اخبار

روح‌الله حسینیان٬ نماینده محافظه‌کار مجلس گفته بیانیه «لوزان» جمهوری اسلامی را مقبل یک تصمیم سرنوشت‌ساز قرار داده و امضای آن ۱۰۰ بار «بد‌تر» از کاپیتولاسیون خواهد بود.
هادی کجباف یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در منطقه «بصری الحریر» استان «درعا» در سوریه کشته شد.
محمد‌حسین صفارهرندی٬ مشاور فرهنگی فرمانده سپاه در سخنان تندی از اکبر هاشمی رفسنجانی به خاطر معرفی کردن جمهوری اسلامی به عنوان نظامی «سرکوب‌گر» انتقاد کرد.
موید حسینی صدر، نماینده مجلس جزئبات تازه‌ای از ورود پول‌های «کثیف» به عرصه قدرت٬ سیاست و انتخابات بیان کرده و گفته «فساد» به قدری زیاد شده که دیگر نیازی به «تجسس» ندارد.
علی خامنه‌ای غرب را متهم کرد «افسانه‌ای جعلی» درباره قصد ایران برای دست‌یابی به «سلاح هسته‌ای» ساخته تا تهران را «مایه تهدید» جهان معرفی کند٬ اما این موضوع عامل «تهدید» خود آمریکاست.
حسین سلامی٬ جانشین فرمانده کل سپاه گفته ایران با «سرب داغ» پاسخ بازرسی‌ از مراکز نظامی خود را خواهد داد و مفروضات سپاه پاسداران براساس «جنگ تمام عیار» با آمریکا شکل گرفته است.
محی‌الدین حائری شیرازی٬ عضو مجلس خبرگان «تعرض جنسی» به دو نوجوان ایرانی در «جده» را هشداری برای نظام دانسته تا مراقب باشد در مذاکرات هسته‌ای به بهانه بازرسی مورد تجاوز قرار نگیرد.
حسن روحانی در کنایه‌ای به سپاه٬ از ارتش به عنوان مظهر «اقتدار ملی»٬ «نظم و انضباط»، «مدنیت»، «سلامت اداری و اقتصادی»، «فراجناحی و فراحزبی بودن» و «اسلامی و ملی» بودن نام برد.
روزنامه «وطن امروز» با انتشار گزارشی اتهامات جیسون رضائیان٬ خبرنگار روزنامه «واشینگتن پست» را «نفوذ در اماکن مهم دولتی» و «افشای برنامه‌های ضدتحریمی ایران» اعلام کرد.
حسین سلامی٬ جانشین فرمانده کل سپاه فاش کرد که «انصار الله» یمن موشک‌های دور برد در اختیار دارد و می‌تواند به سرعت وارد شهرهای سعوی شود.
غلامرضا مصباحی‌مقدم٬ نماینده مجلس گفته دولت حسن روحانی دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به منظور واردات کالا برداشت کرده است.
فریدون عباسی٬ رئیس سابق سازمان انرژی اتمی می‌گوید دولت حسن روحانی درباره نیروگاه اراک «عوام‌فریبی» می‌کند و تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران دیگر امتیازی ندارد که به غربی‌ها واگذار کند.
جواد کریمی قدوسی٬ نماینده محافظه‌کار مجلس گفته که حسن روحانی «فکت شیت» تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران را به علی خامنه‌ای ارائه خواهد کرد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از توضیحات علی‌اکبر صالحی درباره بیانیه «لوزان» قانع نشد و برای دومین بار محمد‌جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه را به شورای عالی این مجمع فراخواند.
احمد توکلی٬ نماینده مجلس گفته صندوق ذخیره ارزی خالی شده٬ صندوق توسعه نیز رو به خالی شدن است و با لغو همه تحریم‌ها نیز «معجزه‌ای» رخ نداده و مشکلات اقتصادی ایران حل نخواهد شد.
علی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفته که خبر «تجاوز» ماموران فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی «دروغ» است.
سایت علی خامنه‌ای پس از بی‌اعتنایی دولت حسن روحانی به درخواست‌ها برای انتشار «فکت شیت» ایران٬ تیتر و تصویر سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی در جمع مداحان را تغییر داد.
علی‌اکبر ولایتی٬ رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد انتشار «فکت‌ شیت» ایران باعث اخلال در مذاکرات هسته‌ای خواهد شد.
محمدتقی رهبر، امام جمعه اصفهان با استقبال از لغو پرواز‌های «حج عمره» در اظهاراتی جنجال برانگیز گفته ایرانی‌ها در جریان وقایع فرودگاه «جده» توسط «مشتی سوسمارخور» تحقیر شده‌اند.
محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه پاسداران در اظهاراتی کم‌سابقه علیه اکبر هاشمی رفسنجانی از «منزوی» شدن وی در جامعه سخن گفته و افزوده هاشمی «بغض خطرناکی» از جریان «ارزشی» دارد.
حمید روحانی٬ رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی «ایران معاصر» گفته دیگر نمی‌‌توان حرف‌های اکبر هاشمی رفسنجانی را به خاطر نقل خاطرات «ضد و تقیض» و «خلاف واقع» معتبر دانست.
رضا سراج یکی از فرماندهان سپاه گفته تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران به کشور‌های غربی اجازه «جاسوسی» از تاسیسات نظامی جمهوری اسلامی را داده است.
علاءالدین بروجردی٬ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته مجلس طرحی را تصویب کرده که به دولت اجازه می‌دهد تمام تعهدات خود در مذاکرات هسته‌ای را کنار بگذارد.
محمد‌رضا باهنر٬ نایب رئیس مجلس در دفاع از عملکرد «دلواپسان» گفته باید کاری کرد که حسن روحانی کمتر «عصبانی «شود و منتقدان را «ترسو» خطاب نکند.
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی با سفر به قم با دو مرجع تقلید به طور خصوصی دیدار و گفتگو کرده است.
علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران از امضای تفاهم نامه با مدیر حوزه‌های علمیه برای تقویت «فرهنگ بسیج» در حوزه‌ها خبر داد.
سعید جلیلی٬ رئیس سابق گروه مذاکره‌ کننده هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ پس از مدت‌ها سکوت قصد دارد در برنامه‌ای با عنوان «از رنجی که می‌بریم» به نقد و بررسی بیانیه «لوزان» بپردازد.
پیکر هفت پاکستانی کشته شده در سوریه پس از انتقال به ایران در قم تشییع و به خاک سپرده شد.
موجی از انتقاد‌ها و حملات نیرو‌های سایبری حزب‌الله به فرماندهان نظامی و گروهی از مقام‌های جمهوری پس از سخنرانی علی خامنه‌ای درباره مذاکرات هسته‌ای سوئیس در شبکه‌های اجتماعی آغاز شده است.
علی خامنه‌ای با اتخاذ موضعی خنثی درباره بیانیه «لوزان» اعلام کرد «مخالف» یا «موافق» این بیانیه نیست و پیام‌های تبریک صادر شده در این زمینه را اقدامی «بی‌معنی» می‌داند.

www.digarban.com (2015)