اخبار

علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیات‌ امنا و هیات دانشگاه آزاد٬ علت برکناری حمید میرزاده از ریاست این دانشگاه را «فساد» و خواسته اکبر هاشمی رفسنجانی اعلام کرد.
رئیس قوه‌ قضائیه با هشدار نسبت به آنچه «جریان‌سازی پوپولیستی برای ایستادن مقابل تصمیمات نهادهای قانونی کشور» نامیده٬ به اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه «ما آمده‌ایم تا حصر را بشکنیم» واکنش نشان داد و گفت «شما چه کاره‌اید که بخواهید حصر را بشکنید؟»
محمد‌علی موحدی کرمانی٬ دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفته که تخلف در انتخابات ایران «امری طبیعی» است.
حسام‌الدین آشنا٬ مشاور رسانه‌ای حسن روحانی باردیگر اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ را «فتنه» خواند.
مجتبی ذوالنوری، عضو فراکسیون ولایی مجلس می‌گوید که علی‌اکبر ناطق نوری «در زمین مقابل اصولگرایان بازی کرده است.»
محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی علی خامنه‌‌ای در دانشگاه‌ها گفته کسی که برای خدا در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری رای نداده است٬ «به هر کسی که رأی داده باشد، جز ندامت و خسران، چیزی نصیبش نمی‌شود.»
نادر طالب‌زاده٬ دبیر کنفرانس بین‌المللی «افق نو» گفته که «دانشمندان و فلاسفه غرب به مدت ۱۰ روز در قالب راهیان نور عازم جنوب کشور خواهند شد.»
خبرگزاری ایرنا به نقل از یک منبع آگاه از «استعفای» علی‌اکبر ناطق نوری از ریاست بازرسی دفتر علی خامنه‌ای خبر داد.
کانال رسمی حامیان ابراهیم رئیسی در تلگرام با اعلام اینکه علی خامنه‌‌ای به نیرو‌های نظامی دستور «آماده‌باش» داده٬ از حامیان این نامزد ریاست جمهوری خواست در صورت وقوع برخی ترور‌ها٬ هیچ تحرکی نداشته باشند.
مهدی طباطبایی٬ عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز٬ دچار «سرگشتگی» و «استبداد» شده‌اند٬ جامعه مدرسین «ابهت سیاسی» گذشته را ندارد و از سال ۸۴ فرد «دیگری» برای جامعه روحانیت مبارز تصمیم می‌گیرد.
محمد‌باقر قالیباف با صدور بیانیه‌ای به نفع ابراهیم رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرد.
غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ معاون اول قوه قضائیه در واکنش به انتقادهای حسن روحانی از صدور احکام اعدام برای فعالان سیاسی گفته وی «برای کسب چند رای بیشتر٬ حرف‌های گذشته خود را فراموش» کرده‌٬ اما قوه قضائیه حرف‌ها را فراموش نمی‌کند و «در زمان خودش پاسخ لازم و قاطع به آنها داده خواهد شد.»
علی سعیدی، نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران، بار دیگر مدعی شد که سپاه در «هیچ انتخاباتی دخالت نکرده، نمی‌کند و نخواهد کرد.»
احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس با انتقاد شدید از حسن روحانی٬ به وی هشدار داده که اگر آیت‌الله خمینی بود و «حلم» علی خامنه‌ای نبود٬ وی نمی‌توانست در «هیات یک اپوریسیون تیغ به روی نظام جمهوری اسلامی» بکشد.
غلامحسین غیب‌پرور٬ رئیس سازمان بسیج در واکنش به انتقادهای حسن روحانی مبنی بر شعارنویسی روی موشک از سوی سپاه هنگام مذاکره هسته‌ای ایران با غرب گفت که «ما نه تنها روی موشک‌هایمان٬ بلکه روی تک تک فشنگ‌ها و تجهیزات‌مان شعار مرگ بر اسرائیل را حک می‌کنیم.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه پاسخ اظهارات انتخاباتی حسن روحانی و اسحاق جهانگیری درباره این قوه را داد و گفت که شعار‌های قالیباف و رئیسی هم باید بررسی شود.
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی٬ از آنچه «اجرای بی‌سر وصدای» سند آموزشی یونسکو در ایران نامید٬ انتقاد کرد و گفت که اجرای این سند «مطلقا مجاز نیست.»
محمد امامی کاشانی٬ امام جمعه موقت تهران از نامزدهای انتخابات خواست از بیان کلمات و انجام حرکاتی که «جامعه را تکان می‌دهد»٬ اجتناب کنند.
جمیله علم الهدی همسر ابراهیم رئیسی گفته «انچه امروز به عنوان ناهنجاری‌های سیاسی اقتصادی در جامعه مشاهده میکنیم ناشی از متوقف شدن نهضت تربیتی امام خمینی است.»
مجتبی ذوالنور٬ نماینده مجلس گفته یکی از آرزوی‌های محافظه‌کاران در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری سکوت علی‌اکبر ناطق نوری و علی لاریجانی بود.
علی‌اکبر ولایتی٬ رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد گفته که این دانشگاه «ستاد انتخاباتی هیچ کس نیست.»
غلامحسین غیب‌پرور٬ رئیس سازمان بسیج می‌گوید عملکرد «ناصحیح» ما در عرصه فضای مجازی٬ موجب پیروزی «دشمن» خواهد شد.
علی خامنه‌ای اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه برجام٬ «سایه جنگ» را از سر ایران دور کرد٬ رد کرد.
کانال «تلگرامی» حامیان ابراهیم رئیسی خبر داده که ۲۶ نفر از ۳۰ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از نامزدی رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرده‌اند.
سعید جلیلی٬ دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی گفته که دولت حسن روحانی در مسائل اقتصادی و سیاست خارجی رویکردی رومانتیک دارد.
امیرعلی حاجی‌زاده٬ فرمانده هوافضای سپاه پاسداران اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه برجام٬ سایه جنگ را از سر ایران دور کرد٬ «دروغ و توهین» دانست و حل مشکلات اقتصادی کشور را «هزاران برابر ساده‌تر» از مسائل پیچیده نظامی و دستیابی ایران به خودکفایی تولید در این عرصه توصیف کرد.
علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران٬ ادامه تحریم‌ها علیه ایران را نتیجه «عملکرد» دولتمردان کابینه حسن روحانی دانست و گفت بسیاری از آنها «مطابق خواست دشمن» عمل کردند.
علی خامنه‌ای از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران خواست به جای «نگاه به بیرون از مرزها»٬ به داخل نگاه کنند.
علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران گفته مهم‌ترین مشکل این نیرو با افرادی است که با اصول انقلاب٬ از جمله ولایت فقیه٬ «زاویه» دارند و دولت‌هایی با سپاه مخالفت کرده‌اند که این نیروی نظامی٬ مانع «انحرافات» آنها بوده است.
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران اظهارامیدواری کرده که در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری٬ فردی «هیاتی و امام رضاپسند» انتخاب شود.

www.digarban.com (2017)