علی سیستانی از مراجع تقلید شیعه:

هرگز علیه جمهوری اسلامی سخن نخواهم گفت

آیت‌الله علی سیستانی گفته است با اینکه نسبت به برخی قضایا در جمهوری اسلامی انتقاد دارد٬ اما «کلمه‌ای در تضعیف نظام اسلامی ایران بر زبان نخواهد راند.»

سایت مرکز خبر حوزه روز سه‌شنبه (۱۱مرداد) این مطلب را به نقل از آیت‌الله مرتضی اشرفی شاهرودی که وی را از علمای شهر شاهرود معرفی کرده٬ اعلام کرده است.

اشرفی شاهرودی گفته که فروردین ماه سال‌جاری با علی سیستانی در عراق دیداری ۴۵ دقیقه‌ای داشته و این مرجع تقلید به وی گفته است به مسائل جمهوری اسلامی کاملا «احاطه و اشراف» دارد.

سیستانی در این دیدار گفته که «ایران یگانه مملکتی است که دارای حکومت اسلامی است و لذا همه باید در راستای تقویت این نظام اسلامی تلاش کنیم.»

این مرجع تقلید افزوده است: «نسبت به ایران و قضایای کشور ایراداتی دارم، اما نگران آن هستم که با بیان این ایرادات، نظام جمهوری اسلامی تضعیف شود.»

علی سیستانی اضافه کرده که «بنده در این باره من عندالله مسئول می‌باشم و لذا حتی کلمه‌ای در راستای تضعیف نظام اسلامی ایران بر زبان نخواهم راند.»

علی سیستانی از مراجع بلندپایه شیعی مستقر در نجف است که در دو سال گذشته با وجود درخواست‌های مکرر حاضر نشده است درباره وقایع پس از انتخابات ایران اظهارنظر کند.

این مرجع تقلید به همراه بسیاری از مراجع تقلید دیگر در ایران با سکوت خود به طور تلویحی از اقدام مقام‌های جمهوری اسلامی در سرکوب مردم معترض دفاع کرده است.

 

شقایق در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ :
آقای سیستانی به طور کلی

آقای سیستانی به طور کلی درباره ی مسائل سیاسی خیلی کم اظهارنظر می کنند چه در عراق و چه ایران یا هرجای دیگر و برای این امر دلائل خاص خودشان را دارند.
نشر اینگونه خبرها از اعتبار ناشرخبر می کاهد و لاغیر.
اظهارنظر عجولانه ی برخی از کاربرها بسیار تأسف آور است...

کاربر مهمان در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ :
برای شما هم که سانسوری چی شده

برای شما هم که سانسوری چی شده اید متاسفم.
بری همه متاسفم که تحمل حرف مخالف را نداریم. حالا بیائید از اخودها حرف بزنیم و اعتراض؟! که چی بشه
صد هزار بار بدتر از حالا میشه. هر وقت تحمل حرف مخالف را داشیم. انوقت حق اعتراض داریم.
من فقط گفتم صحیح نیست از این منابع که دروغگو بودنشان از روز هم روشن تر است بر نقل کنید!! ان هم خبرهائی که مهم هستند و می تواند دو دستگی ایجاد کند. همین اما شما .....

یا حق

بابک در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ :
تا وقتی که پولهای مملکت ما

تا وقتی که پول ای مملکت ما برای مردم برخی از کشورها و به حساب برخی شخصیت ها امثال ایشان واریز میشه بایدم اینجور دفاع کنن
ممکنه کسایی باشن که به ایشان اعتقاد داشته باشند اما از نظر من کسی مانند ایشان وقتی از این همه جنایات اطلاع دارد و سکوت میکند هیچ گونه وجهه و جایگاهی ندارد

ف.ف. در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
پ نه پ

پ نه پ

شایلین در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
تشابهات از منظر قدرت

سیستانی مدل عراقی خمینی است. این طایفه به اصطلاح مرجع ، سالها تلاش می نمایند که چنگال های خود را مخصوصا در برابر عوام ناس به نمایش نذارند.

