اخبار

کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران خواستار «تحول بنیادین» در آموزش و پرورش و «تزریق خون شهدا» به کتاب‌های درسی شده و با اشاره به تعطیلی کارخانه‌ها و کارگاه‌های «زیادی» در ایران٬ از دولت خواسته به وضع معیشتی کارگران و معلمان توجه داشته باشد.
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج گفته «امروز که زور سرنیزه انگلیس کند شده روباه پیر سعی می‌کند توسط جیره‌خواران سرویس‌های اطلاعاتی خود زبان نحس خود را بر ملت‌ها تحمیل کند.»
احمد علم‌الهدی٬ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفته که زبان انگلیسی نه تنها زبان علم نیست بلکه زبان «جهل و کلک» است و عده‌ای {حسن روحانی} رسما مقابل حرف رهبری ایستاده‌اند.
مجتبی ذوالنور٬ مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه اظهارات حسن روحانی در ارتباط با ضرورت حفظ «کرامت انسانی» را نوعی «عوام‌فریبی» دانسته است.
محمدتقی مصباح یزدی، رئیس مؤسسه «امام خمینی» گفته یکی از مسئولان بلندمرتبه کشور دنبال تبدیل ایران به لبنان و اختیاری کردن حجاب است٬ برخی «سبک زندگی آمریکایی» را تبلیغ می‌کنند و باید بدون «چون و چرا» از علی خامنه‌ای که یک «نعمت» است٬ اطاعت کرد.
محمد باقرزاده٬ فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفته «برخی دانشگاه‌ها با برخی از انحرافات به تهدیداتی برای جامعه تبدیل شده‌اند.»
حسن فیروزآبادی٬ رئیس ستادکل نیروهای مسلح با حمایت از طرح «امنیت اخلاقی» ناجا گفته که اقدام نیروی انتظامی در اجرای این طرح که «جریان‌های غرب‌گرا در کشور را منفعل» کرده٬ قانونی است و هرگونه مقاومت مقابل آن٬ «مقاومت در برابر اجرای قانون تلقی می‌شود.»
محمدرضا تویسرکانی٬ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج گفته که «برجام» یک «سند سری» است و «لبخندی» که در مذاکرات هسته‌ای «زده» شد نتایح «زشتی» برای ایران رفم زده است.
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی گفته تحمل مخالف در جامعه «نهادینه» نشده٬ اصرار بر ترویج زبان انگلیسی در ایران که حالا به مهدکودک‌ها هم کشیده شده٬ «ناسالم» است٬ استفاده از تعابیر فرنگی٬ «طاغوتی» است٬ ماشین‌سواری «بچه‌پولدارهای نوکیسه» با آن «خودروهای کذایی در خیابان‌ها» نشانه اصلاح نشدن الگوی مصرف است و «دشمن» باید به جای خلیج فارس در «خلیج خوک‌ها» رزمایش برگزار کند.
عباس کعبی٬ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفته «نباید اجازه داد سکولار‌ها و لیبرال‌ها در حوزه رشد کنند و آینده حوزه‌ها نباید به دست این جریان بیفتد.»
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج گفته «مسائل معلمان به هیچ وجه درگیر قیدهای حقیر مادی نیست و حل این مشکلات راه و روش خود را داشته و نباید در جامعه مطرح شود.»
علی خامنه‌ای با معرفی شهر «آنتالیا» به عنوان یکی از مصادیق شهرهای آلوده به «فسق و فجور» از مقام‌های مسئول خواست مانع تبلیغات سفر‌‌های «حرام» شوند.
علی‌اکبر ناطق نوری٬ رئیس دفتر بازرسی علی خامنه‌ای گفته «در حال حاضر وضعیت به گونه‌ای است که تا پول به حساب وعاظ نریزند و قبض وصول نشود» حاضر به سخنرانی در برنامه‌های مذهبی نیستند.
برخی از رسانه‌ها در ایران از کشته شدن حسن اکبری یک از محافظان علی خامنه‌ای خبر داده‌اند.
برخی مقام‌های سپاه می‌گویند که «هیئت نظارت بر برجام بی‌خاصیت شده است» و جمهوری اسلامی باید درباره تعهدات خود در این توافق‌نامه «تجدید‌ نظر» کند.
