در پی ربوده شدن ۴۸ ایرانی در دمشق مطرح شد:

ایران آماده استفاده از توان عملیاتی‌اش علیه آمریکا است

«باشگاه خبرنگاران جوان» به عنوان ارگان غیر رسمی سازمان اطلاعات سپاه تهدید کرد چنانچه ۴۸ ایرانی ربوده شده در سوریه آسیب ببینند٬ تهران آماده است از توان عملیاتی خود علیه آمریکا استفاده کند.

در یادداشت کوتاهی که روز سه‌شنبه (۱۷ امرداد) در این سایت منتشر شده٬ متهم شدن آمریکا از سوی ایران به دست داشتن در ربایش ۴۸ ایرانی در دمشق٬ «حادثه راهبردی بسیار با اهمیتی» نامیده شده است.

در این یادداشت به صراحت نوشته شده که جمهوری اسلامی٬ عربستان، ترکیه و قطر را «پیمانکاران» آمریکا در سوریه می‌داند و آماده است «بسیار سریع هر نوع منازعه نیابتی را به منازعه مستقیم تبدیل کند.»

این یادداشت تنها چند ساعت پس از اینکه علی لاریجانی٬ رئیس مجلس اعلام کرد «آمریکا و برخی کشورهای منطقه جواب خشونت علیه زائران ایرانی در سوریه را به موقع دریافت می‌​کنند» منتشر شده است.

روز گذشته گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن سه تن از ۴۸ ایرانی ربوده شده در دمشق منتشر شد که مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون این خبر را تائید نکرده‌اند.

علی‌اکبر صالحی٬ وزیر امور خارجه نیز به منظور بررسی سرنوشت این افراد به ترکیه سفر کرده است. سعید جلیلی٬ دبیرشورای عالی امنیت ملی هم برای دیدار با بشار اسد به دمشق سفر کرده و گفته می‌شود گفتگو درباره سرنوشت ایرانی‌های ربوده شده از جمله محورهای این مذاکره بوده است.

روز گذشته نیز مدیرکل آمریکای شمالی وزارت خارجه ایران٬ کاردار سوئیس را به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران فراخواند و از طریق وی نسبت به «این قبیل اقدامات» به آمریکا هشدار داد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)