اخبار

حسین نقوی٬ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید با توجه به «دبه‌درآوردن» آمریکا و غرب در مورد برجام٬ این توافقنامه تنها «روی کاغذ» نوشته شده و ایران باید برای مقابله به مثل٬ به راه قبلی خود بازگردد.
محمود احمدی‌نژاد با حمله به حسن روحانی گفته «عده‌ای تلاش می‌کنند رقیبشان رد صلاحیت شود تا خودشان به تنهایی در صحنه باقی بمانند.»
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته «ولنگاری فرهنگی» در کشور به «خون جگری» تبدیل شده و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان مردم را به «لذت‌جویی» دعوت می‌کنند.
ناصر موسوی لارگانی٬ نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفته «ردپای حسین فریدون در شبکه فساد بانکی» دیده می‌شود.
علی سعیدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در سپاه گفته کسانی که در «سهم‌گیری» از انقلاب ناموفق بوده‌اند٬ «باید بدانند نمی‌توانند در اعمال ولایت شراکت کنند.»
محسن رضایی٬ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از «تحریم‌» و «کارشکنی لیبرال‌ها» به عنوان دو عامل اصلی «عادی» نبودن وضعیت اقتصادی ایران نام برده است.
موسی غضنفرآبادی، رئیس دادگاه انقلاب تهران اعلام کرد که حسین فریدون٬ برادر حسن روحانی با «شبکه فساد بانکی» ارتباط دارد.
جواد کریمی قدوسی٬ نماینده مشهد در مجلس با انتقاد از وزارت امور خارجه و محمد جواد ظریف بدلیل آنچه «تمرکز بر توسعه رفت و آمد با غرب» نامیده٬ خواستار واکنش دستگاه دیپلماسی به «کشتار» شیعیان نیجریه و «حبس و شکنجه» شیخ زکزاکی٬ رهبر جنبش شیعیان نیجریه شده است.
حسین دهقان٬ وزیر دفاع گفته در صورتی که «آمریکا به تعهدات‌ برجام عمل نکند»٬ جمهوری اسلامی «پاسخ سختی» به واشینگتن خواهد داد.
احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس گفته اعتماد مردم به قوه قضائیه و سایر نهاد‌های نظارتی در برخورد با «فساد سیستمی» در جمهوری اسلامی «مخدوش» شده است.
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج گفته مسئولان فرهنگی باید با مردم «صادق» باشند و برای کسب مجدد رای٬ ابزاهای مفسده‌انگیزی چون ماهواره را تبلیغ نکنند.
علی جنتی، وزیر ارشاد در واکنش به انتقاد‌ها از عملکرد این وزارت‌خانه درباره «بدحجابی»٬ عملکرد «حوزه‌های علمیه و ائمه جمعه» در این زمینه را مورد زیر سئوال برده است.
محسن رضایی٬ دبیر مجمع تشخیص مصلحت خطاب به ستایش‌کنندگان ترکیه گفته شمار کشته‌ها و بازداشت‌های ترکیه بعد از کودتا با میزان آسیبی که مردم ایران در سال ۸۸ دیدند قابل مقایسه نیست و در آن سال سپاه و بسیج بیشتر از مردم صدمه دیدند.
حسن ممدوحی٬ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفته «اگر حسن روحانی به نامه جامعه مدرسین توجه نکند، محتوای آن رسانه‌ای می‌شود.»
ناصر مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید مدعی شده که «اکثریت قاطع زنان» کشور طرفدار حجاب هستند و «اقلیتی» هم که هوادار حجاب نیستند٬ «باید خود را تطبیق دهند.»
مرتضی مقتدایی٬ قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از وجود برخی «منحرفان و متخلفان» در میان روحانیون اظهار تاسف کرده و خواستار برخورد با آنها شده است.
علی مطهری٬ نایب‌ رئیس مجلس گفته برخی وجود حزب را مغایر اصل ولایت فقیه می‌دانند و تنها «حزب‌الله» را به عنوان حزب قبول دارند و در حال حاضر بدلیل ضعف «کادرسازی» در کشور٬ افراد از روی روابط وارد ساختارهای دولتی می‌شوند.
محمدعلی جعفری٬ فرمانده کل سپاه اعلام کرده عربستان سعودی به «دشمنان آشکار» جمهوری اسلامی اضافه شده است.
محمدمحسن دعایی، دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف می‌گوید علی خامنه‌ای گفته طرح موضوعاتی مثل حجاب اجباری یا اختیاری٬ «بحث‌های انحرافی» است و در جمهوری اسلامی جایی ندارد و حکومت اسلامی باید مقابل «حرام شرعی» بایستد و تنها به «نکنید گفتن» اکتفا نکند.
علی لاریجانی٬ رئیس مجلس با حمله به دبیر کل سازمان ملل٬ به مقام‌های آمریکایی و اروپایی هشدار داد برای جمهوری اسلامی در مورد «برجام» راهی جز «مقابله» نمانده است.
حمیدرضا ترقی٬ عضو موتلفه می‌گوید هر دولتی باید پاسخگوی عملکرد خودش باشد و کسی از دولت حسن روحانی درباره تخلفات دولت قبل سوال نکرده که «فرافکنی» می‌کند.
ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی گفته «کسانی که در لباس دین، نگاه سکولار دارند، خطرناک‌ترین افراد برای جامعه اسلامی هستند.»
سه نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی نوشته‌اند اسنادی از «تخلفات» حسین فریدون در اختیار دارند و خواستار برخورد رئیس جمهوری با وی هستند.
علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه گفته «انقلاب و انقلابی‌گری٬ تعطیل شدنی» نیست٬ علی خامنه‌ای تلاش دارد جامعه را متوجه افرادی کند که می‌خواهند «سکولاریسم» را در کشور حاکم کنند و برخی بدون توجه به «مقتضیات زمان»٬ همچون ابوموسی اشعری اظهارنظر می‌کنند.
ناصر شعبانی٬ معاون عملیات «قرارگاه ثارالله» سپاه تهران بزرگ گفته «دشمن با راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی می‌خواهد تزلزل و بی‌بند و باری اجتماعی را در جامعه رواج داده و بنیان خانواده را سست کند.»
محسن رضایی٬ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته «نقد برجام، نقد رهبری است و حتی نیروهای حزب‌اللهی هم نباید وارد حریم رهبری شوند.»
علی فدوی٬ فرمانده نیروی دریایی سپاه گفته «عربستان از هیچ یک از پارامتر‌ها برای تهدید ایران برخوردار نیست و اگر نیاز شود، می‌توانیم ضربات جبران ناپذیری به سعودی‌ها وارد کنیم.»
احمد علم‌الهدی٬ نماینده علی خامنه‌ای در استان خراسان رضوی با انتقاد از محدود شدن نقش پلیس در برگزاری کنسرت‌های موسیقی٬ گفته مگر نیروهای انتظامی می‌توانند مقابل «فساد و فسق و فجور» بی‌تفاوت باشند؟
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج گفته علی خامنه‌ای با آنکه می‌تواند «بهترین غذا، پوشاک، مسکن و تفریحات» را داشته باشد٬ اما «ساده‌تر» از همه ما زندگی می‌کند و فسادهای امروز در کشور نتیجه رعایت کردن این نوع «اخلاق» در جامعه است.
محمود احمدی‌نژاد گفته «پستی و گناه، دروغ‌گویی و فریب‌کاری و دست‌اندازی به بیت‌المال و نیز تخریب دیگران برای اثبات خود را از تبعات فقدان عزت و عزتمداری در جامعه است.»

www.digarban.com (2016)