حمله تند رئیس قوه‌ قضائیه به عربستان و آمریکا

صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه گفته که «عربستان با کارنامه سیاه تجاوز به یمن و کشتار کودکان و زنان بی‌گناه حق اظهارنظر درباره ایران را ندارد و ایران و حزب‌الله لبنان افتخار جهان اسلام» هستند.

آقای لاریجانی این مطلب را در واکنش به بیانیه پایانی اجلاس سازمان همکاری کشورهای اسلامی در استانبول و مواضع «ضد ایرانی» برخی از اعضای این سازمان بیان کرده است.

وی گفته «جای تعجب و تأسف است سازمانی که برای مقابله با رژیم صهیونیستی پدید آمد، امروز کشورهایی را که در صف مقدم مقابله با این رژیم هستند هدف قرار داده است.»

لاریجانی اضافه کرده «جای تأسف است که عربستان با لابی‌های خود علیه ایران و حزب الله لبنان که افتخار جهان اسلام در مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی هستند٬ موجب صدور چنین بیانیه‌ای می‌شود.»

رئیس قوه قضاییه همچنین گزارش سالیانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره حقوق بشر را «حاوی ادعاهای دروغ علیه جمهوری اسلامی» دانسته و آن را محکوم کرده است.

وی افزوده «آمریکایی‌ها بار دیگر نشان دادند که در همه ساحت‌ها ظالم و بد عهداند و از طرح و نشر سخنان دروغ و سخیف هیچ ابایی ندارند.»

 لاریجانی اضافه کرده که در این گزارش «توهین‌های ناروا و ادعاهای رکیک و نادرستی علیه جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه» مطرح شده است.

رئیس قوه قضائیه در بخش‌های دیگری از سخنان خود انتقاد‌های تندی متوجه آمریکا و وزارت امور خارجه این کشور کرده و از مقام‌های دولتی ایران خواسته به «ادعاهای دروغ» این گزارش پاسخ دهند.
 
 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)