اخبار

انتشار مجموعه یادداشت‌های مرتضی مطهری در انتقاد از انحراف و فساد روحانیت شیعه از سوی علی مطهری آغاز شد.
ناصر مکارم شیرازی می‌گوید که وجود تعطیلات بسیار٬ «معضلی« برای حوزه و کشور شده است و جعفر سبحانی هم نحس بودن روز ۱۳ فروردین را «خرافات» دانسته است.
جدال لفظی حسن روحانی و صادق لاریجانی روسای قوای مجریه و قضائیه در پی انتقاد علی خامنه‌ای از عملکرد اقتصادی دولت در سال جدید آغاز شد.
رستم قاسمی٬ وزیر نفت دولت محمود احمدی‌نژاد گفته که قرار است پنج نامزد از سوی «جمنا» برای ثبت نام و عبور از فیلتر شورای نگهبان اقدام کنند.
احمد توکلی٬ نماینده سابق مجلس گفته در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۷۲هم به نفع اکبر هاشمی رفسنجانی «تقلب» صورت گرفته بود.
عباسعلی کدخدایی از محمدرضا عارف٬ رئیس فراکسیون «امید» به عنوان مهمترین عامل بازگشتش به ترکیب شورای نگهبان نام برد.
نجات‌الله ابراهیمیان٬ عضو حقوقدادن شورای نگهبان می‌گوید که آیین نامه داخلی این شورا دارای نواقصی است و «شورای نگهبان قانون را باید رعایت کند و ان شاءالله می‌کند.»
احمد خاتمی٬ امام جمعه تهران گفته که «عده‌ای می‌خواهند ولایت‌فقیه را به مقامی تشریفاتی تبدیل کنند و ریاست جمهوری ایران جایگاه نشان دادن ضعف نیست.»
مینو اصلانی٬ مسئول بسیج جامعه زنان با انتقاد از نمایش برخی فیلم‌ها در ایران گفته که این فیلم‌ها در راستای اهداف سازمان ملل مبنی بر «زنانه» کردن فقر در کشور ساخته می‌شود.
محمدعلی موحدی کرمانی٬ امام جمعه موقت تهران می‌گوید «استفاده غلط» از فضای مجازی موجب متلاشی شدن خانواده‌ها شده و باید این فضا را به سمت «مطالبات دینی و اخلاقی» سوق داد.
رستم قاسمی٬ وزیر سابق نفت گفته که «برخی خزانه کشور را با خزینه اشتباه گرفته‌اند و رشد اقتصادی ۱۱.۶ درصد شوخی‌‌ بیش نیست.»
محمدعلی جعفری٬ فرمانده سپاه در کنایه‌ای به حسن روحانی گفته که «امروز در اداره کشور دیدگاه غربی، لیبرالی و غیرانقلابی در بسیاری از مسؤلان وجود دارد.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه گفته که «اسلام و تحقق اهداف اسلامی در کلام برخی مسئولان کشور کمرنگ شده است.»
محمدحسین صفارهرندی٬ مشاور فرهنگی فرمانده سپاه گفته «اقتصاد مقاومتی به این معنا است که به خودمان تکیه کنیم و محتاج دولتمردان غربی نباشیم.»
اسدالله عسگراولادی، عضو اتاق بازرگانی ایران و چین می‌گوید که «بعد از برجام یک ال‌سی هم برای صادرات بازگشایی نشد و ادعای بازگشایی ال‌سی از سوی دولت جنبه انتخاباتی دارد.»
عبدالله حاجی صادقی٬ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفته «برخی عکس العمل‌های انقلابیون گل به خودی است.»
احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد از دولت حسن روحانی برای عملی نکردن وعده فیلترینگ هوشمند انتقاد کرد و افزود که «فساد» موجود در فضای مجازی٬ مستاصل‌کننده است.
محمد جعفر منتظری٬ دادستان کل کشور با بیان اینکه «چرا باید بوی نزول و عملیات رباخواری در بانک‌های ما به مشام برسد»٬ گفته «نتوانستیم ننگ نزول و ربا را از سیستم بانکی پاک کنیم.»
علی خامنه‌ای از عملکرد دولت حسن روحانی در زمینه «اقتصاد مقاومتی» انتقاد کرد و گفت که «اگر همه کارهای ضروری در موضوع اقتصاد مقاومتی انجام شده بود، امروز تفاوت محسوسی را در اوضاع اقتصادی کشور و زندگی مردم شاهد بودیم.»
حیدر مصلحی٬ وزیر سابق اطلاعات گفته «عده‌ای آمده‌اند تا جامعه را دوقطبی کنند و بحث گریه و خنده مردم را به راه انداخته‌اند» و «دشمن درکنار هر مسئول ما یک نفر که به سرویس‌های بیگانه متصل است، قرار داده است.»
علی قاسمی٬ فرمانده سپاه خراسان جنوبی گفته «پیام استقامت ملت ما برای جهان و جهان اسلام الگو است و بیش از ۴۰ کشور در دنیا ایران را الگوی خود قرار داده‌اند.»
ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم می‌گوید خرید و فروش مواد محترقه «حرام» است٬ اما کسی به این قبیل فتواها اعتنا نمی‌کند.
احمد جنتی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری با حمله به محمد خاتمی و اصلاح‌طلبان٬ از حسن روحانی خواسته در صورتی که به طرح «اقتصاد مقاومتی» عمل نکرده٬ از مردم عذرخواهی کند.
علیرضا پناهیان٬ عضو قرارگاه «عمار» گفته که «شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه یعنی مرگ بر «احمق‌ها» و «دشمنان می‌خواهند انقلابی‌ها را مخالف عقل و منفعت‌طلبی معرفی کنند.»
محمدرضا باهنر٬ دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین می‌گوید مسئله حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی بدین صورت حل شده که «باید» در حصر بمانند.
محمد صادق آهنگران گفته که «نمی‌دانم با فرزندم چه کنم؛ خیلی هم نصیحتش کرده‌ایم٬ اما راه خودش را می‌رود.»
جواد کریمی‌قدوسی٬ نماینده مجلس اظهار امیدواری کرده که ابراهیم رئیسی نامزد پیروز محافظه‌کاران در انتخابات آینده ریاست جمهوری باشد.
محمدجواد لاریجانی٬ دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفته «رسانه‌های دشمن به دنبال القای تصویر نادرست از نظام اسلامی هستند.»
محمدتقی مصباح یزدی در کنایه‌ای به حسن روحانی گفته که «خدا دوست ندارد که مؤمن در برابر کافر خضوع کند و پنهانی با او قرار داد ببندد.»
کبری خزعلی رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان گفته «امروز ما با قبول کردن طرح تنوع فرهنگی انحراف خود را به دنیا تعهد می‌دهیم در حالی که مسئولان حق ندارند برخلاف قانون چنین تعهدی بدهند.»

www.digarban.com (2017)