اخبار

علی خامنه‌ای نسبت به گسترش فعالیت‌های «دشمن» به منظور «تغییر سبک زندگی» مردم ایران هشدار داده و از «نفوذ»٬ «شبکه‌سازی»٬ «پول» و «جاذبه‌های جنسی» به عنوان مهم‌ترین ابزار این تغییر نام برده است.
دور تازه و همه‌جانبه برخورد پلیس با «ساپورت‌ پوشان»، «بدپوششان» و «بدحجابان» پس از ارائه گزارش «آسیب‌های اجتماعی» به علی خامنه‌ای و صدور برخی دستور‌ها از جانب وی در ایران آغاز شد.
علی مطهری گفته ارائه گزارش به علی خامنه‌ای درباره گرایش گسترده مردم ایران به انتخاب سبک زندگی «غربی» موجب نگرانی و «تاثر» رهبر جمهوری اسلامی شده است.
روزنامه دولتی ایران تصاویر بازیگران زن سریال «شهر‌زاد» در یک نشست خبری را پس از دست‌کاری و پوشاندن کامل مو‌های آن‌ها منتشر کرد.
جعفر تشکری هاشمی٬ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از قصد این سازمان برای حذف حروف انگلیسی از تابلوهای راهنمای معابر این شهر خبر داد.
محمدعلی محسن‌زاده٬ مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه استان کرمان گفته اکبر هاشمی رفسنجانی «محور فتنه» است و حسین مرعشی «مافیای ثروت و قدرت» است.
مهدی کوچک‌زاده در اعتراض به عملکرد علی لاریجانی و هیات رئیسه مجلس از سمت نمایندگی استعفا کرد.
محمود نبویان٬ نماینده مجلس گفته «هر روزنامه، شخصیت ومسئولی که به سراغ آمریکا می‌رود، نفوذی است.»
مهدی طائب، رئیس قرارگاه «عمار» گفته «غرب به ویژه دولت فرانسه در پشت پرده ماجرای انفجارهای این کشور قرار دارد» تا مانند ماجرای ۱۱ سپتامبر آمریکا به «اسلام هراسی» دامن بزنند.
حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفته «ما از حضور شجاعانه و شفاف روس‌ها در سوریه باید درس بگیریم» و «باید مثل روس‌ها به صورت شفاف در سوریه مبارزه کرد.»
محمدعلی موحدی کرمانی٬ دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفته «بی‌حجابی فقط یک گناه نیست بلکه جنگ با انقلاب است» و بسیج نباید اجازه دهد «مجلس ششم» تکرار شود.
محمد دهقان٬ عضو هیات رئیسه مجلس گفته اقتصاد ایران در اختیار کسانی قرار داد شده که «توان راه رفتن» ندارند و آدم‌های «راکدی» هستند.
محمود نبویان٬ نماینده مجلس گفته ممنوعیت هشت ساله برای تست و شلیک موشک‌های بالستیک و ممنوعیت ارسال سلاح به دیگر کشور‌ها برای پنج سال از دیگر مفاد برجام است.
آمار نیرو‌های کشته شده ایران در عملیات «انتقام سخت» سپاه از مخالفان بشار اسد در سوریه با مرگ سه عضو دیگر سپاه به ۵۶ نفر رسید.
محمدعلی شهیدی محلاتی٬ رئیس «بنیاد شهید» از برکناری برخی از مدیران این بنیاد به خاطر فعالیت «سیاسی و انتخاباتی» خبر داده است.
گزارش‌ها از کشته شدن محمدرضا ابراهیمی یکی دیگر از فرماندهان سپاه و زخمی شدن دست‌کم دو فرمانده ارشد این نیرو‌ی نظامی در شهر «حلب» سوریه حکایت دارد.
حسین علایی٬ فرمانده پیشین نیروی دریایی سپاه گفته «عبور موشک‌های روسیه به نفع ایران نبود» چرا که این اقدام به منزله «نا‌امن شدن آسمان ایران برای پرواز هواپیماهای عبوری بود.»
علی مطهری استفاده از واژه‌ها٬ عبارات و اعداد انگلیسی در برخی مکاتبات اداری٬ فاکتور بعضی اغذیه‌فروشی‌ها و سر در برخی فروشگاه‌‌ها را نشانه «نفوذ فرهنگی» دانسته است.
محمد‌رضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج گفته «برخی از مشکل نقدینگی در کشور می‌گویند٬ اما چگونه با وجود این مشکل، طی چند روز ۱۱۰ هزار خودرو (با تسهیلات) به فروش می‌رسد؟»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه مبارزه «واقعی» با گروه داعش را در سایه حمایت‌های «مردمی و ارشادات کارشناسی» جمهوری اسلامی میسر دانست.
جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد دولت حسن روحانی در پی نجات «خودروسازان ناکارآمد و برخی جریانات و شبکه‌های رانت، فساد، انحصارگر و تولیدکنندگان بزرگ» است.
سعید منتظرالمهدی٬ سخنگوی پلیس اعلام کرد افرادی که کشف حجاب کرده، هنجار‌ها را رعایت نکنند و حرکات نمایشی و خطرآفرین انجام دهند، «ممنوع الخدمت» خواهند شد.
اسماعیل صادقی نیارکی٬ دادستان قزوین اعلام کرد با دانشجویانی که تصاویری از میرحسین موسوی٬ مهدی کروبی و محمد خاتمی در دانشگاه «امام خمینی» قزوین نصب کرده‌اند٬ برخورد خواهد شد.
مسعود جزایری٬ معاون ستاد کل نیروهای مسلح به دستگاه‌های دولتی که نسبت به رعایت هنجارهای اجتماعی توجه نمی‌کنند هشدار داد در صورت ادامه بی‌توجهی آن‌ها حزب‌الله وارد عمل خواهد کرد.
اسماعیل کوثری٬ رئیس کمیته دفاعی مجلس گفته آمریکا٬ ترکیه و عربستان هم باید در انتظار حوادثی مشابه پاریس باشند و «فرانسه باد کاشت طوفان درو کرد.»
در پی حملات تروریستی پاریس که منجر به کشته شدن دست‌کم ۱۵۳ نفر شد٬ حسن روحانی سفر خود به فرانسه را لغو کرد و محافظه‌کاران تندرو سیاست‌های غرب را مهمترین عامل این حوادث معرفی کردند.
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران با انتقاد از آنچه صحبت‌های «عصبی و نیش‌دار» حسن روحانی نامیده٬ او را متهم به رعایت «ادبیات و جوانب» در مقابل بیگانگان و برخورد برعکس با «خودی‌ها» کرده است.
مجتبی ذوالنور٬ مشاور نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران در سخنان کم‌سابقه‌ای اکبر هاشمی رفسنجانی را متهم به «سیاسی‌کاری» در جنگ و عامل سقوط شهر «فاو» کرد.
دادستان عمومی و انقلاب ساری حکم آزادی یک «قو» که ۱۵ سال در قفسی فریاد «آزادی» می‌کشید را صادر کرد.
غلامعلی رشید٬ جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از اعطای دو مدال افتخار به امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه به خاطر نمایش پایگاه زیر زمینی موشک‌های سپاه خبر داد.

www.digarban.com (2015)