گسترش تحریم انتخابات در میان محافظه‌کاران

گروهی از حامیان رئیس دولت دهم پس از «سربازان جنگ نرم»٬ در اعتراض به رد صلاحیت ۶۰۰ نامزد تیم محمود احمدی‌نژاد٬ انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تحریم کردند.

فرهاد جعفری٬ نوبسنده کتاب «کافه پیانو» از حامیان محمود احمدی‌نژاد با انتشار یادداشتی از «سربازان جنگ نرمی» که انتخابات ۱۲ اسفند را همراه با مردم تحریم کردند٬ تشکر کرده است.

آقای جعفری نوشته که این اقدام «سربازان جنگ نرم» اثری «شگفت انگیز» در «اتحاد و انسجام ملی ایرانیان» خواهد داشت.

وبلاگ «افق هشتم» از وبلاگ‌های حامی احمدی‌نژاد نیز نوشته که «چرا باید در رای گیری شرکت کنم که نتایج آن به گونه‌ای از پیش تایین شده مشخص است.»

این وبلاگ افزوده است: «چرا باید به بهانه حضور دشمن شکن در انتخاباتی شرکت کنم که قبل از هر چیز کسانی که دشمن خود من و فرهنگ من هستند و بیشتر از دشمن خارجی بر زندگی من تاثیر دارند دلشاد شوند.»

این وبلاگ در دفاع از موضع خود مبنی بر تحریم انتخابات به حملات محافظه‌کاران به احمدی‌نژاد٬ فیلترینگ «ناجوانمردانه» و «فتواهای بعضا خنده دار قم نشینان» اشاره کرده است.

وبلاگ «افق هشتم» در پایان نوشته است: «اگه قراره مقابل ظلم بایستیم باید مقابل همه ظلم قرار بگیریم و بین ظلم داخلی و ظلم خارجی فرق نگذاریم.»

وبلاگ «ندایی از درون» از وبلاگ‌های شناخته شده حامی احمدی‌نژاد در یادداشتی٬ انتخابات آتی مجلس را بی‌رونق و سرد پیش‌بینی کرده که این امر موجب نگرانی مقام‌های جمهوری اسلامی شده است.

این وبلاگ نوشته است نرخ مشارکت در این دوره از انتخابات به قدری پائین است که مقام‌‌های جمهوری اسلامی به یاد «رای ۱۵ میلیون» نفری افتاده‌اند که پیش‌تر آن‌ها را «بی‌بند و بار» خطاب می‌کردند.

این یادداشت‌ها و موضع‌گیری‌ها در شرایطی منتشر و مطرح می‌شود که در روز‌های اخیر گروهی از سربازان «جنگ نرم» اعلام کرده‌اند انتخابات ۱۲ اسفند را تحریم کرده‌اند.

در برخی محافل سیاسی هم شنیده می‌شود که محمود احمدی‌نژاد از رد صلاحیت گسترده نامزد‌های مورد حمایت دولت از سوی شورای نگهبان خشمگین است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)