اخبار

احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران گفته «آغوش ولایت» برای توابان باز است و جرم هر کس به اندازه «توبه‌ای» که می‌کند تخفیف خواهد یافت.
محمدرضا نقدی٬ رئيس سازمان بسیج گفته شبکه جریان رسانه ای «فتنه ۸۸» و «اسید‌پاشی‌ها» یکی است و هدف آن مقدمه‌چینی برای «سازش» و «تعامل» نظام با غرب است.
پلیس اصفهان تیم ویژه‌ای را برای دستگیری دو متهم «شایعه‌سازی» درباره اسید‌پاشی‌های اخیر را عازم یکی از شهر‌های جنوبی ایران کرد.
سعید حدادیان گفته مداحان اختلافی با روحانیون ندارند٬ عده‌ای روشنفکر «تیره‌دل» با «امام حسین» مخالف هستند و گروهی می‌خواهند انتقام حبس موسوی و کروبی را از مداحان بگیرند.
احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران می‌گوید جمهوری اسلامی به بازرسان آژانس اجازه بازرسی از منطقه نظامی پارچین را نخواهد داد.
محمدتقی مصباح یزدی از صدور پیام تسلیت به مناسبت درگذشت محمدرضا مهدوی‌کنی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری خودداری کرده است.
در پی افزایش فشار‌ها بر نهاد‌های اطلاعاتی٬ امنیتی و انتظامی استان اصفهان برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان اسید‌پاشی٬ پلیس اصفهان در یک عملیات گسترده اقدام به بازداشت ۵۰ نفر کرد.
آمار قربانیان اسید‌پاشی در اصفهان که پیش‌تر چهار نفر اعلام شده بود به هشت نفر افزایش یافت.
احمد جنتی دبیر شورای نگهبان گفته افرادی که در «صراط» روح‌الله خمینی نبودند در حال حاضر «امیدوار» شده‌اند و باید با آنها به خاطر تهدیدی که در آینده برای نظام خواهند داشت٬ برخورد شود.
ارتش ایران تحت عنوان «قرارگاه سازندگی قائم» در حوزه «فناوری اطلاعات»، «برق و الکترونیک»، «ابنیه و ساختمان»، «آب و فاضلاب»، «راه‌سازی» و «مترو و تونل» فعالیت دارد.
اسد‌الله عسکراولادی٬ رئیس اتاق بازرگانی ایران٬ چین و روسیه گفته جمهوری اسلامی در تلاش برای پنهان کردن نقل و انتقال بین‌المللی پول‌های خود از آمریکا دچار «صدمات زیادی» شده است.
نماینده سازمان ملل در امور سوریه٬ دبیر شورای امنیت ملی روسیه٬ معاون نخست وزیر لبنان٬ نخست‌وزیر عراق و دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به تهران سفر کرده‌اند.
محمد‌رضا زائری٬ فعال فرهنگی محافظه‌کار می‌گوید مسئولان و سیاستگزاران فرهنگی جمهوری اسلامی در «پیله توهم» بوده و به نفاق عادت کرده‌اند٬ نهادهای سیاسی، مذهبی و امنیتی تصمیمات آن‌ها را مخدوش می‌کنند و مدیران برای رضایت برخی امامان جمعه و نهاد‌ها وارد یک بازی «تظاهرگرایانه» می‌شوند.
شبکه استانی اصفهان فیلم اعترافات شش نفر که به اتهام «جاسوسی» از سوی سازمان اطلاعات سپاه این استان بازداشت شده‌اند را پخش کرد.
قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی «قدس» سپاه پاسداران پس از ماه‌ها حضور در عراق به ایران بازگشت.
فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد قصد دارد تعدادی مرزبان استخدام کند.
سپاه استان اصفهان ساعاتی پس از اعلام آمادگی برای شناسایی اسید‌پاش‌ها از بازداشت اعضای «بزرگترین» گروه «ضد اخلاقی» در اینترنت خبر داد.
سپاه استان اصفهان پس از تشکیل ستاد ویژه در دادستانی اصفهان از آمادگی خود برای شناسایی عوامل اسید‌پاشی در این شهر خبر داد.س
علی خامنه‌ای در واکنش به وساطت حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت دولت یازدهم برای صدور اجازه ملاقات محمد خاتمی از وی گفته خاتمی را همچنان «باغی» می‌داند و تمایلی به انجام این ملاقات ندارد.
فهرست «هدیه نظامی» جمهوری اسلامی به ارتش لبنان ساعاتی پس از ورود وزیر دفاع این کشور به تهران منتشر شد.
احمد شوهانی٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته اسید‌پاشی به «بد‌حجاب‌ها» به اسم «شرع» قابل توجیه نیست و احمد بخشايش٬ دیگر عضو این کمیته نیز اظهار کرده حزب‌الله پیش‌تر اقداماتی در برخورد با «بد‌حجابی» داشته که اکنون این اقدامات را کنار گذاشته است.
بسیج دانشجویی ۴۰ دانشگاه در نامه‌ای به حسن روحانی و علی جنتی هشدار داد در صورتی که سیاست‌های فرهنگی دولت یازدهم را «اصلاح» نکنند باید در انتظار اقدام عملی نیرو‌های بسیج باشند.
قربانیان اسید‌پاشی در اصفهان براساس اعلام رسمی مقام‌های پلیس به چهار نفر افزایش یافتند و از انصار حزب‌الله و بسیج استان اصفهان به عنوان متهم ردیف اول این اقدام نام برده می‌شود.
سمیر مقبل٬ معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان در صدر یک هیأت عالی‌رتبه نظامی به منظور هماهنگی‌ برای تحویل «بسته نظامی» جمهوری اسلامی وارد تهران می‌شود.
محمود علوی٬ وزیر اطلاعات گفته وزارت اطلاعات توانسته در ایران «آزادی بیان»٬ «امنیت پویا» و زندگی «راحت و آسوده‌ای» برای مردم فراهم کند.
احمد جنتی گفته مجازات میرحسین موسوی و مهدی کروبی «اعدام» است٬ تقلب در انتخابات سال ۸۸ «دروغی محض» بود و عده‌ای قصد دارند مجلس خبرگان رهبری را «قبضه» کنند.
عبد‌النبی نمازی نماینده علی خامنه‌ای در کاشان می‌گوید روحانیت شیعه در امر حکومت‌داری «مبتدی» است و در این زمینه نیاز به «آموزش»٬ «تمرین» و «کسب تجربه» دارد.
سرتیپ دوم پاسدار جبار دریساوی٬ جانشین اطلاعات قرارگاه «کربلا» در درگیری با مخالفان بشار اسد در دمشق کشته شد.
علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه از یمن٬ عراق٬ بحرین٬ آمریکای لاتین٬ لبنان و سواحل مدیترانه به عنوان «عمق استراتژیک» جمهوری اسلامی نام برده است.
غلامعلی حدادعادل٬ مشاور علی خامنه‌ای گفته مطمئن نیست نسل‌های آینده «انقلاب اسلامی ایران» را حفظ کنند.

www.digarban.com (2014)