اخبار

زندانیانیان سیاسی به همراه سارقان٬ قاچاقچیان٬ قاتلان٬ متجاوزان٬ اختلاس‌گران٬ اسید‌پاشان٬ آدم‌ربایان و فاسدان به مناسبت «عید فطر» مشمول «عفو» علی خامنه‌ای نشدند.
غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ دادستان کل کشور می‌گوید تا زمانی که میرحسین موسوی و مهدی کروبی «توبه» نکرده باشند٬ دلیلی برای رفع حصر آن‌ها وجود ندارد.
محسن رضایی با انتشار نامه‌ای اکبر هاشمی رفسنجانی را به طور تلویحی به «اخلال» در جنگ هشت ساله عراق علیه ایران متهم کرد.
علی لاریجانی٬ رئیس مجلس گفته جمهوری اسلامی می‌داند چطور «داعش» را سر جایش بنشاند.
حمیدرضا ترقی٬ عضو موتلفه می‌گوید مسئولان دچار «بی‌غیرتی فرهنگی» شده‌اند٬ «دلواپسی دلواپسان» برای جامعه اهمیتی ندارد و محافظه‌کاران از «افراطی‌ها» آسیب‌های زیادی خورده‌اند.
علی مطهری٬ نماینده مجلس گفته ریشه مخالفت‌ها با محاکمه رهبران «جنبش سبز» روشن شدن «حقایق» سال ۸۸ برای مردم و بر باد رفتن «زحمات» برخی در «کتمان و قلب حقایق» آن سال است.
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته اگر حکومت در «سخت‌گیری» به جوانان کمی «تساهل» و «تسامح» کند و آن‌ها «کاملا آزاد باشند» نسل جوان «سقوط» خواهد کرد.
خبرگزاری فارس گزارش کرده قرار است تجمعی با عنوان «عروسک‌های خونین غزه» مقابل ساختمان سازمان ملل در مشهد برگزار شود.
غلامعلی حداد عادل٬ احمد حاتمی و محمدحسین صفار هرندی سه حامی علی خامنه‌ای در حاشیه راهپیمایی روز «قدس» حملات تندی متوجه معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ کردند.
بیش از ۴۰ فرمانده بلند‌پایه نظامی در جمهوری اسلامی با صدور بیانیه‌ای به آمریکا درباره عواقب ادامه بحران غزه هشدار داده و خواستار برگزاری یک راهپیمایی ۸۰۰ کیلومتری به سمت غزه شدند.
سازمان بسیج با انتشار اطلاعیه‌ای از دولت حسن روحانی خواسته لایحه «تسلیح» کرانه باختری را به مجلس ارائه کند.
حسن روحانی از کسانی که علیه شعار «نه غزه٬ نه لبنان» موضع‌گیری کرده و به آن پاسخ داده‌اند٬ قدردانی کرد.
علی خامنه‌ای تنها «علاج» فلسطین پیش از «نابودی» اسرائیل را مسلح شدن «کرانه باختری» مانند غزه اعلام کرد.
ابوالقاسم خزعلی می‌گوید برنامه‌های اکبر هاشمی رفسنجانی «لیبرال» و به «درد نخور» برای مجلس خبرگان رهبری به نتیجه نخواهد رسید و او نمی‌تواند ریاست این مجلس را بر عهده بگیرد.
عباسعلی کدخدایی٬ مشاور احمد جنتی گفته «حضور و حمایت از فتنه ۸۸ در بررسی صلاحیت افراد در تمام انتخابات برای شورای نگهبان معیار» خواهد بود.
عبدالحمید محتشم٬ دبیرکل انصار حزب‌الله از ادامه فعالیت گشت‌های موتوری این نیرو بعد از ماه رمضان خبر داد.
علی‌اکبر ناطق نوری٬ رئیس گروه بازرسی دفتر علی خامنه‌ای گفته احمدی‌نژاد «فضایی» فکر می‌کرد٬ حرف‌های «بالا ابری» می‌زد و «مصلحت» نبود اداره کشور را بر عهده بگیرد.
محمد مومن٬ عضو شورای نگهبان گفته همه اعضای کنونی مجلس خبرگان رهبری برای انتخابات آینده این مجلس «تائید صلاحیت» نخواهند شد و این شورا مقابل برخی «آدم‌های ناباب» خواهد ایستاد.
گروهی از محافظه‌کاران کمپینی با هدف محاکمه مقداد نجف‌نژاد٬ نماینده اصول‌گرای مجلس به علت تملک «غیرقانونی» هشت هکتار از زمین‌های بابلسر و «خیانت در امانت» راه‌اندازی کرده‌اند.
محمدتقی مصباح یزدی با حمله به افرادی که آن‌ها را «احمق» نامیده٬ گفته این افراد در انتخابات با «دشمن» رابطه «پنهانی» دارند٬ دست به دامن آمریکا هستند و حاضر به خواندن نماز باران برای رفع خشکسالی نیستند.
ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم با انتقاد از روش‌های «اقناعی» برای حل و فصل مسئله «بدحجابی» و «افزایش جمعیت» گفته کسانی که چنین حرف‌هایی می‌زنند «در واقع سر خود کلاه می‌گذارند.»
رضا تقوی٬ رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه می‌گوید حوزه‌های علمیه «مستقل» بوده و به «امام زمان» متصل هستند٬ دولت باید به آن‌ها کمک کند و نمی‌شود که «نظام» و «حوزه» هر یک راه خود را بروند.
سایت «ایران هسته‌ای» از امضای توافق‌نامه چهار ماهه جدیدی ایران با گروه ۱+۵ در پایان مذاکرات «وین ۶» خبر داده است.
اسماعیل کوثری٬ عضو کمیسیون امنیت ملی می‌گوید هدف اصلی تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران لغو تحریم‌هاست و این تیم نمی‌تواند «معجزه» کند.
اسد‌الله بادامچیان در پاسخی که به مسیح مهاجری داده از اقدامات حزب موتلفه دفاع کرده٬ به میرحسین موسوی تاخته و آرزو کرده به دست «فتنه‌گران سال ۸۸ شهید» شود.
علی‌اکبر ناطق نوری٬ رئیس گروه بازرسی دفتر علی خامنه‌ای نسبت به آنچه «سکوت مصلحت آمیز در برابر فسادهای گذشته» خوانده٬ انتقاد کرده و گفته «تملق» و «باندبازی» دو آفت برای انقلاب اسلامی است.
محمدباقر قالیباف٬ شهردار تهران با دفاع از تفکیک جنسیتی در مجموعه تحت مدیریتش گفته ما «غیرت دینی» داریم و نباید اجازه دهیم زنان در ادارات بیش از همسر خود با «نامحرمان» معاشرت و تماس داشته باشند.
دفتر علی خامنه‌ای در قم به محلی برای طرح انتقاد‌ها و حملات تند محمدتقی مصباح یزدی به دولت حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی تبدیل شده است.
جواد کریمی قدوسی از «ممنوعیت» حضور محمد خاتمی در بیت رهبری٬ سمینار‌ها و برنامه‌های نظام خبر داده و گفته علت شرکت نکردن خاتمی در مراسم ماندلا و کنفرانس برلین «ممنوع‌الخروجی» وی بوده است.
شورای نگهبان با انتشار گزارشی ۶۳ صفحه‌ای اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ درصد مشارکت در ۳۴ شهر ایران بیش از ۱۰۰ درصد بوده است.

www.digarban.com (2014)