اخبار

علی خامنه‌ای به صراحت آمریکا و غرب را تهدید کرد چنانچه تحریم‌ها علیه ایران را حذف نکنند٬ جمهوری اسلامی هیچ «اقدام اساسی» در جهت توقف برنامه هسته‌ای خود انجام نخواهد داد.
ابراهیم رئیسی٬ دادستان کل کشور از پیگیری طرحی در قوه قضائیه برای مدیریت فضای مجازی خبر داده است.
محمد‌تقی مصباح یزدی گفته «سر دین نمی‌توان، مصالحه کرد و کوتاه آمدن به اندازه سر سوزنی، مجازات دارد٬ لذا دین، جای مصالحه و تعامل سازنده نیست.»
محمد یزدی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از برخی گزارش‌ها و آمار‌های دولت حسن روحانی از این دولت خواسته آمار‌های «غیر واقعی» به مردم ارائه نکند.
مصطفی پورمحمدی٬ وزیر دادگستری گفته حصر میرحسین موسوی٬ مهدی کروبی٬ زهرا رهنورد و ممنوع‌التصویر شدن محمد خاتمی و بررسی «برجام» از سوی مجلس «مبنای حقوقی» ندارد.
دفتر علی خامنه‌ای پس از مدت‌ها سکوت٬ انتساب برخی اظهارنظر‌ها به رهبر جمهوری اسلامی درباره مذاکرات هسته‌ای را «فاقد اعتبار» اعلام کرد.
محمد یزدی، رئیس مجلس خبرگان رهبری گفته مجلس باید «برجام» را تائید کند٬ شورای نگهبان نظارت «استصوابی» در انتخابات دارد نه نظارت «تماشایی» و دولت حسن روحان هم باید بیشتر به طرح «اقتصاد مقاومتی» توجه کند.
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه از دولت حسن روحانی خواسته «شبیخون فرهنگی» را جدی بگیرد چراکه در حال حاضر برخی خیابان‌های تهران شبیه «سالن‌های مد» شده‌اند.
علی شکوری‌راد٬ دبیرکل ‌حزب‌ «اتحاد ملت‌ ایران‌ اسلامی» چند ساعت پس از نخستین کنفرانس خبری این حزب بازداشت و پس از مدتی با قرار کفالت آزاد شد.
سپاه پاسداران رزمایش «اقتدار ثارالله» را با هدف «نمایش اقتدار» و «وحدت ملی» برگزار می‌کند.
محمدکاظم بهرامی٬ رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفته «قضاوت شغل انبیاء الهی است ولی هنوز افرادی وجود دارند که اهمیت این منصب مهم را هنوز آن طور که شایسته است درک نکرده‌اند.»
غلامحسین محسنی اژه‌ای با تکذیب خبر بازداشت معاون حفاظت اطلاعات قوه قضائیه از کشف «گوشی تلفن همراه و ۳۰ قطعه سکه» از مهدی هاشمی در زندان خبر داده و گفته «نباید نظارت و وظایف شورای نگهبان را زیر سوال» برد.
محمدتقی مصباح یزدی گفته «بعضی‌ها فکر می‌کنند با وابستگی به غرب مشکلات جامعه حل می‌شود، در حالی که قضیه برعکس است و نباید برای عبور از سختی‌ها و تحریم‌ها با دشمن سازش کرد.»
ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم خواستار مقابله با «موج ضد حجاب» در ایران شده و از دولت حسن روحانی به خاطر «کم‌کاری و کوتاهی» در امر گسترش حجاب انتقاد کرده است.
ایرج مسجدی، مشاور فرمانده نیروی «قدس» سپاه با تائید دوباره حضور نیرو‌های ایران در جنگ سوریه و برخی از کشور‌های منطقه گفته «رزمندگان این کشور‌ها هم در دوران جنگ هشت ساله به ایران کمک کرده‌اند.»
علی مطهری در نامه‌ای خطاب به محمد یزدی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری خواستار بررسی موضوع حصر میرحسین موسوی٬ مهدی کروبی و زهرا رهنورد در نشست آتی این مجلس شد.
جواد کریمی قدوسی٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از وجود یک توافق «محرمانه» میان ایران با گروه ۱+۵ خبر داده که تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران متن این توافق را از مجلس «پنهان» کرده است.
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران درباره «به دار» کشیده شدن «بنیانگذاران و دلسوزان انقلاب» هشدار داده و گفته باید از انقلاب «پاسداری» شود تا چنین اتفاقی نیفتند.
علی خامنه‌ای با تشکر از دولت یازدهم برای پایان دادن به مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ از این دولت خواست هیچ برنامه اقتصادی «غیرمنطبق» با سیاست‌ «اقتصاد مقاومتی» را در دستور کار خود قرار ندهد.
حمید‌رضا برات زاده٬ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه «قاینات» از حذف شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در برخی مساجد ایران خبر داده است.
علی‌اکبر ناطق نوری گفته حزب «توده» یک حزب واقعی بود٬ انتخابات در ایران به خاطر نبود حزب «درست» از آب درنمی‌آید و قاعده بازی سیاسی در کشور رعایت نمی‌شود.
احمد خاتمی٬ عضو مجلس خبرگان رهبری در واکنش به سخنان حسن روحانی درباره شورای نگهبان گفته که این شورا «تنگه عینین یا‌‌ همان تنگه احد نظام جمهوری اسلامی است.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه به حسن روحانی به خاطر اظهارات «عوامانه» با هدف «جو‌سازی» علیه شورای نگهبان هشدار داد و به اعلام موجودیت یک حزب اصلاح‌طلب نیز واکنش نشان داده است.
اسماعیل کوثری٬ نماینده مجلس گفته «متاسفانه دولت فعلی تحمل نقد منصفانه را ندارد، موید این مسئله نیز اعتراض دولت نسبت به صدا و سیما است.»
امیرعلی حاجی‌زاده٬ فرمانده نیروی هوافضای سپاه از برگزاری رزمایش موشکی سپاه در آینده‌ای نزدیک خبر داده و گفته این نیرو رزمایش‌های دیگری هم داشته که رسانه‌ای نشده است.
محمدباقر الفت٬ معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفته «امروزه آموزه‌های فمینیستی تابعیت بانوان از آقایان را در محیط خانواده کم رنگ کرده است.»
اسماعیل احمد‌ی‌مقدم‌٬ فرمانده سابق پلیس گفته در وقایع سال ۱۳۸۸ محمود احمدی‌نژاد از وی خواسته بود با معترضین به نتیجه انتخابات برخورد کرده و محمد خاتمی را نیز دستگیر کند.
احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران با هشدار نسبت به افزایش «بی‌غیرتی» در میان مردان ایران گفته «متأسفانه برخی بدحجابی‌های زنان جامعه ما از بی‌حجابی بد‌تر است.»
حسن رحیم‌پور ازغدی گفته اگر «قصاصِ» واقعی اجرا شود زندان‌های ایران «خلوت» خواهد شد و هیچ سازمان و گفتمانی در جهان مانند اسلام برای «حقوق بشر» اهمیت قائل نیست.
محمد محمدی گلپایگانی٬ مسئول دفتر علی خامنه‌ای گفته آمریکا با راه‌اندازی «مک‌دونالد» در ایران می‌خواهد فرهنگ و سبک زندگی آمریکایی را در ایران ترویج کند.

www.digarban.com (2015)