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران می‌گوید آینده و «شیب بدحجابی» در ایران بی‌حجابی است٬ مبارزه فرهنگی در فضای مجازی «غوغا» می‌کند٬ درباره برجام باید «اعتدالی» سخن گفت٬ عربستان در همه «آدم‌کشی‌ها» حاضر است و ایران «به حج با ذلت و ناامن نمی‌رود.»
تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که حجم نقدینگی در بهمن ماه سال گذشته به ۹۷۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.
محسن رضایی٬ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته که «سکوت سپاه در برابر زیاده‌روی برخی جناح‌ها ‌خیال خام است.»
غلامعلی حدادعادل٬ مشاور علی خامنه‌ای گفته به زودی «مستندات دخالت» دولت حسن روحانی در انتخابات اسفند ماه سال گذشته منتشر خواهد شد.
محمدرضا باهنر٬ نایب رئیس مجلس گفته «اجرای برجام سبب افزایش درآمدهای نفتی کشور نشده» و «عهدشکنی» آمریکایی‌ها و غربی‌ها در توافق‌نامه «برجام» بر همه ثابت شده است.
«جنبش عدالتخواه دانشجویی» در اقدامی نمادین به عباس عراقچی به خاطر «ماله‌کشی بر خیانت‌ها و نقض عهدهای مکرر آمریکا» تندیس «ماله طلایی» اهداء کرد.
علی مطهری درباره احتمال حضور مجدد محمود احمدی نژاد در عرصه سیاسی و انتخابات ریاست جمهوری گفته «احمدی نژاد ابتدا باید محاکمه شود، بعد به عنوان نامزد انتخابات خود را معرفی نماید.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه صدور حکم مصادره اموال ایران از سوی دیوان عالی آمریکا را «مفتضحانه» و «خنجر از پشت» از سوی واشینگتن ارزیابی کرد٬ خواستار مقابله «با قدرت» دولت مقابل آن شد و افزود که ضابطان قضایی نباید برای مقابله با «هنجارشکنی‌ها» خود مرتکب «هنجارشکنی» شوند.
محمد اسماعیل کوثری٬ نماینده محافظه‌کار مجلس گفته دولت حسن روحانی «تدبیر» ندارد و «امیدی» به آن نیست و اعضای کابینه «تحلیل‌های ضعیف و ابتدایی» دارند.
محمدرضا نقدی٬ فرمانده سازمان بسیج گفته «پرونده خوش بینی به مذاکره با آمریکا برای همیشه به زباله‌دان تاریخ فرستاده شده و آنهایی که به بهبود اقتصاد از طریق مذاکره دلخوش کرده بودند، اگر بیدار نشوند به زباله‌دان خواهند رفت.»
کمال پیمبری٬ معاون آموزش نیروی زمینی ارتش اعلام کرده که نیرو‌های ارتش به دستور علی خامنه‌ای وارد خاک سوریه شده‌اند.
علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه گفته «اگر رهبری الهی تنها بماند و مردم با آن همراهی نکنند، فرمول امدادهای غیبی الهی» کارکرد نخواهد داشت.
محمد غروی، عضو جامعه مدرسین قم گفته «احمدی‌نژاد مهره سوخته است، حاشا و کلا که وی پیش جامعه مدرسین جایگاه ندارد و این مجمع دست دوستی او را نخواهد پذیرفت.»
محمدعلی آسودی٬ مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه گفته «برخی از مسئولان از آمریکا می‌ترسند و معتقدند ما باید با آمریکایی‌ها کنار بیاییم.»
محمدعلی موحدی کرمانی٬ امام جمعه موقت تهران گفته امر به معروف و نهی از منکر٬ نیاز به «قانون» ندارد٬ نیروی انتظامی باید با زیرسوال بردن «مظاهر اسلامی» و پایین آمدن «وزن نظام» برخورد کند٬ عده‌ای «کارشناس» اسلامی باید بر کتاب‌های نمایشگاه کتاب نظارت کنند و هر روز «قدرت» علی خامنه‌ای افزایش می‌یابد.

www.digarban.com (2016)