آنها سالها تحت رداها، اداها پنهان می شوند. سالها سیب زمینی خوری، لباس گشاد دلقکی پوشیدن، نقاب اخلاقیات و فضیلت زدند همگی تلاشهای معطوف به قدرت این جماعت است.

او بالاخره همیشه نگران شکست پروژه خونین جمهوری اسلامی است، چراکه فقه شکل گرا بدون محتوی به شدت آسیب خواهد دید.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
ببخشید من عندالله یعنی چی؟

ببخشید من عندالله یعنی چی؟ یعنی تا این پولها و حق السکوت ها از نظام اسلامی ایران میرسه فقط شبها تو نماز شب این بی عدالتی ها رو به خدا شکایت میکنم یه وقت جیره مواجب ما قطع نشه... فقط من عندالله اونم تو نماز شب که همه خوابن یه وقت کسی صدامو نشنوه

کامران در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
اگر این خبر تایید شد همه خوب

اگر این خبر تایید شد همه خوب می دانند که سپاه قدس در عراق به شدت فعال است. این آیت الله خوب می داند که اگر بخواهد علیه جمهوری اسلامی چیزی بگوید؛ سرنوشتش می شود سرنوشت منتظری و امثال او.
سپاه با تحریک شیعیان یا به خانه اش حمله کرده و ساکتش می کنند و یا ترور.
به هر حال مردم ایران دیگر احتیاجی به پشتیبانی به اصطلاح مراجع راندارد. چرا که هرچه می کشد از دست همین مراجع است.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
نه که ایشون تاحالا کلا پنبهٔ

نه که ایشون تاحالا کلا پنبهٔ نظام رو زده، از به بعد، دیگه هیچی‌ نمی‌گه!

فریبرز در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
سیستانی و.................

ایها بایستی هوای یکدیگر را داشته باشند و الا .............

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
بعید نیست!

بعید نیست که سیستانی چنین بگوید. زیرا اکثر علمای شیعه انسانهایی شکل گرا هستند و کاری به محتوا ندارند. این قبیل افراد همین که یک حکومت به نام «نظام اسلامی» ثبت شود و شکل را حفظ کند، کفایت می کند. در طول تاریخ همیشه چنین بوده است، منهای اندکی از روحانیون که الحق و الانصاف انسانهایی محتوا گرا بوده اند و دلشان را به شکل خوش نکرده اند.

در طول تاریخ، یکی از پایه های محکم استبداد و خودرایی، روحانیون بوده اند. اگر به تاریخ ورود اسلام به ایران نگاه کنیم، در می یابیم که در کنار یک ستمگر حاکم، یک «مفتی» هم بوده است. از ایلخانان بگیر تا صفویان، روحانیون پای اصلی استبداد و ظلم و شکنجه بوده اند.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
از سایت شما بعیده که همچین

از سایت شما بعیده که همچین خبرهای تایید نشده ی غیر مستند و جعلی بیان کنید آن هم از فردی مجهول الهویه . تمام کسانی که از نزدیک آیت الله سیستانی را می شناسند به کذب این اخبار گواهی خواهند داد. اگر ایشان مشتاق حکومت های به ظاهر اسلامی است چرا با تشکیل همچین چیزی رسما و علنا در عراق مخالفت کردند؟؟؟
کمی سنجیده تر خبر بگذارید یا حداقل به غیر مستند بودن آن هم اشاره کنید

کاربر مهمان در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۹۰ :
بعیده. باید این خبر رو خود

بعیده. باید این خبر رو خود سایت آقای سیستانی تأیید کنن

کاربر مهمان در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۹۰ :
ما شيب شي ء بشي ء احسن من حلم بعلم.

قال الإمام الباقر (ع) : «ما شيب شيء بشيء أحسن من حلم بعلم»
چيزي با چيزي نياميخته است كه بهتر از حلم با علم باشد.
کاش مسئولین نظام اسلامی ایران هم با وجود این همه علم ؛ کمی از حلم شما داشتند .

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)