اخبار

خبرگزاری «دفاع پرس» که زیر نظر فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند با انتشار یادداشتی اعلام کرد گروه «انصار‌الله» یمن توانایی نابودی «عشرت‌کد‌ه‌های» عربستان سعودی را دارد.
حسین سلامی٬ جانشین فرمانده کل سپاه اعلام کرد چتر سیاسی و امنیتی انقلاب اسلامی بر یمن گسترده شده و تمام نظام‌های «پوسیده اسلامی» در انتظار «طوفان» و «زلزله سیاسی» هستند.
اسماعیل کوثری٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته حمله عربستان سعودی به یمن باعث فروپاشی رژیم سعودی خواهد شد.
علی خامنه‌ای در اقدامی کم‌سابقه در مراسم ترحیم مادر حسن روحانی شرکت کرد.
محمدعلی موسوی جزایری٬ نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اعلام اینکه به کربلا سفر کرده٬ از احتمال پیوستن خود به جبهه «ضد داعش» در نجف خبر داده است.
حسین نقوی حسینی٬ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از فرانسه به عنوان عضو «بد‌جنس» گروه ۱+۵ نام برده و گفته توافق افتصادی با این کشور مغایر اهداف جمهوری اسلامی است.
علی مطهری گفته که وضعیت آزادی بیان در دولت حسن روحانی «خوب» نیست و رسانه‌ها «می‌ترسند» وارد خیلی مسائل شوند.
سهراب صلاحی٬ رئیس سازمان بسیج اساتید گفته برخی در دولت حسن روحانی تلاش می‌کنند چهره «زشت» و «خشن» آمریکا را «پنهان» کنند و این موضوع در دولت‌های سازندگی و اصلاحات نیز وجود داشت.
علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه گفته مردم «رکن دوم» نظام جمهوری اسلامی هستند و در ساماندهی امور آنها «اصالت» با «رهبری» و «شریعت» است.
اسدالله عسگراولادی٬ رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفته در صورتی که مذاکرات هسته‌ای به نتیجه نرسد٬ ایران سال بسیار سختی از نظر اقتصادی خواهد داشت.
احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد گفته کسانی که به علی مطهری در شیراز حمله کردند «مردم ارزش‌مدار» بودند و کار آنها «صحیح» نبود.
علی خامنه‌ای با انتقاد از سیاست خارجی دولت حسن روحانی از وی خواست به منتقدان خود «اهانت» نکند و گفت که وی از دولت یازدهم هم‌چون دیگر دولت‌ها حمایت می‌کند٬ اما به کسی «چک سفید امضاء» نمی‌دهد.
یک عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران اعلام کرده که این هیات نشانه‌هایی از آمادگی آمریکا و اتحادیه اروپا برای لغو تحریم‌های اقتصادی بعد از توافق کامل با ایران دریافت کرده است.
محمد دهقان٬ عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گفته احمد شهید فردی «عقب افتاده» است٬ ایران مدافع حقوق بشر در جهان بوده و اعدام قاچاقچیان مواد مخدر مقابله با دشمنان بشریت است.
ایسنا با انتشار گزارشی در تمجید از قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی «قدس» سپاه از جهاد مغنیه به عنوان خواهرزاده این فرمانده سپاه نام برده است.
حیدر بحرانی٬ رئیس کل دادگستری استان بوشهر از کشف٬ شناسایی و انهدام یک شبکه گسترده «مدلینگ» فعال در شبکه‌های اجتماعی که ۱۱۰ نفر اداره آن را برعهده داشته‌اند در این استان خبر داد.
مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه استان سمنان در اطلاعیه‌ای از «انهدام» یک شبکه «مدلینگ» مروج «فساد» در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.
محمد موحد٬ رئیس دادگاه انقلاب تهران گزارش‌ها درباره احضار علی یونسی٬ دستیار حسن روحانی به دادگاه ویژه روحانیت را تائید و اعلام کرد برای وی «قرار تامین» صادر شده است.
احمد خاتمی٬ عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان می‌گوید «برخلاف» القای برخی رسانه‌ها مجلس خبرگان همسو با «ملت ایران» است و انتخابات اخیر داخلی آن نیز همسو با خواست مردم بود.
احمدرضا پوردستان٬ فرمانده نیروی زمینی ارتش از پیش‌روی پنج تیپ رزمی این نیرو تا عمق ۴۰ کیلومتری خاک عراق خبر داده است.
محمد‌جواد لاریجانی٬ رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفته این ستاد تلاش می‌کند با کسانی که در وقایع سال ۸۸ نقش عمده‌ای نداشتند با «تسامح» برخورد شود.
عبدالله حاجی صادقی٬ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پاسخ به حسن روحانی گفته اقتصاد نیازی به یارانه سیاست ندارد و «دوقطبی» کردن جامعه «اشتباه فاحشی» است.
علی مطهری گفته در جمهوری اسلامی نیرو‌هایی تربیت شده‌اند که حاضرند هم‌چون نیرو‌های «داعش» و «طالبان» به خود بمب ببندند و این نشانه «انحراف» انقلاب است.
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه با عباس سلیمی نمین یکی از سرسخت‌ترین منتقدان اکبر هاشمی رفسنجانی دیدار و از وی خواسته اسناد «فساد» دانشگاه آزاد را در اختیار این قوه قرار دهد.
غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ سخنگوی قوه قضائیه از محکومیت مهدی هاشمی خبر داد.
خبرگزاری رسمی قوه قضائیه با انتشار گزارشی از «حمایت‌های» اکبر هاشمی رفسنجانی از برخی «مفسدان اقتصادی»٬ به مهدی هاشمی نسبت به تعلل در دریافت حکم خود هشدار داد.
غلامحسین غیب پرور٬ فرمانده سپاه استان فارس «سنگ‌پرانی» به علی مطهری در شیراز را محکوم کرد.
۲۱ نماینده مجلس در تذکری به حسن روحانی خواستار عزل علی یونسی از مقام خود شدند.
علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با انتقاد از «فشار‌ها» و «دخالت‌های» اکبر هاشمی رفسنجانی در پرونده مهدی هاشمی از وی خواست همچون آیت‌الله گیلانی و خزعلی عمل کند.
سعید قاسمی یکی از رهبران حزب‌الله خطاب به مذاکره کنندگان هسته‌ای ایران گفته «الان وقت صلح حسنی» نیست و علی خامنه‌ای معتقد است بریتانیا در وقایع سال ۸۸ نظام را تا «لبه پرتگاه» برد.

www.digarban.com (2015)