اخبار

هشت نفر در تهران به اتهام دست داشتن در تهیه کلیپ‌های «مبتذل موسیقی» بازداشت شدند.
محمدرضا تویسرکانی٬ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج گفته «اظهارات لاریجانی درباره شورای نگهبان به خاطر انتخابات ریاست مجلس است و او باید در دفاع از اصول و مبانی انقلاب دقیق‌تر عمل کند.»
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران گفته زیر سوال بردن شورای نگهبان٬ «تهمت» و «گناه» است٬ جوانان فعال در فضای مجازی نباید «تهمت‌ها» را به سرعت منتشر کنند و «اعتدال منهای ولایت معنا ندارد.»
رضا سراج٬ رئیس مرکز آینده‌پژوهی و مطالعات راهبردی «تابان» گفته برنامه‌های اکبر هاشمی رفسنجانی برای مجلس خبرگان رهبری «شکست» خورده است.
علی جنتی٬ وزیر ارشاد صدور مجوز اکران فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» از سوی این وزارت‌خانه را اقدامی «اشتباه» اعلام کرده و گفته که این فیلم «اشکالات فراوانی» دارد.
غلامعلی صفایی بوشهری٬ نماینده علی خامنه‌ای در استان بوشهر در دیدار با مهدی طارمی٬ عضو تیم ملی و آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران «اشتباهات فنی» وی را گوشزد کرد.
حسن فیروز‌آبادی٬ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفته «دشمن به دنبال سکولار کردن استادان دانشگاه و مردم ایران است.»
علی مطهری٬ نماینده مجلس گفته که وزیر کشور در پرونده مینو خالفی «عقب‌نشینی» کرده و از «حقوق ملت» دفاع نکرده است.
احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان با ۵۱ رای به عنوان رئیس جدید مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.
محسن کاظمینی٬ فرمانده سپاه تهران بزرگ گفته «اگر ما برای دفاع از سوریه نیرو می‌فرستیم به خاطر دفاع از آرمان‌ها، انقلاب و ارزش‌هایمان است.»
علی خامنه‌ای اعلام کرد با اقدامات برخی نیروی‌های حزب‌الله به منظور مخالفت و ممانعت با برگزاری برخی سخنرانی‌ها و برنامه‌ها در ایران مخالف است.
ابراهیم رئیسی٬ تولیت آستان قدس رضوی گفته که «منظور امام از صدور انقلاب، صدور فکر انقلابی بود نه اسلحه و نیرو.»
شش درصد مردم ایران تجربه مصرف نوشیدنی‌های الکلی داشته‌اند و مصرف الکل در بین جوانان ایران بالاتر رفته است.
محمدنبی حبیبی٬ دبیرکل موتلفه گفته بهائیان با سازمان مجاهدین و سلطنت‌طلبان «پیوند» دارند و بدلیل عضویت فائزه هاشمی در حزب کارگزاران٬ این حزب باید به طور صریح نسبت به بهائیت اعلام موضع کند.
اسفندیار چهاربند٬ مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفته هیچ مدرسه‌ دوزبانه‌ای در این شهر مجوز فعالیت ندارد و فعالیت چنین مدارسی در تهران تخلف است.
محمد امامی کاشانی٬ امام جمعه موقت تهران به طور نلویحی گفته کدام قانون اساسی اجازه می‌دهد افرادی چون بهائیان که «دشمن» هستند در کشور زندگی کنند.
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران گفته که «بی‌حجابی» زنان در غرب نتوانسته حقوق آن‌ها را تأمین کند و «الگوی جوانان و زنان ما بازیگران و قهرمانان هالیوودی شده‌اند.»
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی پس از انتقاد از «برند‌پوشی»٬ «سفر‌های خارجی» و «بچه پولدار‌های نوکیسه» از جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از عوامل گرایش مردم ایران به «مفاسد اجتماعی» نام برد.
عبدالله حاج صادقی٬ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفته در برخی از حوزه‌های علمیه٬ دیدگاه تضاد بین سیاست و دین ترویج می‌شود و «متأسفانه عده‌ای به دنبال ترویج دین منهای انقلاب و جهاد در حوزه علمیه هستند.»
غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ معاون اول قوه قضائیه هشدار داده که «قوه قضائیه دست افراد جنایتکار و دزد را قطع می‌کند٬ آن‌ها را به محاکمه می‌کشاند و برجام ۲ و ۳ و ۴ آن‌ها را برملا می‌کند.»
محسن رفیق‌دوست٬ وزیر سپاه در دوران جنگ گفته که نباید در دوران کودکی و در مهد کودک‌ها٬ زبان انگلیسی آموزش داده شود.
هادی صادقی٬ معاون فرهنگی قوه قضائیه گفته جامعه ایران دچار «ایدز حقوقی» شده و «در اکثر تلفن‌های همراه تصاویر مجرمانه وجود دارد و جا دارد که همه افراد به نوعی محاکمه شوند.»
محمد محمدی گلپایگانی و علی خامنه‌ای به ترتیب در مراسم معارفه رئیس جدید صدا و سیما و نمایشگاه بین‌المللی کتاب غایب بودند.
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه از اینکه برخی افراد «منتسب» به مسئولان جمهوری اسلامی «با هنجارشکنی از بهائیت حمایت می‌کنند»٬ انتقاد کرده و هشدار داده در صورتی که این «هنجارشکنی‌ها» به حد «عناوین مجرمانه» برسد٬ قوه قضائیه واکنش نشان خواهد داد.
ناصر مکارم شیرازی٬ یکی از مراجع تقلید خواستار تعقیب قضایی فائزه هاشمی شد و گروهی از بازاریان تهران نیز با تهیه طوماری از قوه قضائیه خواسته‌اند با وی برخورد کند.
«مرکز بررسی جرایم سازمان یافته» از بازداشت چند مدل٬ طراح لباس٬ عکاس٬ آرایشگر و فعال حوزه مد که در اینستاگرام فعالیت می‌کردند خبر داد.
جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس گفته که «دولت با مردم و مجلس روراست نیست» و «به رسمیت شناخته شدن حق هسته‌ای ایران در حد حرف است.»
سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس از بازداشت یکی از عوامل بمب‌گذاری سال ۱۳۶۰ دفتر حزب جمهوری اسلامی در آلبانی خبر داده و یکی از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد هویت فرد بازداشت شده را مسعود کشمیری اعلام کرده است.
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬ فضای مجازی را «میدان واقعی جنگ» معرفی کرده و از روحانیون و طلاب خواسته برای مبارزه با «شبهات و تفکرات غلط و انحرافی» در این فضا وارد میدان شوند.
منصور حقیقت‌پور٬ نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از قوه قضائیه خواست با فائزه هاشمی به خاطر دیدار با فریبا کمال آبادی، عضو ارشد جامعه بهائیان ایران برخورد کند.

www.digarban.com (2016)