اخبار

علی جنتی در دفاع از عملکرد شبکه‌های اجتماعی گفته در این شبکه‌ها حدود هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون پیام با موضوع سلامتی علی خامنه‌ای در زمان بیماری وی رد و بدل شده است.
غلامرضا جلالی، رئیس پدافند غیرعامل با اعلام اینکه علی خامنه‌ای «جنگ تمام عیار» اقتصادی علیه «دشمنان» را ابلاغ کرده٬ خواستار بازگشت سطح زندگی مردم ایران به دوران «جنگ» شده است.
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج به طور تلویحی اصل حادثه اسید‌پاشی‌ها در اصفهان را انکار کرده و گفته که این «سناریو» شبیه «کشته‌ سازی‌های» سال ۱۳۸۸ است.
احتمال بیماری عباس واعظ طبسی٬ تولیت آستان قدس رضوی و بستری شدن او در بیمارستان با غیبتش در مراسم بزرگداشت محمدرضا مهدوی‌کنی که در «حرم رضوی» برگزار شده بود٬ تقویت شد.
یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان گفته کسانی که مرتکب منکر می‌شوند مستحق «مجازات» و «عذاب الهی» هستند و افراد «نادان» حرف رسانه های «معاند» درباره اسید‌پاشی‌ها را باور کرده‌اند.
علی سلیم‌زاده‌٬ دبیر ستاد احیای امر به‌ معروف قم از سازماندهی پنج هزار آمر به‌ معروف و ناهی از منکر در این شهر خبر داده است.
پلیس ایران هم‌زمان با انتشار تصویری جعلی از متهم احتمالی اسید‌پاشی‌ها در اصفهان مدعی بازداشت تعدادی از اعضای سازمان مجاهدین خلق٬ سلطنت‌طلب‌ها و «ضدانقلاب» در این شهر شد.
اکبر هاشمی رفسنجانی٬ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالف ریاست احمد جنتی٬ احمد خاتمی و محمدتقی مصباح‌یزدی بر مجلس خبرگان رهبری است.
احمد خاتمی به اکبر هاشمی رفسنجانی هشدار داد اگر به «بازی‌های» رسانه‌ای درباره انتخابات ریاست مجلس خبرگان رهبری ادامه دهد «سکوت» خود را شکسته و «راز و رمز‌های» وی را فاش خواهد کرد.
حسن روحانی در صورت ادامه خودداری از تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی از ریاست این شورا کنار گذاشته خواهد شد.
سپاه پاسداران با انتشار تحلیلی به عربستان سعودی هشدار داد چنانچه به حمایت‌های خود از گروه «جیش‌العدل» ادامه دهد٬ جمهوری اسلامی از ابزار‌های فشار خود علیه ریاض استفاده خواهد کرد.س
سایت «همت‌نیوز» حامی محمود احمدی‌نژاد به نهاد‌های امنیتی و قضایی هشدار داده در صورت دست داشتن نیرو‌های مذهبی در اسید‌پاشی‌های اصفهان٬ خود را آماده احتمال بروز «معضلی» امنیتی کنند.
دو روحانی بلند‌پایه استان اصفهان پس از هفته‌ها سکوت به طور تلویحی تائید کرده‌اند که اسید‌پاشی‌های اخیر شهر اصفهان مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر بوده است.
در شرایطی که محمدرضا آشتیانی٬ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از حضور نیرو‌های «قدس» سپاه در عراق خبر داده٬ عبدالله عراقی٬ جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه می‌گوید سپاه حضور میدانی در عراق و سوریه ندارد.
محمود هاشمی شاهرودی٬ احمد جنتی٬ محمد یزدی و محمدعلی موحدی کرمانی چهار نامزد احتمالی برای تصدی پست ریاست مجلس خبرگان رهبری اعلام شده‌اند.
محمدجواد لاریجانی٬ رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفته جمهوری اسلامی «شش مشکل اصلی» با احمد شهید دارد و به همین علت به وی اجازه سفر به ایران را نمی‌دهد.
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه گفته برخی از علمای شیعه استفاده از «ضرب» در امر به معروف و نهی از منکر را «جایز» می‌دانند.ص
مهدی کوچک‌زاده با انتشار یادداشتی٬ مستندات اظهارات احمد جنتی درباره دستور روح‌الله خمینی مبنی بر اجرای برخی اعدام‌های اوایل انقلاب بدون برگزاری دادگاه را منتشر کرد.
علیرضا زاکانی از تلاش‌های اکبر هاشمی رفسنجانی٬ محمد خاتمی و حسن خمینی برای «نقش‌آفرینی» در انتخابات آینده مجلس خبرگان رهبری و حسن روحانی برای تغییر ترکیب مجلس آینده خبر داده است.
قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی «قدس» سپاه پاسداران پس از حضور چند روزه در ایران به عراق بازگشته و در درگیری‌های شهر «جرف الصخر» حضور یافته است.
عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان تهران اعلام کرد به برخی رسانه‌ها درباره ماجرای اسید‌پاشی‌های اصفهان تذکر داده شده و برخی هم احضار شده‌اند که در صورت لزوم با آنها نیز برخورد خواهد شد.
رمضان شریف٬ مسئول روابط عمومی کل سپاه با انتقاد از عملکرد رسانه‌های جمهوری اسلامی٬ شبکه‌های اجتماعی «فیس‌بوک» و «توئیتر» را ابزار دشمنان نظام برای تولید «وحشت» معرفی کرده است.
روزنامه کیهان٬ سازمان بسیج و گروهی از نمایندگان علی خامنه‌ای در شهر‌ها خواستار برخورد قوه قضائیه با برخی از رسانه‌ها در ماجرای اسید‌پاشی‌های اخیر اصفهان شده‌اند.
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران گفته «آغوش ولایت» برای توابان باز است و جرم هر کس به اندازه «توبه‌ای» که می‌کند تخفیف خواهد یافت.
محمدرضا نقدی٬ رئيس سازمان بسیج گفته شبکه جریان رسانه ای «فتنه ۸۸» و «اسید‌پاشی‌ها» یکی است و هدف آن مقدمه‌چینی برای «سازش» و «تعامل» نظام با غرب است.
پلیس اصفهان تیم ویژه‌ای را برای دستگیری دو متهم «شایعه‌سازی» درباره اسید‌پاشی‌های اخیر را عازم یکی از شهر‌های جنوبی ایران کرد.
سعید حدادیان گفته مداحان اختلافی با روحانیون ندارند٬ عده‌ای روشنفکر «تیره‌دل» با «امام حسین» مخالف هستند و گروهی می‌خواهند انتقام حبس موسوی و کروبی را از مداحان بگیرند.
احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران می‌گوید جمهوری اسلامی به بازرسان آژانس اجازه بازرسی از منطقه نظامی پارچین را نخواهد داد.
محمدتقی مصباح یزدی از صدور پیام تسلیت به مناسبت درگذشت محمدرضا مهدوی‌کنی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری خودداری کرده است.
در پی افزایش فشار‌ها بر نهاد‌های اطلاعاتی٬ امنیتی و انتظامی استان اصفهان برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان اسید‌پاشی٬ پلیس اصفهان در یک عملیات گسترده اقدام به بازداشت ۵۰ نفر کرد.

www.digarban.com (2014)