اخبار

علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی به افشای خبر دیدار وی با محمود احمدی‌نژاد و مخالفتش با نامزدی مجدد وی در انتخابات آینده ریاست جمهوری واکنش نشان داد.
سعید جلیلی٬ نماینده علی خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی گفته «مردم مشکل اقتصادی دارند ولی برخی به دنبال کنسرت هستند.»
محمدنبی حبیبی٬ دبیرکل موتلفه گفته دولت نمی‌تواند «به‌طور خصوصی و بی‌سروصدا و محرمانه» موضوع توافق با گروه ویژه اقدام مالی را حل‌وفصل کند.
محمدابراهیم نکونام٬ مشاور ارشد دادستان کل کشور گفته اعدام‌های سال ۶۷ از «معجزات ولی فقیه و ملحم از غیب» بود و همه اعدام شدگان «محاکمه» شده بودند.
یحیی رحیم‌صفوی٬ مشاور نظامی علی خامنه‌ای گفته امیدواریم آمریکایی‌ها در سوریه٬ بر سر روسیه «کلاه» نگذارند و مسکو در یک بازی «که سهم کمتری به ایران داده شود قرار» نگیرد٬ در «زد و بند» میان این دو قدرت «سهم» ایران نباید نادیده گرفته شود و وعده‌های آمریکا و دولت بعد از اجرای برجام٬ محقق نشد.
قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی قدس سپاه با انتقاد از افرادی که «به اشتباه» می‌گویند ایران «منزوی» است٬ خواستار «وحدت» در کشور برای مقابله با «دشمن» شد و دوست جلوه دادن دشمن از سوی عده‌ای در داخل را «خیانت» نامید.
سعید جلیلی٬ نماینده علی خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی گفته «برخی می‌خواهند ابهت شکسته شده ابرقدرت‌ها در جنگ را بازسازی کنند.»
حسین نوری همدانی٬ از مراجع تقلید از وزارتخانه‌ها خواسته خودشان برخورد با «بدحجابی» را آغاز کنند و افزوده موضوع «حجاب و عفاف نباید این‌قدر ادامه پیدا کند.»
علیرضا اعرافی٬ مدیر حوزه‌های علمیه با اعلام اینکه «حوزه در معرض خطرهای بزرگی» قرار دارد٬ از «فضلا و علما» برای مقابله با تهدید‌ها علیه این مرکز دینی «استمداد» طلبیده است.
محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه در واکنش به انتقادهای آمریکا مبنی بر رفتار «غیرحرفه‌ای» نظامیان ایرانی مستقر در خلیج فارس٬ گفته این آمریکایی‌ها هستند که «رفتارهای نامتعادل» دارند و بهتر است به جای حضور «شرارت‌آمیز» در خلیج فارس٬ به همان خلیج خوک‌ها بروند.
علی مطهری٬ نایب رئیس مجلس گفته فیلم «فروشنده» به عنوان نماینده ایران در اسکار «چهره خوبى» از جامعه ایران نشان نمى‌دهد.
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی با انتقاد از اینکه جامعه دچار «پدیده زشت اسراف» شده٬ دوری از این «نقطه ضعف» را وظیفه همه مردم دانسته و هشدار داده که «دشمن» علاوه بر ضربه زدن ازاین راه٬ بدنبال «بدشدن شرایط اقتصادی» و ایجاد «نارضایتی از «نظام اسلامی» است.
علیرضا افشار٬ فرمانده قرارگاه جنگ نرم ستاد کل نیروهای مسلح گفته «متأسفانه برخی مدیران نگاه لیبرال و لائیک دارند و در راستای دشمن حرکت می‌کنند.»
محسن رضایی٬ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از مسئولانی از لزوم کاهش توان نظامی ایران سخن می‌گویند٬ آنها را به «بازی در زمین دشمن» متهم کرده و گفته این افراد بدلیل ناتوانی در حل مسائل اقتصادی کشور٬ به نظامی‌ها و اقتدار «گیر» می‌دهند و افزوده تنها راه جلوگیری از جنگ علیه ایران٬ افزایش برد موشک‌ها است.
