محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه خبر داد:

نيروهای قدس سپاه در سوريه حضور دارند

محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه به طور رسمی حضور نیروی «قدس» این نهاد نظامی در سوریه را تائید کرد.

به گزارش ایسنا٬ آقای جعفری روز یکشنبه (۲۶ شهریور) در یک نشست خبری اعلام کرد: «تعدادی از نیروهای قدس در سوریه حضور دارند٬ اما این به منزله حضور نظامی ما در این کشور نیست.»

وی گفته که «همه می‌دانند سپاه واحدی به نام نهضت‌های اسلامی داشته و دارد که با هدف کمک به مستضعفین و صدور انقلاب اسلامی تشکیل شده است و در این راستا حرکت می‌کند.»

جعفری در عین حال افزوده که سپاه پاسداران به سوریه کمک «فکری» و «اقتصادی» می‌کند٬ اما در این کشور حضور نظامی ندارد.

این فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد مشخص نیست در صورتی که به سوریه حمله نظامی شود٬ جمهوری اسلامی از این کشور حمایت نظامی کند.

پنجم شهریور امسال نیز سالار آبنوش٬ فرمانده سپاه قزوین اعلام کرده بود جمهوری اسلامی در «بعد نظامی» در سوریه مشغول جنگ است.

از نیروی قدس سپاه به عنوان یکی از نیرو‌های نظامی درگیر در سوریه نام برده می‌شود که چندی پیش نیز اسماعیل قاآنی٬ جانشین فرمانده نیروی قدس دخالت این نیرو در این درگیری‌ها را تائید کرده بود.

جمهوری اسلامی تلاش‌های بسیاری برای حفظ رژیم بشار اسد در سوریه آغاز کرده و آن‌طور که برخی رسانه‌های خارجی هم اعلام کرده‌اند با فرستادن نیرو در سرکوب‌ اعتراض‌های مردمی به اسد کمک می‌کند.

در درگیری‌های سوریه تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر کشته شده‌اند٬ اما مقام‌های جمهوری اسلامی حمایت از بشار اسد را وظیفه «انسانی» خود اعلام کرده‌اند.

fgh در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۱ :
دلیل؟؟

دلیل این حرفاش اینه که توی اجلاس 4جانبه مصر به حضور نظامی ایران گیر داده اند و این بابا داره جواب مصر و ترکیه رو میده و میگه که ایران در سوریه نیرو نظامی نداره //

منم مطمنم ایرانی های زیادی در سوریه نیست ولی سلاح پول مهمات رو ایران میفرسته و افرادش رو از جیش مهدی عراق و حزب الله تامین میکنه..

چون بندرت ایرانی پیدا میشه که حاضر باشه جونشو بخطر بندازه و ایرانیا دیگه فریب شربت شهادت و بهشت اخووندا رو نمیخورند.

سيامك در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۱ :
تا حالاكه اقايان مخفى ميكردن

تا حالا كه اقايان مخفى ميكردن اكنون كه موضوع علنى شده حضور نيرو در سوريه را صراحتا اعلام ميكنند. حالا بايد ديد كه بعد از سقوط بشار جواب مردم را جكونه خواهند داد البته رو كه نيست سنك باى قزوينه .......؟

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)