سایت «بازتاب امروز» خبر داد:

درآمد‌های نفتی ایران در اختیار چین است

سایت «بازتاب امروز» سرانجام بعد از گذشت سه سال، جزئیات یکی از زیان‌بارترین قراردادهای اقتصادی جمهوری اسلامی با چین در دولت محمود احمدی‌نژاد را برملا کرد.

این سایت روز شنبه (۲۰ اسفند) در گزارشی پرده از «یک قرارداد عجیب» میان دولت احمدی‌نژاد با دولت چین برداشته که براساس آن «درآمد حاصل از فروش نفت ایران در اختیار دولت چین قرار گرفته است.»

«بازتاب امروز» نوشته براساس این قرارداد «دولت چین علاوه بر آنکه پول خرید نفت ایران را نزد خود نگه می‌دارد، مدیریت این پول را نیز به عهده دارد و خود این پول را به ارزهای مختلف می‌تواند تبدیل کند.»

این سایت افزوده در این قرارداد دولت چین هیچ تعهدی مبنی بر تصمیماتی که منجر به از بین رفتن سود یا اصل پول ایران بر اثر نوسانات نرخ‌های ارز می‌شود٬ ندارد.

«بازتاب امروز» این قرارداد را با «قرارداد ترکمنچای» شبیه دانسته و نوشته که دولت چین با وجود در اختیار داشتن درآمد‌های نفتی ایران «اقدام به دریافت بیمه از ایران می‌کند که امری عجیب و کم سابقه در بانکداری جهان است.»

آن‌طور که این سایت اعلام کرده است جمهوری اسلامی از ۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌ای که در حال حاضر نزد چین دارد نمی‌تواند به طور کامل استفاده کند.

به نوشته «بازتاب امروز» دولت چین نه‌ تنها سودی بابت ۲۵ میلیارد دلاری که در اختیار دارد به ایران نمی‌دهد٬ بلکه از جمهوری اسلامی «مبالغ سنگینی به عنوان بیمه و ریسک» دریافت می‌کند.
 
این سایت در پایان گزارش خود از نمایندگان مجلس خواسته این موضوع را در جلسه پرسش از احمدی‌نژاد پیگیری کنند.

بهادر جلیل پور در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۰ :
http://www.bahadorlink.com
آخه آدم عاقل ، با وجود اون

آخه آدم عاقل، با وجود اون همه دوربینی که اینا دارن جلوش دست میدن تو عکس (چه پشت تصویر چه جلوی تصویر) مگه میشه بعد از 3سال این موضوع فاش بشه. آخه بگو احمقی که هدفت اینه جوون ایرونی رو ناراحت کنی و ناامید، چقدر پستی که همچین شایعه ای رو به این شکل پخش میکنی...

کاربر مهمان در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۹۰ :
آنقدر قاجار و پهلوی را مسخره

آنقدر قاجار و پهلوی را مسخره کردند که به روزگاری افتاده اند که از .... هم پست تر شده اند.

Masoud در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۰ :
اشكالي نداره،خيلي هم كار

اشكالي نداره، خيلي هم كار عاقلانه اي ميباشد.

خُسن آقا در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۰ :
http://blog.hasanagha.org
نه استقلال نه آزادی فقط جمهوری اسهالی

حالا تازه داریم می‌رسیم به شعارهای اول انقلاب که می‌گفتیم:
استقلال آزادی جمهوری اسلامی
حالا می‌توانیم همان شعارها را این چنین اصلاح کنیم.

نه استقلال نه آزادی فقط جمهوری اسهالی

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)