حسین سلامی٬ جانشین فرمانده کل سپاه گفته «سپاه در حوزه فرهنگی حتماً در مقابل نفوذ دشمنان می‌ایستد» و رهبر جمهوری اسلامی هم از سپاه خواسته وارد این موضوع شود.
علی خامنه‌ای تنها عامل رفع تهدید نظامی ایران از سوی غرب را «ایجاد ترس و رعب در دشمن» معرفی کرده و گفته «قدرت دفاعی کشور و بی‌اعتمادی مطلق» به آمریکا باید روز به روز افزایش یابد و اقدامات سپاه در عرصه‌های غیرنظامی هم باید ادامه پیدا کند.
مسعود جزایری٬ معاون ستادکل نیروهای مسلح٬ آنچه «تضعیف و فروپاشی دیواره دفاعی» کشور نامیده را «خواست دشمن» خوانده و گفته «عصر کدحدایی» آمریکا در ایران به پایان رسیده است.
محسن رفیقدوست٬ یکی از فرماندهان سابق سپاه گفته «کسانی که می‌گویند قدرت دفاعی لازم نداریم٬ عقل ندارند و حتماً می‌خواهند آمریکا پیروز شود.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه از شورای نگهبان خواست «حواسش» به افرادی که «علنا حکومت دینی را نفی» کرده٬ اما در انتخابات هم ثبت‌نام می‌کنند٬ باشد.
محسن فقیهی٬ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفته این جامعه بارها در نامه‌های محرمانه به حسن روحانی درباره وضعیت فرهنگی جامعه تذکر داده است.
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران می‌گوید با آنکه تصمیم‌گیرنده نهایی درباره توافق با گروه ویژه قرارداد مالی٬ شورای امنیت ملی است٬ اما نماز جمعه جای «روشنگری» است و احتمالا برخی به زودی می‌گویند که امامان جمعه وارد تحلیل سیاسی هم نشوند.
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته که «یک روشنفکر ضد ولایت، حاضر است در برابر کاخ سفید سر بساید، کوچکی کرده و ذلت‌پذیر باشد.»
محمد سعیدی٬ امام جمعه قم در کنایه‌ای به حسن روحانی گفته برخی «خوش خیال‌اند، گمان می‌کنند اگر ما با کدخدای عالم کنار بیاییم، زندگی‌مان آباد می‌شود.»
محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه پاسداران گفته این نیرو با «رصد به روز تهدیدات فراروی انقلاب اسلامی»٬ خود را برای مقابله با آنها آماده می‌کند و هدف از تشکیل دانشگاه سپاه٬ «الگوسازی برای سایر دانشگاه‌ها» بوده است.
جواد حسینی‌کیا٬ نماینده مجلس در واکنش به حضور وزیر ارشاد در جشن دراویش گفته علی جنتی «خلاف مصلحت نظام» عمل کرده است.
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی با انتقاد از بی‌اطلاعی برخی مقام‌های کشور از «حقایق و آمارهای وقاعی در برخی بخش‌ها»٬ اختلاف در آمارهای مراکز آماری کشور را «بلایی بزرگ» خواند و دستکاری در آمار را «گناهی کبیره» دانست.
جبار کوچکی‌نژاد٬ عضو فراکسیون ورزش مجلس گفته پنج نماینده‌ براساس «روابطی» که داشته‌اند به برزیل سفر کردند.
احمد خاتمی٬ عضو مجلس خبرگان رهبری گفته هیاتی از «نخبگان جهان» باید اداره مناسک حج را بر عهده بگیرد٬ حکام سعودی «جنایت‌کار خط مقدم» ماجرای منا هستند و باید در دادگاه‌های اسلامی محاکمه شوند.
مرکز پژوهش‌های مجلس در جدیدترین گزارش خود خبر از رشد اقتصادی ۰.۴- درصدی ایران در سال ۹۴ داده است.
سعید مرتضوی٬ دادستان سابق تهران با ارائه نامه‌ای به دادگاه رسیدگی به پرونده کهریزک٬ برای وقایع پیش‌آمده در تیرماه ۸۸ از خانواده جانباختگان و مردم ایران عذرخواهی کرد.

www.digarban.com (2016)