«جبهه متحد اصول‌گرایان» تنها ماند

همسویی‌ سپاه پاسداران با «آرمان‌خواهان»

بزرگ‌ترین مانور انتخاباتی «آرمان‌گرایان» وابسته به محمدتقی مصباح یزدی که معتقد به احمدی‌نژاد منهای رحیم‌مشایی هستند با همسویی سپاه پاسداران و با هدف به حاشیه راندن «اصول‌گرایان» برگزار شد.

این مانور روز دوشنبه (هشتم اسفند) با حضور برخی اعضای امنیتی و نظامی «جبهه پایداری» در سالن «سیدالشهدا» تهران برگزار شده که بزرگ‌ترین نشست انتخاباتی محافظه‌کاران در هفته‌های اخیر محسوب می‌شود.

«جبهه پایداری» چند ماه پیش با حمایت معنوی محمدتقی مصباح یزدی و پشتیبانی مالی صادق محصولی اعلام موجودیت کرد و با وجود تمام فشار‌ها حاضر نشد همچون انتخابات گذشته با محافظه‌کاران سنتی ائتلاف کند.

این جبهه در نهمین دوره انتخابات مجلس با ارائه فهرست‌های جداگانه‌ای از محافظه‌کاران سنتی که در قالب «جبهه متحد اصول‌گرایان» در انتخابات حاضر هستند٬ وارد رقابت‌های انتخاباتی شده است.

آنها طی ماه‌های گذشته به صراحت اعلام کرده‌اند حاضر نیستند با علی لاریجانی٬ محمدباقر قالیباف و محمدرضا باهنر که آن‌ها را «ساکتین فتنه» می‌دانند به وحدت برسند.

این گروه همچنین به طور مستقیم و غیرمستقیم اعلام کرده همچنان حامی دولت محمود احمدی‌نژاد است٬ اما اسفندیار رحیم‌مشایی باید به طور کامل از بدنه دولت جدا شود.

«جبهه متحد اصول‌گرایان» نیز که رهبری آن‌ها را محمدرضا مهدوی‌کنی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری بر عهده دارد به طور تلویحی اعلام کرده‌ که نگران به پیروزی حامیان مصباح یزدی در انتخابات آتی هستند.

آنها می‌گویند «جبهه پایداری» ارتباط تنگانگی با محمود احمدی‌نژاد دارد و دولت دهم به طور مخفیانه از نامزد‌های این جبهه در انتخابات حمایت می‌‌کند.

در پیوند با این گزارش٬ روز گذشته همچنین «جبهه توحید و عدالت» که حامی محمود احمدی‌نژاد به همراه اسفندیار رحیم‌مشایی است فهرست انتخاباتی خود را منتشر کرد.

برخی تحلیل‌گران سیاسی این فهرست نوظهور را «فهرست سایه» دولت احمدی‌نژاد می‌دانند که با هدف‌های خاصی تنها در فاصله دو روز مانده به پایان تبلیغات انتخاباتی نامزد‌ها منتشر شده است.

فرماندهان سپاه که در هفته‌های اخیر تنها به تشویق مردم برای حضور در انتخابات بسنده کرده بودند از روز گذشته به طور علنی با ادبیات و مواضع «جبهه پایداری» همسو شده‌اند.

مسعود جزایری٬ معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح گفته است: «همه کسانی که در جایگاه رهبری، مدیریت، خط دهی، ‌ تشویق و ترغیب و همراهی قضایای فتنه ۸۸ حضور داشته‌اند و یا نسبت به این ظلم بزرگ در مورد انقلاب، سکوت کردند و یا آنان که با تردید به این صحنه ضدانقلابی نگریستند و از کنار آن گذشتند، هیچ کدام صلاحیت تکیه زدن بر نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را ندارند.»

حمیدرضا مقدم‌فر٬ معاون فرهنگی، اجتماعی فرمانده کل سپاه هم در اقدامی بی‌سابقه اعلام کرده به مواضع افرادی همچون علی لاریجانی و محمدباقر قالیباف انتقاد دارد.

آقای مقدم‌فر همچنین انتقاد‌های تندی متوجه جریان نوپای «صدای ملت» که علی مطهری یکی از سرسخت‌ترین منتقدان دولت آن را رهبری می‌کند٬ کرده است.

وی گفته که ««صدای ملت کاملا خطا می‌کند و از آب گل آلود ماهی می‌گیرد و آن‌ها نه برای قصد قربت بلکه جذب رای مردم به دولت نقد می‌کنند.»

اظهارات مقام‌های سپاه در شرایطی بیان شده که در روز‌های اخیر برخی وبلاگ‌های محمود احمدی‌نژاد نیز به طور علنی اعلام کرده‌اند در انتخابات به فهرست «جبهه پایداری» رای خواهند داد.

فهرست انتخاباتی «جبهه توحید و عدالت» نیز دارای اشتراکات معناداری با «جبهه پایداری» است که نشانه همسویی پنهان میان دولت و این جریان محافظه‌کار سیاسی است.

به نظر می‌رسد گفته‌های محسن رضایی مبنی بر پایان دوره اصول‌گرایی و سخنان احمد علم‌الهدی مبنی بر اینکه مردم دیگر به اصول‌گرایان اطمینان ندارند٬ در همین راستا بیان شده باشد.

کاربر مهمان در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۰ :
به پاسداری که پشت سر مصباح یزدی ایستاده نگاه کنید!

آن پاسداری که پشت سر مصباح یزدی ایستاده، ساعت 7 بعد از ظهر 25 بهمن سال گذشته به دنبال چند نفر وارد آپارتمان ما شد و تا توانست در و پیکر مردم را خرد کرد. طرف دیوانه وار و عینهو گراز مست به هیچ چیز رحم نمی کرد. می گویند عضو سپاه سیدالشهداست. خدا از این موجود ترسناک و بیمار نگذرد.

کاربر مهمان در تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۰ :
خيلي روشنگر بود سپاسگزار

خيلي روشنگر بود سپاسگزار

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)