ابوالقاسم مظفری٬ فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء:

سپاه پاسداران وارد حوزه آی‌تی می‌شود

ابوالقاسم مظفری شمس٬ فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء از ورود این قرارگاه به حوزه آی‌تی و مخابرات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا٬ آقای مظفری شمس روز سه‌شنبه (۲۲ آذر) در نشستی خبری گفته است: «بخش آ‌ی‌تی برای ما بسیار مهم است و معتقدیم که برای آینده کشور بسیار مهم و مفید خواهد بود.»

سپاه پاسداران با آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات سال ۸۸ و حوادث پس از آن تلاش‌ها برای کنترل  تمامی فعالیت‌های مخابراتی در جمهوری اسلامی را آغاز کرده است.

شرکت‌های وابسته به این نیرو مهرماه سال ۱۳۸۸ در بزرگ‌ترین معامله تاریخ بورس ایران، ۵۰ درصد شرکت مخابرات به ارزش حدود هشت میلیارد دلار را خریداری کردند.

با گذشت نزدیک به دو سال از این معامله تاریخی٬ سپاه از آمادگی خود برای ورود به بخش آی‌تی نیز خبر داده است.

قرارگاه خاتم‌الانبیاء وابسته به سپاه پاسداران آن‌طور که فرمانده جدید آن می‌گوید به دستور علی خامنه‌ای و به منظور کمک به دولت‌های وقت برای «آبادانی» ایران تشکیل شده و در حال حاضر خود را رقیب شرکت‌های خصوصی نمی‌داند.

مظفری شمس ادعا کرده است: «بیش از ۶۰ یا ۷۰ درصد پروژه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و بخش خصوصی نیز از این نوع عملکرد قرارگاه ناراضی نیست.»

وی همچنین از صرف بخش‌هایی از درآمد این قرارگاه برای «محرومیت‌زدایی» در کشور خبر داده و گفته است: «عمق‌بخشی انقلاب و رضایت مردم از اولویت‌های ماست.»

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی اشاره کرده و افزوده که «می‌توان گفت این تحریم‌ها کاملا بی‌اثر بوده است.»

کاربر مهمان در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۰ :
بخش خصوصی

من چند سال پیش با یکی از این پروژه های آی تی که سپاه به بخش خصوصی واگذار می کنه - که دست بر قضا شخص احمدی نژاد هم بر اون تأکید فراوان داشت - مدتی درگیر بودم. یک شرکتی بود وابسته به سپاه. با یک ساختمان 4 طبقه، نزدیک پارک لاله در تهران و در حدود 15 نفر پرسنل داشت (با احتساب نگهبان و منشی و آبدارچی و ...). کل طبقات پر از کامپیوترهای نو بود و اکثراً خالی. اصرار داشتند که برای کار حتماً باید اونجا باشید.

در مورد پروژه ی ما - مبلغی که توافق شده بود به ما پرداخت بشه 7 میلیون تومان بود. بعداً مشخص شد که قیمتی که شرکت سپاهی مذکور از اون وزارت خونه درخواست کرده 4 میلیارد تومان بوده.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)