰ نماینده مجلس در اعتراض به این اقدام روزنامه شرق نامه‌ای را امضا کرده و خواستار برخورد قضائی با این روزنامه هستند.

مجتبی ذوالنور٬ جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه هم گفته است: «توقیف و تعطیلی روزنامه شرق حداقل‌ترین توقع مردم در برخورد با اهانت بی‌شرمانه این روزنامه است.»

آقای ذوالنور افزوده است: «ما روزنامه شرق را یک روزنامه قلمداد نمی‌کنیم٬ چرا که در حقیقت آن‌ها ارگان یک خط منحط سیاسی در کشور هستند که به مناسبت‌های مختلف همنوایی با دشمنان انقلاب را در دستور کار خود دارند.»

روزنامه جوان دیگر ارگان سپاه پاسداران نوشته روزنامه شرق «گام وارونه‌» برداشته و پیشانی‌بند‌های رزمندگان را «به سیاه‌ترین شیوه ممکن به سخره گرفته است.»

سایت محافظه‌کار «جهان‌نیوز» نوشته طرح این روزنامه به طور «غیرمستقیم موجب وهن ارزش‌های دفاع مقدس شده است.»

این سایت افزوده که روزنامه شرق باید به خاطر انتشار این طرح عذرخواهی کند و در صورت خودداری٬ وزارت ارشاد باید با مسئولان این روزنامه برخورد کند.

پدرام پاک‌ آئین٬ مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد هم اعلام کرده که روزنامه شرق از سوی وزارت ارشاد به خاطر انتشار این طرح اخطار کتبی دریافت کرده است.

آقای پاک آئین گفته است: «آنچه مسلم است این کاریکاتور مغایر با رسالت مطبوعاتی است و شائبه مخالفت با ارزش‌های دفاع مقدس را القا می‌کند.»

محمد حسینی٬ وزیر ارشاد نیز اعلام کرده است: «نظر ما توقیف روزنامه شرق است و آن را به دادستانی اعلام کرده و در جلسه هیئت دولت با وزیر دادگستری مذاکره کرده‌ام.»

آقای حسینی افزوده است: «کاریکاتور روزنامه شرق در خارج از کشور و سایت‌های ضد انقلاب مورد استقبال قرار گرفته است.»

خبرگزاری «آنا» هم خبر داده که مهدی رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه شرق برای ادای توضیحاتی درباره این طرح به دادسرای رسانه احضار شده است.

خبرگزاری فارس هم گزارش کرده که انصار حزب‌الله قصد دارد روز پنجشنبه (ششم مهر) مقابل دفتر این روزنامه تجمعی اعتراضی برگزار کند.

این در حالی است که مسئولان روزنامه شرق اعلام کرده‌اند هدف آنها از انتشار چنین طرحی «توهین» به رزمندگان جنگ نبوده است.

کاربر مهمان ثاقب 9 در تاریخ ۶ مهر ۱۳۹۱ :
جنجال بر سر كاريكارتور

جنجال بر سر كاريكارتور روزنامه شرق؛ يك جريان سازى براى تحت الشعاع قرار دادن اخبار مربوط به بازداشت فرزندان آقاى هاشمي است كه توسط شبكه پرويز( ثابتي) انجام گرديد. جنجال در سطوح مختلف اصولگرايان پيرامون موضوع نشانگر نفوذ منابع ساواك( پرويز ثابتي) ديروز، و منابع موساد امروز در كشور است. همچنين ايجاد اشتغالات مضاف براى وكيل آقاى مهدى هاشمي است. ( جمعيت اطلاعات ٣٦ ميليوني/ ثاقب٩) 

درد در تاریخ ۶ مهر ۱۳۹۱ :
درد

توقیف افراد و جرایدو رسانه های زیادی در نقشه حکومت هست ..اینها از قبل دنبال توقیف شرق بودند ...دلیل این ها نزدیکی به انتخاباته که میخوان در سکوت کامل و بدون ماجرا و حضو خیابانی مردم برگزار بشه.. شرق اگر هر کاری میکرد باز هم توقیف میشد.

کاربر مهمان در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۱ :
يعني چه ؟

اگه نميگفتن اينا رزمنده هستم من 100 ديگه هم به ذهنم نميرسيد اينا رزمنده اند كه دارن ميرن بجنگن

نفر آخر كه به طرز واضحي يه بطري رو برده رو هوا

آخه رزمنده ها مگه بطري مي بردن هوا ؟؟؟

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)