در پی انتشار بولتن ۸۰ صفحه‌ای علیه کنی

تنش‌ها میان حامیان مصباح و مهدوی کنی افزایش یافت

انتشار بولتن ۸۰ صفحه‌ای علیه محمدرضا مهدوی کنی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری تنش‌ها میان دو جریان «جبهه پایداری» و «جبهه متحد اصول‌گرایان» را افزایش داده است.

هفته گذشته «جبهه پایداری» این بولتن را علیه مهدوی کنی و برخی جریان‌های محافظه‌کار نزدیک به وی منتشر کرد.

سایت «فردا‌نیوز» وابسته به محمدباقر قالیباف در واکنش به انتشار این بولتن٬ به طور تلویحی اعضای جبهه پایداری را عده‌ای «تاجر» و «کاسبکار سیاسی» خوانده است.

این سایت نوشته است: «کار ویژه اصلی این جزوه تئوریزه کردن این امر است که در عرصه سیاسی امروز کشور تنها یک گروه حق هستند و دیگران باطل و باید با هر وسیله‌ای باطل را از میان برداشت.»

جمعی از دانشجویان محافظه‌کار دانشگاه امام صادق، تهران، شریف، علامه و امیر کبیر نیز روز شنبه (اول بهمن) در نامه‌ای خطاب به محمدتقی مصباح یزدی از برخی مواضع اعضای این جبهه انتقاد کرده‌اند.

«خبرنامه دانشجویان ایران» هم از این نامه با عنوان «شب‌نامه‌ای» علیه مصباح یزدی یاد کرده و این اقدام را یک «طراحی خطرناک» در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی دانسته است.

«جبهه متحد اصول‌گرایان» نیز در واکنش به انتشار این بولتن ۸۰ صفحه‌ای با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که «بولتن سازان خلاف نص صریح کلام رهبری» حرکت می‌کنند.

این جبهه همچنین در سایت خود مدعی شده است: «صف‌آرایی روحانیت مقابل یکدیگر، شیطنت دوم خرداد و جریان فتنه است.»

جدال میان مصباح یزدی و مهدوی کنی از هفته‌ها پیش از انتشار این بولتن آغاز شده و طی این مدت حامیان این دو روحانی محافظه‌کار حملات متقابلی علیه یکدیگر داشته‌اند.

به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات مجلس نهم تنش‌ها میان حامیان این دو روحانی نزدیک به علی خامنه‌ای بیشتر از گذشته افزایش یابد.

کاربر مهمان در تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۰ :
اين دزداى بى وطن سر دزدى

اين دزداى بى وطن سر دزدى بيشتر درگير هستند باشد كه بيشتر رسوا شوند

کاربر مهمان در تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۰ :
سوره روم

یادم میاید روزهای تظاهرات زمان شاه پیر مردی در محله ما بود که مغازه ای سر راه گذر من به خانه مان داشت هر وقت که ار تظاهرات بر میگشتم جلویم را میگرفت و این جمله را تکرار میکرد. نکنید . مملکت را به دست اخوندها ندهید.

شما این جماعت را نمیشناسید . اگر روزی از پشیمانی شاخ در نیاوردید . این صدا هنوز در گوشم میپیچد و دو عدد شاخ که بر سرم در امده است. اما وقتی که انقلاب پیروز شد و حضرات مستقر شدند و قلع و قمها شروع شد روزی جلویم را گرفت و با دست به روی سینه ام زد و گفت تازه اولشه بخور تا حالت جا بیاد.

سرم را پائین انداختم و رفتم از پشت صدام کرد و گفت. یه راه نجات دارید. اونم اینه که اینا خودشون به جون خودشون بیفتند و الا خدا هم به دادتان نمیرسد. و امروز میبینم که چقدر اون پیر خدا بیامرز بصیر بوده است. خدا رحمتش کنه

کاربر مهمان در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۰ :
شکر خدا که بالاخره آقای

شکر خدا که بالاخره آقای قالیباف هم دوزاریش افتاد.
اما افسوس که دو سال اندی دیر شده و خلاصه مملکت در سال جهاد اقتصادی در حال فروپاشی اقتصادیه.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)