فهرست محرمانه مطالبات بانکی منتشر شد

احمد بخشايش اردستانی٬ عضو کميسيون امنيت ملی مجلس فهرست «محرمانه» کميته وصول مطالبات بانک مرکزی که در اينترنت منتشر شده را تائيد کرد.

به گزارش روز يک‌شنبه (۱۸ خرداد)  خبرگزاری «تسنيم»٬ آقای اردستانی اين مطلب را طی تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس بيان کرده است.

وی گفته حجم بدهی اين فهرست ۷۰ ميليارد دلار است.

به گفته اين نماينده مجلس «با افشای ليست بلند بالا از طريق رسانه‌ها می‌توان ثابت کرد رسانه‌ها رکن چهارم دموکراسی در مبارزه با فساد هستند.»

بخش‌هايی از فهرست «محرمانه» کميته وصول مطالبات بانک مرکزی در اينترنت منتشر شده که در آن نام برخی مديران دولت محمود احمدی‌نژاد نيز ديده می‌شود.

نام محمدرضا رحيمی با هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان٬ اسفنديار رحيم‌مشايی با هشت هزار و ۹۰۰ ميليارد تومان و حميد بقايی با ۳۱۰۰ ميليارد تومان در اين فهرست بدهکاران بانکی وجود دارد.

صادق محصولی٬ سعيد مرتضوی و دانشگاه «ايرانيان» هم به ترتيب با دو هزار و ۳۷۰ ميليارد تومان٬ هزار و ۳۴۰ ميليارد تومان و هزار و ۲۰۰ ميليارد تومان از بدهکاران بانکی هستند.

قوه قضائيه و مقام‌های دولتی و بانکی تاکنون درباره اين فهرست اظهار‌نظر روشنی نکرده‌اند.

ارديبهشت ماه امسال اسحاق جهانگيری، معاون اول حسن روحانی حجم مطالبات معوق بانک‌های ايران را ۸۲ هزار ميليارد تومان اعلام کرده بود.

جهانگيری گفته بود فهرستی شامل اسامی ۵۷۵ نفر «بدهکار کلان بانکی» به قوه قضائيه فرستاده شده است.

ایرانی گم نام در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ :
احتمالا

با درود به تهمتن عزیز جهت ارایه نکات مفیدشان . نئاندرتال نژاد حرفی زد که به نظر من ختم کلام است وآن بریدن فرمان( قطار) است نکته اینجاست که که قباحت دزدی دیگر ریخته و مردم دارند به دزدی های خرد وکلان عادت میکنند وقتی گوبلز (معاون هیتلر) میگوید دروغ هرچقدر بزرگ تر باشد ازطرف مردم قابل پذیرش تر است به همین دلیل مردم ما تقریبا دزدی های آقایان برایشان عادی شده و طرفداران بیت هم مدام میگویند تهمت است ایشان مبرا است مشکل را باید در عقل جمعی پیدا کرد که مثلا در کوی وبرزن به هر دلیلی کسی را نیرو های امنیتی بازداشت میکنند مردم فقط تماشا گر هستند وحد اکثر به تکان دادن سر میپردازند وسریع فراموش میکنند هنگامی که دو ناظم مدرسه در دو نقطه تهران به کودکان مردم تجاوز میکنند و حراست آموزش وپرورش به شرط رسانه ای نشدن به خانواده های این مظلومان قول همکاری میدهد این کار در کشور های دیگر اگر صورت میگرفت حداقل وزیر استعفا میداد ولی مثل اینکه این کثافت کاری هم دارد عادی میشود وقتی امام جمعه تویسر کان (حجت الاسلام گلستانی) با زنی که همسر کار مند دفتر خودش روی هم میریزد ویک فیلم کاملا پورنو بازی میکند که هردو همسر دارند وکودکانی چند هیچ اتفاقی نمی افتد وقتی که قتل های زنجیره ای صورت میگیرد هیچ اتفاقی نمی افتد وقتی که رهبر معظم آمر سوزاندن 336 نفر بی گناه در سینما رکس آبادان هیچ مجازاتی نمیشود . وقتی خمینی دجال به علت ابراز عقیده یک دختر مبنی بر الگو بودن اوشین او وهمه دست اندر کاران پخش این مصاحبه را به مرگ محکوم میکند نباید به عقل جمعی شک کرد البته دل سوزان فراوانند ولی کو قدرت کو اتحاد متاسفانه همه منتظر دست غیبی هستن که آن هم وجود ندارد همین احمد نئاندتال با این همه کثافت کاری ولجن مال کردن کل مملکت اخیرا به مشهد رفته خودتان ببینید که چطور از او استقبال شد با عرض پوزش مردم ما متاسفانه ترسو شده اند فردوسی کبیر میگوید ( هنر خوار شد جادویی ارجمند) .

کاربر مهمانALIAKBAR PARVIN در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ :
زمانبندی

به نظرمن هم زمان اعلام چنین غارتگری بایدموردارزیابی قراربگیرد...البته پیگیری پرونده اولویت دارد...آیابایدهمه حواسهابه محاکمه این افرادجمع باشد؟درصدرفهرست آقایان خود احمدی نژادبایدبخاطردروغگویی وچپاول محاکمه شود.

ناصر در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ :
این پول ها انعام هایی است که

این پول ها انعام هایی است که مقام معظم در رابطه با غارت دلارهای نفتی به این پادوها داده است .

