تربیت نیروهای ویژه در مرکز «تابان» سپاه

مرکز آینده پژوهی و مطالعات راهبردی «تابان» وابسته به سپاه پاسداران دوره‌ای با عنوان «آینده پژوهی و مطالعات راهبردی صراط» در دانشگاه «امام حسین» برگزار کرده است.

این دوره که از ۱۷ تیر ماه آغاز شده٬ روز جمعه (۲۳ تبر) به پایان خواهد رسید.

هدف از برگزاری این دوره «عمق بخشی به نگاه­‌های تحلیلی راهبردی در حوزه­‌های داخلی و خارجی» اعلام شده است.

«شناسایی نیروهای توانمند در تحلیل‌های راهبردی و تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی» از دیگر اهداف این دوره است.

این دوره آموزشی آن‌طور که سایت مرکز مذکور اعلام کرده برای دانشجویان گزینش شده مقطع دوره کار‌شناسی ارشد و دکترا برگزار شده است.

«جریان‌شناسی سیاسی و فرهنگی»٬ «بررسی تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای» و «آینده نگری تحولات و جریان­‌های سیاسی داخلی» از مهم‌ترین موضوعات دوره آموزشی «صراط» است.

حسن رحیم‌پور ازغدی، عبد‌الحسین خسروپناه، محمود نبویان، حمید روحانی و سعدالله زارعی از جمله استادان این دوره معرفی شده‌اند.

مرکز «آینده پژوهی و مطالعات راهبردی «تابان» آبان ماه سال ۱۳۸۹ از سوی سپاه پاسداران راه‌اندازی شده و از رضا سراج عضو سابق بسیج دانشجویی با عنوان رئیس این مرکز نام برده می‌شود.

دوره «آینده پژوهی و مطالعات راهبردی صراط» در شرایطی برای دانشجویان «گزینش» شده برگزار می‌شود که سپاه در حال حاضر پروژه عظیم «شجره طیبه صالحین» را در دست اجرا دارد.

سپاه پس از آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات در سال ۱۳۸۸ اجرای طرحی با عنوان «صالحین» را در دستور کار خود قرار داده که یکی از اهداف آن «مقابله با جنگ نرم» است.

در حال حاضر مهم‌ترین برنامه راهبردی سپاه و بسیج اجرای کامل این طرح در تمام پایگاه‌های بسیج در محلات و ادارات دولتی است.

فرماندهان سپاه امیدوارند با اجرای این طرح٬ آسیب‌پذیری نیرو‌های بسیج در «جنگ نرم» را به حداقل برسانند.

مهاجر در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۱ :
دوستان عزيزي كه در اينترنت

دوستان عزيزي كه در اينترنت زندگي مي كنيد و فكر مي كنيد همه دنيا همين اينترنت يا احيانا محله و حداكثر منطقه شماست. ايران فقط شماها نيستيد. هنوز همه مراكز و انديشكده هاي خارجي معتقدند بيش از 50 درصد مردم پشتيبان نظام هستند.

متین در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۱ :
شده اند مانند کمونیستها در پایان عمر

شده اند عین کمونیستها در اواخر عمرشان که مرتب «کنگره»های سوخوز و کلوخوز برگزار می کردند! عمر حکومت دینی رو به پایان است و بزودی جنایتکاران و آدمکشان حکومت دینی (علی الخصوص روحانیون حکومتی) به دست جوانان نابود خواهند شد. روزی فرا می رسد که کسی را توان حمل عمامه اش بر سر نباشد. آن روز بزودی فرا می رسد و جونان بی آینده ایران، جنایتکاران قرون وسطای اسلامی را به زباله دانی تاریخ خواهند فرستاد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)