اخبار

علی‌اکبر ناطق نوری٬ رئیس دفتر بازرسی علی خامنه‌ای گفته مردم ایران زیر فشار شدید‌ترین تحریم‌ها قرار دارند و جمهوری اسلامی هرگز دنبال مذاکرات هسته‌ای نبوده است.
علاء‌الدین بروجردی٬ رئیس کمیسون امنیت ملی مجلس موضع کنونی آمریکا در مذاکرات هسته‌ای را «عاقلانه‌تر» از گذشته و نزدیک‌تر به «واقعیت» توصیف کرد.
علیرضا توسلی معروف به «ابوحامد» فرمانده گردان «فاطمیون» در سوریه کشته شد.
رسانه‌ها و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در پی هشدار قوه قضائیه٬ به جریان رسمی جمهوری اسلامی در سانسور محمد خاتمی پیوسته و اخبار رئیس جمهوری پیشین ایران را به طور کامل کنار گذاشته‌اند.
جواد کریمی قدوسی گفته علی خامنه‌ای به خاطر «بی‌توجهی» تیم مذاکره کننده ایران به مخالفت‌ وی با توافق دو مرحله‌‌ای مجیور شد این موضوع را علنی کند.
سپاه استان مازندران اعلام کرد اعضای یک شبکه مروج «فساد» و «معاند نظام» را پس از شناسایی دستگیر کرده است.
رضا اکرمی٬ عضو جامعه روحانیت مبارز گفته محمود احمدی‌نژاد «عوام» و «خواص» را «فریب» داد و آغاز‌گر «فتنه» سال ۱۳۸۸ بود.
یک سایت محافظه‌کار از احتمال بازگشت محسن رضایی به سپاه پاسداران خبر داده و نوشته محل خدمت رضایی در صورت بازگشت٬ دانشگاه «امام حسین» خواهد بود.
علی مطهری اقدام قوه قضائیه در ممنوع‌التصویر کردن محمد خاتمی را اقدامی خلاف قانون و باعث افزایش «خفقان» در ایران دانسته و گفته این سطح از «خفقان» در دوران پهلوی هم سابقه نداشته است.
غلامعلی حداد عادل می‌گوید گلایه برخی نویسنده‌ها درباره ممیزی را قبول دارد٬ دولت حسن روحانی باید رفتار بهتری با منتقدان داشته باشد و هشدار‌ها درباره ورود پول‌های کثیف به انتخابات را باید جدی گرفت.
سعید قاسمی٬ عضو قرارگاه «عمار» گفته در ایران تنها علی خامنه‌ای است که دستور می‌دهد٬ بقیه باید «مطیع» باشند و شهر قم در وقایع سال ۱۳۸۸ نمره «خوبی» نگرفت.
حسین همدانی٬ جانشین قرارگاه «امام حسین» سپاه پاسداران علت برگزاری رزمایش اخیر سپاه را پاسخ جمهوری اسلامی به «رجز‌خوانی‌های» باراک اوباما و جان کری اعلام کرد.
علی شیرازی٬ مسئول نمایندگی ولی‌ فقیه در نیروی «قدس» سپاه به آمریکا و غرب هشدار داد جمهوری اسلامی تا پرچم اسلام را بر فراز کاخ سفید به اهتزاز درنیاورد٬ ساکت نخواهد نشست.
مدیرکل روحانیت وزارت اطلاعات با وابسته خواندن جریان «شیرازی‌ها» به سرویس‌های جاسوسی آمریکا٬ اسرائیل و بریتانیا از پلمب ۱۸ مرکز وابسته به این جریان در ایران خبر داد.
الیاس نادران٬ نماینده مجلس گفته برخی آمار‌های دولت حسن روحانی «غلط» است و دولت یازدهم همه واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گوید.
یوسف طباطبایی‌نژاد٬ نماینده علی خامنه‌ای گفته دانشگاه‌های ایران باید سه روز زنانه و سه روز مردانه شود.
علی یونسی٬ مشاور حسن روحانی اعلام کرد حقوق بشر در زندان‌ها و دادگاه‌های جمهوری اسلامی به طور گسترده‌ای نقض می‌شود و علت آن نفوذ عناصر «تندرو» در نهادها است.
ماکت مشهور ناو «یو اس اس نیمیتز» در رزمایش سپاه پاسداران در آب‌های خلیج فارس منهدم شد.
بخشی از بودجه نیرو‌های مسلح در سال ۱۳۹۴ از درآمد حاصل از فروش فرآورد‌ه‌های نقتی قاچاق تامین خواهد شد.
حسین نوش‌آبادی٫ سخنگوی وزارت ارشاد با تاکید بر ممنوعیت انتشار تصویر و سخنان محمد خاتمی اعلام کرد این وزارتخانه مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قوه قضائیه را لازم‌الاجرا می‌داند.
احمد سالک٬ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشدار داد چنانچه وزارت ارشاد با روزنامه «اعتماد» برخورد نکند٬ مجلس با وزیر ارشاد برخورد خواهد کرد.
محمود نبویان٬ نماینده مجلس گفته تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران به خاطر «ضعیف» بودن٬ امتیاز‌های فراوانی به غرب داده و پول‌های آزاد شده از طریق «دلال‌ها» و به صورت چمدانی وارد ایران می‌شود.
احمد توکلی از دولت حسن روحانی خواست درباره «فساد اقتصادی» دست به افشاگری نزند و از مجازات متهمان اقتصادی بر اساس گرایش‌های سیاسی آن‌ها انتقاد کرد.
عوض حیدرپور٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از آغاز فعالیت‌های انتخاباتی «باند» محمود احمدی‌نژاد با «پول‌‌های کثیف» افرادی هم‌چون بابک زنجانی خبر داده است.
موسی کمالی٬ جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تعداد مشمولان غایب سربازی را دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرده و گفته فروش سربازی، انتخابی بین «بد» و «بدتر» بوده است.
حسین همدانی٬ جانشین قرارگاه «امام حسین» سپاه پاسداران دولت حسن روحانی را متهم به تلاش برای بازگرداندن «ابهت» آمریکا و غرب کرده و گفته مذاکره با غرب برای نظام «باخت» است.
محمدحسین صفار‌ هرندی٬ مشاور فرهنگی فرمانده سپاه از ارائه یک پیشنهاد «راهبردی» به ایران از سوی چین و روسیه خبر داده و از دولت حسن روحانی خواسته به جای مذاکره با غرب٬ به این پیشنهاد توجه کند.
محسن اراکی٬ دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفته قدرت اقتصادی از دست متدینین خارج شده و «نوکیسه‌ها»یی پیدا شده‌اند و این مساله «خطر بزرگی» است.
یحیی رحیم‌صفوی٬ مشاور نظامی علی خامنه‌ای گفته نوری المالکی٬ نخست وزیر پیشین عراق به خواست رهبر جمهوری اسلامی از مقام خود کناره‌گیری کرده است.
دولت روسیه به صورت تدریجی میزان مبادلات اقتصادی و خرید نفت از ایران را افزایش خواهد داد.

www.digarban.com (2015)