مهرداد در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ :
آقای خامنه ای !لطفا جواب دهید

من هرچه فکر میکنم هدف رهبر عظیم الجثه انقلاب از ابقاء دولت کثیف و غارتگر احمدی نژاد برای 4سال آزگار با اینهمه هزینه مالی و جانی و ریختن تمامی اعتبار خود پای یک آدم نامتعادل و بی مقداری مثل احمدی نژاد چه بود ؟میگویند جلوی ضرر هر زمان گرفته شود ، سود است .حتی مجلس تحت فرمان اسلامی هم برای عزل این رئیس جمهور روانی منتظر چراغ سبز آقا بود اما دریغ از اندکی عرق ملی و انسانی !که او فقط میخواست این 4 سال بگذرد حتی اگر کل ایران هزینه شود اما به اعتبار او لطمه ای وارد نشود(به زعم خودش ) که در نزد مردم اعتباری نمانده بود .او میدانست اگر پا روی دم احمدی نژاد بگذارد به قول خود احمدی نژاد سوراخ موش توی تهران خیلی گران خواهد شد. اکنون شاید حضرت آقا فکر میکند مردم فراموش کرده اند و افشای اینهمه دزدیها و اختلاس و غارتگری را به احمدی نژاد نسبت میدهند اما کیست که نام احمدی نژاد را در گرهی کور با نام خامنه ای نبیند ؟

تهمتن - ش در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ :
هرم غارت و ویرانگری ایران

این هرم فساد وغارت و ویرانگری کشور را؛ چه کس و کسانی در قله آن نشسته اند ؟ نا گفته پیداست که همه خواهند گفت؛ علی خامنه ای و سران سپاه؛ که البته تشخیصی درست ست. اما توضیح و علت پیدایش چهارچوب این هرم فساد و غارت که ایران ثروتمند را به این روز اندانته اند هم ضروری و لازم است. و در ضمن میدانیم که افشای عارت ۸۲ میلیارد دلاری دار ودسته احمدی نژاد هم؛ نمایان شدن نوک کوه یخی ست که بدنه آن قدمت و علت ۳۵ ساله دارد که محدود به دوره احمدی نژاد نیست. نمیدانم بخاطر دارید در زمانیکه محمد خاتمی رییس جمهور بود و رفسنجانی هم در کنار علی خامنه ای؛ هر دو قدرتمند و حکمران نظام بودند؛ در همان زمان پاسدار صادق محصولی که نام او در این غارت آمده؛ از سپاه استعفا داده بود و با دزدی و رانت به کار تجارت و تاجری می پردازد که در این میان یک قصر چند ده میلیارد تومانی( دلار آن زمان ۸۰۰ تومان بود و یا کمتر )هم برای خود می خرد و بعدها شایع میشود که ثروت این سردار سابق نزدیک به ۱۴۰ میلیارد تومان ( آنزمان = ۲۰۰ میلیون دلار ) است که این سردار غارتگر هم کمی بعد مجبور به اعتراف به ثروت دزدی شده خود میشود؛ ومیگوید « این ثروت برای خودم نیست بلکه برای حفظ نظام و انقلاب و اسلام است » !! که دقیقا این جمله او بر اساس و اصلی ست که شامل تمامی غارتگران این نظام؛ چه سپاهی و چه غیر سپاهی؛ به سرکردگی علی خامنه ای در قله این هرم اند و طی سالها آنرا تشکیل داده اند. اما پایه و ریشه این اصل و اساس؛ که همگی کارگزاران زیر و درشت این نظام در آن شریک و همخوانند که امروز را بر کشور و مردم آورده اند؛ استوار بر یک جمله ی تاریخی بنیانگذار این هرم فاسد ست؛ که گفت : « حفظ نظام از اوجب واجبات است » !! به بیانی دیگر؛ هر عملی؛ چه کشتار جمعی و چه کشتن جانباخته سهراب بهشتی در شکنچه گاه و چه کشتار مردم در قیام ۸۸ وکشتن جانباخته ندا آقا سلطان و کشتار در کهریزک و زندان و شکنچه آزادیخواهان و چه غارت و تاراج منابع کشور و چه ضرر و زیان به منافع کشور و چه هر چه دروغ گفتن و ریاکاری و تظاهر و چه به خدایی رساندن علی خامنه ای و همه چاپلوسی از او وووو؛ همگی از اوجب واجباتی ست که در جمله ی ویرانگر این هیولای پلید خمینی می گنجند. اما قابل یادآوریست که حتا غارت ۸۲ میلیارد دلاری در این مدت ۸ ساله هم دروغ محض است و این غارت ثروت مردم؛ دو یا سه برابر آنی ست که اعلام کرده اند. - اما سیوال دیگر این ست چرا هم اکنون غارت ثروت مردم را در شرایطی که نظام دربحرانی ترین عمر ننگین خود قرار گرفته؛ بدین صورت آشکار اعلام میکنند ؟؟ که باید به آن هم توجه شود و علت را یافت.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ :
بیچاره خاندان پهلوی در برابر

بیچاره خاندان پهلوی در برابر این پاکدستان منتظر امام زمان (لابد فکر می کنن جز 313 نفرند ) آفتابه دزد بودند الان معلوم میشه مرتضوی بابت بستن مطبوعات چقدر باج از بیت میگرفته

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)