اخبار

حمیدرضا مقدم‌فر٬ معاون فرهنگی سپاه می‌گوید عرصه فرهنگ جای «شوخی» نیست٬ شرایط هم مثل دوران دوم خرداد نیست و برخی اظهارات مسئولان در زمینه فرهنگ «نگران» کننده است.
غلامحسین الهام٬ سخنگوی دولت دهم می‌گوید دولت حسن روحانی با امضای سند «ننگین» ژنو٬ جمهوری اسلامی و مردم ایران را «ذلیل» کرد.
سایت «میدان ۷۲» به نقل از یک منبع آگاه نوشته فعالیت‌های سیاسی محمود احمدی‌نژاد به «خواست» علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی از سر گرفته شده است.
علی‌اصغر فانی٬ وزیر آموزش و پرورش از فروش مدارسی که در «موقعیت تجاری» قرار دارند خبر داده و گفته درآمد حاصل از فروش این مدارس صرف «فضاسازی آموزشی» خواهد شد.
حسن روحانی می‌گوید جمهوری اسلامی مشکلات محلی٬ ملی و بین‌المللی فراوانی دارد و «مشکلات مردم هم بیشتر از منابع در اختیار دولت است.»
محمدرضا تویسرکانی٬ نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج به کسانی که دنبال «طراحی ویژه» برای انتخابات مجلس خبرگان هستند هشدار داد «مردم» اجازه چنین کاری به آن‌ها نخواهند داد.
محمد محمدیان٬ نماینده علی خامنه‌ای در دانشگاه‌ها می‌گوید اگر شایعات مبنی بر اینکه مذاکره‌کنندگان ایرانی و غربی در جریان مذاکرات یکدیگر را با نام کوچک صدا بزنند درست باشد «واقعا نگران‌کننده است.»
سازمان بسیج دانشجویی گزارش کرده برای تامین امنیت حسن روحانی٬ در دانشگاه سیستان و بلوچستان نیرو‌های نظامی با سلاح نیمه‌سنگین مستقر شده و از ورود گروهی از دانشجویان به محل سخنرانی وی ممانعت شده بود.
منصور حقیقت‌پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از لغو سفر هیات پارلمانی سوئیس به ایران خبر داد.
صفر نعیمی‌رز، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته از هیات پارلمانی سوئیس در ایران «انگشت‌نگاری» خواهد شد.
احمد علم‌الهدی٬ امام چمعه مشهد می‌گوید دیدار علی جنتی با محمد خاتمی کار «درستی» نبود و وزیر ارشاد به رهبر جمهوری اسلامی گفته که نتوانسته است خواسته‌های وی را برآورده کند.
علی طیب‌نیا٬ وزیر اقتصاد و دارایی از شناسایی ۱۰ میلیون نفر از افراد پردرآمد خبر داده و گفته اگر این افراد برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند از سوی دولت حذف خواهند شد.
سعید جلیلی٬ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید دو جریان «تحجر» و «استکبار» مقابل جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند و ولایت فقیه اجازه نمی‌دهد کسانی با دیکتاتوری رای مردم را «وتو» کنند.
علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه می‌گوید شرایط «حساس» است٬ برخی دنبال «دو قطبی‌سازی» هستند و مردم باید تاکتیک و استراتژی نظام را تشخیص دهند.
محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه نسبت به «بی‌اعتنایی» دولت حسن روحانی به پیشنهاد‌ همکاری سازمان بسیج با دولت در زمینه اجرای «اقتصاد مقاومتی» اظهار تاسف کرد.
امیر محبیان می‌گوید محمود احمدی‌نژاد بدون «تردید» برای انتخابات آینده مجلس و بازگشت به قدرت «برنامه» دارد و در حال حاضر مشغول «تست محیط» است.
مسعود جزایری٬ معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مذاکرات هسته‌ای میان ایران و طرف‌های غربی٬ به آمریکا و غرب هشدار داد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی «هیچ توافق غیر اصولی را نمی‌پذیرند.»
محمدعلی جعفری٬ فرمانده سپاه می‌گوید «اسلامی شدن برخی دستگاه‌های نظام در آن به کندی پیش می‌رود» و «اسلامی کردن سپاه مهم‌تر از مأموریت‌های آن است.»
علی مطهری می‌گوید قطعنامه اخیر پارلمان اروپا نقاط مثبتی دارد٬ برخی انتقاد‌های غرب به وضعیت حقوق بشر در ایران وارد است و اسلام اجازه دخالت در امور داخلی کشور‌ها را داده است.
علی لاریجانی٬ رئیس مجلس گفته ایستادگی مقابل غرب با «ولنگاری» حاصل نمی‌شود٬ غربی‌ها در جریان مذاکرات «حرف‌های کلفت» می‌زدند و افرادی که در ۳۴ سال گذشته به علی خامنه‌ای «بی‌وفایی» کردند٬ «سزایش را چشیدند.»
حمید رسایی٬ نماینده مجلس گفته حسن روحانی به خاطر وضعیت بد کشور «گریه» کرده است٫ مذاکرات ژنو به نتیجه نخواهد رسید و «خلاف مصالح» بودن این توافقنامه به زودی روشن خواهد شد.
علاء‌الدین بروجردی٬ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از لغو سفر هیات پارلمانی هلند به ایران خبر داد.
غلامعلی حداد عادل٬ مشاور علی خامنه‌ای با اعلام اینکه جمهوری اسلامی «دوران سختی» را می‌گذراند از حامیان میرحسین موسوی خواست به نظام کمک کنند.
سایت رسمی مجلس ایران دور جدید حملات علیه غرب در پی انتشار گزارش وزارت امور خارجه بریتانیا درباره آخرین وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی را آغاز کرده است.
حسین یکتا٬ مسئول قرارگاه «خاتم‌الاوصیا» می‌گوید غرب تا «ریشه» جمهوری اسلامی را «نکند» متوقف نخواهد شد و «در حال جنگ تن به تن فرهنگی با تمام ملت ایران است.»
حسن فیروزآبادی٬ رئیس ستادکل نیروهای مسلح می‌گوید نیروهای مسلح جمهوری اسلامی دارای «کار اقتصادی» هستند و اگر آن‌ها فعالیت‌های اقتصادی نکنند «خارجی‌ها» باید این اقدامات انجام دهند.
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته مشکل کنونی جمهوری اسلامی «آمریکا» نیست٬ بلکه جریان‌هایی در داخل وجود دارند که دنبال شکل دادن نیرویی در کنار ولایت فقیه هستند.
یوسفعلی میرشکاک گفته روح‌الله خمینی از‌‌ همان اوایل انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ می‌دانست «جمهوریت» با «اسلامیت» ناسازگار است و تنها به خاطر مردم «جمهوری اسلامی» را پذیرفت.
غلامحسین الهام٬ سخنگوی دولت دهم می‌گوید محمود احمدی‌نژاد مسئول اجرایی کردن مطالبات علی خامنه‌ای بوده است.
علی خامنه‌ای با تاکید بر لزوم ادامه مذاکرات هسته‌ای میان ایران و غرب گفته برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی «تعطیل‌بردار» نیست و نگاه افرادی که می‌گویند تهران به علت برنامه هسته‌ای تحریم شده «ساده‌لوحانه» است.

www.digarban.com (2014)