اخبار

احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد گفته «براندازی» دين‌ستيزان از سوی مردم، لازمه تکامل اجتماعی است.
محمدحسين بابايی٬ فرمانده سپاه مازندران با انتقاد از عملکرد دولت يازدهم در حوزه «حجاب و عفاف» گفته «دشمنان» در پی اجرای راهبرد «حجاب‌گريزی» هستند.
شوخی استاندار کرمانشاه با روحانيون با واکنش تند نماينده علی خامنه‌ای در اين استان و گروهی از حاميان رهبر جمهوری اسلامی مواجه شد.
محمدرضا باهنر٬ دبيرکل جامعه اسلامی مهندسين گفته برخی «خواب آشفته‌ای» برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ديده‌اند که اجازه تعبير به آنها داده نخواهد شد.
شهيندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده حسن روحانی گفته دولت به احترام مراجع تقليد مصوبه ورود زنان به ورزشگاه‌ها را اجرا نکرده است.
غلامحسين اژه‌ای٬ معاون اول قوه قضائيه از «قطعی بودن» محکوميت مهدی هاشمی خبر داده و گفته اين حکم به اجرا گذاشته خواهد شد.
علی مطهری با «نادان» دانستن کسانی که وقايع سال ۸۸ را «براندازی» می‌دانند از قوه قضائيه خواست سهم هر کس در اين وقايع را مشخص کند.
علی کشاورز٬ معاون دادستان عمومی و انقلاب شيراز از بازداشت ۵۰۰ نفر در اين شهر به اتهام «روزه‌خواری» از سوی نيرو‌های بسيج و پليس خبر داد.
احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد گفته نبايد با زنان آرايش کرده و «خودنما» با عطوفت برخورد کرد و حمايت دولتی‌ها از «مطربان» جای تاسف دارد.
محمدحسين صفارهرندی٬ مشاور فرمانده سپاه گفته شرايط فعلی مذاکرات هسته‌ای برای رسيدن يک توافق «خوب» مساعد نيست.
يحيی رحيم‌صفوی٬ مشاور علی خامنه‌ای از ارسال پيام جمهوری اسلامی به گروه «داعش» برای آمادگی ورود به جنگ مستقيم با اين گروه در عراق خبر داد.
علی سعيدی نماينده ولی فقيه در سپاه پاسداران گفته اگر اصلاح‌طلبان محوريت علی خامنه‌ای را بپذيرند سپاه ديگر با آنها مقابله نخواهد کرد.
غلامرضا جلالی٬ رئيس سازمان پدافند غيرعامل کشور گفته جمهوری اسلامی بايد برای مقابله با عربستان سعودی «مدل‌های جديدی» آماده کند.
علی سعيدی٬ نماينده علی خامنه‌ای در سپاه گفته مشروعيت ولی فقيه ۱۰۰ درصد «الهی» است و امضای آن هم‌چون امضای «امام صادق» معتبر است.
هفته‌نامه «طلوع صبح» در گزارشی نام اعضای «دولت در سايه»‌ تشکيل شده از سوی محمود احمدی‌نژاد را منتشر کرد.
خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) از کشته شدن دست‌کم ۴۰۰ ایرانی و افغان از زمان آغاز درگیری‌ها در سوریه خبر داده است.
جدال ميان محافظه‌‌کاران تندرو با حسن روحانی و دولت يازدهم بر سر وقايع سال ۸۸ و مواضع برخی مداحان بالا گرفت.
غلامحسين محسنی اژه‌ای٬ معاون اول قوه قضائيه گفته که اين قوه از سوی «دانه درشت‌ها» تحت «فشار‌های زيادی» قرار دارد.
پنج افغان و سه ايرانی ديگر در درگيری‌های سوريه کشته شدند.
شورای نگهبان در تازه‌ترین جلسه خود مصوبه مجلس تحت عنوان «الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای» را تائيد کرد.
کاظم‌ صديقی، امام‌ جمعه موقت تهران از حکم قصاص به عنوان عاملی برای ر«يشه‌کن‌» کردن «ترور» و «صيانت» از حقوق‌ بشر نام برده است.
۹۲ دختر و پسر در يک کافی‌شاپ به اتهام «روزه‌خواری» از سوی ماموران پليس دستگير شدند.
علی خامنه‌ای با تکرار شروط هسته‌ای ایران و تائيد کلی طرح «الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای» خواستار مقاومت بيشتر در برابر تحريم‌ها شد.
محمدباقر نوبخت٬ سخنگوی دولت تصويب طرح «الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای» در مجلس را اقدامی «مغاير با قانون» دانست.
جزئيات طرح «الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای» با ۲۱۳ رأی به تصويب مجلس رسيد و طرح برای تأييد نهايی به شورای نگهبان فرستاده شد.
حسين همدانی٬ جانشين فرماندهی قرارگاه «امام حسين» گفته ايران٬ چين و روسيه در سوريه با آمريکا و کشور‌های اروپايی رو در روی يکديگر قرار گرفته‌‌اند.
محمود احمدی‌نژاد از ادامه تلاش‌های آمريکا برای بازداشت «امام زمان» خبر داده و گفته پرونده امام دوازدهم شيعيان تکميل شده است و تنها يک عکس کم دارد.
خبرگزاری «تسنيم» به نقل از يک منبع آگاه گزارش کرده که متهم اصلی اسيد‌پاشی‌‌های اصفهان به «جرم» خود اعتراف کرده٬ اما با قطعيت نمی‌توان وی را مجرم دانست.
سايت رسمی مجلس با انتشار گزارشی از ممنوعيت ورود زنان خبرنگار به سالن‌های ورزشی خبر داد و اين اقدام را نوعی «عقب‌گرد» ارزيابی کرد.
محمد‌تقی مصباح يزدی با حمله به اکبر هاشمی رفسنجانی گفته «تحريف» شخصيت روح‌الله خمينی شبيه تبديل «دارو» به «سم» است.

www.digarban.com (2015)