اخبار

محمود هاشمی شاهرودی نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری و محمد یزدی دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نامزد تصدی ریاست مجلس خبرگان خواهند شد.
مهدی کوچک‌زاده٬ نماینده مجلس افراد «دنیاطلب» و «فاسد» در مجلس و در سطوح عالی مدیریت در قوای سه‌گانه را «مانع بزرگی» بر سر مبارزه «حقیقی» با فساد در جمهوری اسلامی معرفی کرده است.
علیرضا زاکانی٬ نماینده محافظه‌کار مجلس از طرح بازداشت ۷۰۰ نفر در وقایع سال ۸۸ خبر داده و گفته که محمد خاتمی و حسن خمینی نیز اعتقاد دارند در انتخابات ریاست جمهوری دهم تقلب شده است.
علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه گفته «عقلانیت ابزاری» محمد خاتمی در تقابل با «عقلانیت دینی» علی خامنه‌ای است و نباید همه چیز را به رای مردم نسبت داد.
محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از صدور مجوز ورود نیرو‌های نظامی ایران به خاک پاکستان با مجوز دولت این کشور خبر داده است.
دو دانش‌آموز دختر و پسر در دو اقدام جداگانه از سوی موتورسواران ناشناس در تهران با چاقو مورد حمله قرار گرفتند.
اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده پلیس گفته یگان ویژه پلیس نیرویی برای سرکوب مردم است و از مرز‌های ایران ۱۰۰ هزار نفر بدون نظارت پلیس وارد خاک عراق شده‌اند.
عزت‌الله ضرغامی رئیس پیشین سازمان صدا و سیما پس از پنج سال فاش کرده که مقام‌های جمهوری اسلامی نمی‌خواستند میرحسین موسوی به تلویزیون بیاید و با مردم سخت بگوید.
حسین رحمتی معروف به «حصین ابلیس» خواننده رپ در عملیات مشترک پلیس امنیت عمومی و امنیت اخلاقی استان خراسان رضوی دستگیر شد.
اسدالله عسگراولادی٬ رئیس اتاق ایران و چین از موافقت جمهوری اسلامی با پرداخت بخشی از بدهی‌های چین به صورت کالا به ایران خبر داده و از روند روابط تجاری تهران و مسکو انتقاد کرده است.
محمدعلی جعفری گفته سپاه فعالیت «تجاری» ندارد٬ «مانع» وارد شدن ضربه به بودجه کشور است و دولت درباره فعالیت «سازندگی» این نیرو «ابهاماتی» داشت که پس از بررسی «رفع» شد.
راکبین یک دستگاه موتور سیکلت که صورت خود را پوشانده بودند روی صورت یک دختر در تهران اسید پاشیده و متواری شدند.
محمد موسوی بجنوردی گفته اعدام‌های دهه ۶۰ به دستور روح‌الله خمینی نبوده٬ بهائیان در ایران حقوق شهروندی ندارند و نبایند داشته باشند و آقای خمینی مخالف شعار حذف «مرگ بر آمریکا» بوده است.
محمدحسین صفارهرندی از فعال شدن دوباره جریانی برای پایان دادن به «حکومت دینی»٬ «ولایت فقیه» و «دشمنی» میان جمهوری اسلامی و آمریکا خبر داده است.
محمدرضا نقدی٬ فرمانده سازمان بسیج گفته اگر نیروهای مسلح نبودند حتی یک پروژه هم به سرانجام نمی‌رسید و برخی استانداران به سپاه پاسداران برای انجام برخی پروژه‌ها «التماس» می‌کنند.
ساختمان مرکزی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس‌جنوبی (برج ۱۶ طبقه تندگویان) دچار آتش‌سوزی شد.
ابراهیم آقامحمدی٬ یک عضو کمیسیون امنیت ملی به طور تلویحی گزارش‌ها درباره تلاش ایران٬ سوریه و عراق برای تشکیل «ائتلافی» سیاسی و نظامی در منطقه را تائید کرد.
محمدحسن آصفری٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفته گروهی از مقام‌های جمهوری اسلامی با «پارتی‌بازی»٬ «اختلاس» و استفاده از اطلاعات «محرمانه» به ثروت‌ هنگفتی رسیده‌اند.
محمد محمدی‌ گلپایگانی٬ مسئول دفتر علی خامنه‌ای گفته نباید شعار «مرگ بر آمریکا» فراموش شود و اگر جمهوری اسلامی از سوریه حمایت نمی‌کرد٬ امروز عراق هم فروپاشیده بود.
خبرگزاری‌ها به نقل از یک عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای اظهارات نبویان در مورد توافق ایران و غرب برای ورود به مذاکرات موشکی را تهدیدی برای امنیت ملی دانسته است.
محمدعلی رامین در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی نسبت به عواقب لغو حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی هشدار داد و از وی به خاطر متهم کردن سپاه پاسداران به «فساد» انتقاد کرده است.
علی سعیدی نماینده علی خامنه‌ای در سپاه گفته مردم نمی‌توانند «حرام» خدا را «حلال» کنند٬ اما می‌توانند رئیس جمهوری انتخابات کنند که با احکام خدا «بازی» کند.
محمدحسین سپهر٬ معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفته امام زمان در عربستانی که «وهابیت» حاکم باشد ظهور نخواهد کرد.
احمد خاتمی گفته «فتنه» خط قرمز رهبر است٬ برخی می‌خواهند «ذلت» را «تئوریزه» کنند٬ مسابقه «بی‌حجابی» راه افتاده و اگر نظام آسیب ببیند جشن «هنر شیراز» دوباره زنده خواهد شد.
ایران و روسیه یک طرح مشترک نظامی و سیاسی با همکاری سوریه و عراق برای خروج متحدان خود از بحران در دستور کار قرار داده‌اند.
علی لاریجانی٬ رئیس مجلس گفته در ایران با وجود تلاش‌هایی که شده مجلس دولتی به وجود نخواهد آمد.
محمود نبویان٬ نماینده مجلس می‌گوید شورای عالی امنیت ملی هم در جریان مذاکرات هسته‌ای نیست و تیم مذاکره کننده ایران پذیرفته درباره «برنامه موشکی» تن به مذاکره بدهد.
فرماندهان٬ نمایندگان مجلس٬ نمایندگان علی خامنه‌ای و برخی تشکل‌های سیاسی محافظه‌کار در شیراز به سخنان جنجال‌برانگیز هادی غفاری واکنش نشان داده و خواستار برخورد با وی شده‌اند.
دولت حسن روحانی بودجه سپاه پاسداران٬ بسیج٬ نهاد‌های مذهبی و بسیاری از تشکل‌های زیر‌نظر محافظه‌کاران تندرو در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۱۳۹۴ را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است.
رسانه‌های محافظه‌کار از بازداشت گروهی از فعالان سیاسی و مدنی اصلاح‌طلب از سوی نیرو‌های امنیتی خبر داده‌اند.

www.digarban.com (2014)