اخبار

سایت محافظه‌کار «مشرق‌نیوز» یکی از سایت‌های وابسته به سپاه پاسداران با انتشار نام برخی از فرزندان مقام‌های اسرائیل اعلام کرد منتظر «شکار» آنها از سوی حزب‌الله لبنان است.
محمدمهدی مفتح٬ سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اعلام کرد شرکت‌های تابعه «آستان قدس رضوی» از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.
محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه با امضای ۲۱ نماینده به مجلس فراخوانده شد تا درباره پیاده‌روی با جان کری و سفر به پاریس پس از جنجال نشریه «شارلی ابدو» توضیح دهد.
حسین سلامی٬ جانشین فرمانده سپاه اعلام کرد ایران همان‌طور که پاسخ ترور دانشمندان هسته‌ای خود را داده بود٬ «انتفام ویژه‌ای» از اسرائیل به خاطر حمله به کاروان حزب‌الله لبنان در نظر گرفته است.
عمان پس از شکست مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا در مسقط٬ پنج پیشنهاد جدید به مقام‌های آمریکا و جمهوری اسلامی ارائه کرده است.
احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان گفته این شورا افرادی را در جمهوری اسلامی ردصلاحیت کرده که کسی جرات ردصلاحیت آنها را نداشته و شورای نگهبان در رد‌صلاحیت‌ها «انعطافی» نشان نخواهد داد.
یحیی جعفری٬ نماینده علی خامنه‌ای در استان کرمان گفته با حضور افغان‌ها در ایران به شدت مخالف است و افغان‌ها «امنیت» و «سلامت» کشور را به خطر انداخته‌اند.
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته رای مردم عامل «مشروعیت» دولت‌ها نیست و تمرد از «اوامر» ولی فقیه تمرد از اوامر امام زمان محسوب می‌شود.
محمد‌جواد ظریف به خاطر قدم زدن با جان کری در خیابان‌‌های ژنو به مجلس فراخوانده خواهد شد تا پاسخگوی سئوالات «سنگین» نمایندگان باشد.
محمدرضا رحیمی٬ معاون اول محمود احمدی‌نژاد به پنج سال و ۹۱ روز حبس و سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال محکوم شد.
ابراهیم آقامحمدی٬ نماینده مجلس از علی مطهری پرسیده در کجای قرآن مجوز «کف‌گرگی» صادر شده و افزوده تا مدتی «بیم کف‌گرگی‌»های مطهری در مجلس و در میان نمایندگان وجود داشته است.
محمد‌رضا نقدی٬ فرمانده بسیج گفته محمدجواد ظریف «الفبای دیپلماسی» را نمی‌‌داند و باید به خاطر سفر به پاریس و قدم زدن با جان کری در خیابان‌های ژنو به طور رسمی از مردم ایران «عذرخواهی» کند.
اصغر جهانگیر٬ رئیس سازمان امور زندان‌ها خواستار تجدید‌نظ در قوانین مربوط به مجازات قاچاق مواد مخدر در ایران شد.
محمدعلی جعفری٬ فرمانده سپاه پاسداران در واکنش به مرگ یک فرمانده سپاه در پی حمله اسرائیل به کاروان نظامیان حزب‌الله لبنان در سوریه به مقام‌های اسرائیل هشدار داد منتظر پاسخ ویرانگر سپاه باشند.
ایران و روسیه با امضای یک توافق‌نامه نظامی درباره ضرورت حل و فصل مشکل واگذاری سامانه موشک دفاعی اس‌ـ۳۰۰ به جمهوری اسلامی با یکدیگر توافق کردند.
سفر محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران به فرانسه در ادامه مذاکرات هسته‌ای تهران با گروه ۱+۵ پس از حمله به نشریه «شارلی ابدو» با خشم محافظه‌کاران تندرو مواجه شده است.
حامیان علی خامنه‌ای٬ دومین رهبر جمهوری اسلامی در اقدامی بی‌سابقه تابلوی خیابان «نوفل‌شاتو» در تهران را پائین کشیدند.
مهدی کوچک زاده با انتقاد از اظهارات محسن اسماعیلی٬ عضو شورای نگهبان مبنی بر این که برخی اعضای این شورا در انتخابات سال ۸۸ بی‌طرف نبودند٬ گفته نباید انتظار داشت اعضای شورای نگهبان در انتخابات بی‌طرف باشند.
مهدی طائب می‌گوید حسن روحانی «خسته» شده٬ در قضیه همه‌پرسی راه «بنی‌صدر» را می‌رود و نظام جمهوری اسلامی بیش از این توان مبارزه با «فساد» را ندارد.
برخی فعالان سایبری حزب‌الله در شبکه‌های اجتماعی از کشته شدن دست‌کم شش «عضو» سپاه پاسداران در حمله اسرائیل به کاروان نظامیان حزب‌الله لبنان و ایران در سوریه خبر داده‌اند.
محمود نبویان٬ نماینده مجلس گفته ایران «کدخدای منطقه» است٬ محمد خاتمی «خائن» و «باغی» است٬ در حصر «چلو‌کباب» می‌دهند و اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس خبرگان دنبال «رهبر‌سازی» هستند.
جواد کریمی‌قدوسی٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته علی خامنه‌‌ای «بزرگ‌ترین منتقد» مذاکرات هسته‌ای است و رهبر جمهوری اسلامی گفته دولت‌های قبل اجازه چنین مذاکراتی را نداشتند.
ابراهیم رئیسی٬ دادستان کل کشور به غرب و مقام‌های غربی هشدار داد به خاطر «اهانت» و «جسارت» نشریه «شارلی ابدو» به پیامبر اسلام «تاوان سختی» خواهند پرداخت.
نیرو‌های بسیج با حمله به یک جشن در مشهد ۸۴ نفر را بازداشت و تحویل مقام‌های قضایی دادند.ب
محمود احمدی‌نژاد برای حضور مجدد در قدرت، «شورای سیاست‌گذاری» تشکیل داده است.
دو نماینده علی خامنه‌ای به سخنان و موضع‌گیری‌ اخیر علی مطهری در مجلس درباره تاکید مجدد بر غیرقانونی بودن حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی انتقاد کردند.
ابراهیم رئیسی٬ دادستان کل کشور می‌گوید «عرفان‌های کاذب و دکان‌داری» حوزه‌ها را تهدید می‌کند.
اسماعیل قاآنی٬ جانشین فرمانده نیروی «قدس» سپاه گفته مذاکره کنندگان ایران نباید به «دشمن» التماس کنند٬ اصل حادثه پاریس مشکوک است و در فرانسه پنج میلیون نشریه با اسلام مبارزه می‌کنند.
حسن فیروز‌آبادی٬ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تمجید از مجتبی نواب صفوی و گروه «فدائیان اسلام» گفته «دشمنانی» که سعی دارد منافع «نظام» را از بین ببرند٬ باید کشته شوند.
محمد محمدی گلپایگانی٬ رئیس دفتر علی خامنه‌ای گفته برای مردم ایران باید «تبیین» شود که هدف نظام اسلامی به بهشت رساندن آنها است و این نظام توان اداره جهان را هم دارد.

www.digarban.com (2015)