اخبار

مرتضی آقاتهرانی گفته «دزدی» افراد در ایران «ربطی» به نظام ندارد٬ لغو یک‌باره تحریم‌ها «محال» است و آمریکا می‌خواهد علم دانشمندان هسته‌ای ایران را به «سرقت» ببرد.
احمد توکلی در حاشیه سومین جلسه محاکمه خود در پاسخ به این پرسش که آیا آزادی مطبوعات در ایران وجود دارد؟ گفت: «اگر آزادی وجود داشت من اکنون اینجا نبودم.»
اسماعیل قاآنی٬ جانشین فرمانده نیروی «قدس» سپاه اعلام کرده که «مدافعان یمن زیر پرچم جمهوری اسلامی تربیت شده‌اند.»
کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با انتشار بیانیه‌ای هم‌دردی گروهی از افرادی که آنها را «کودتاچی» و «برانداز» خوانده با ماجرای یافتن پیکرهای ۱۷۵ غواص ایرانی را محکوم کرد.
دیوان عالی کشور حکم اعدام یک جوان متهم به قتل یک بسیجی آمر به معروف را تائید کرد.
غلامحسین محسنی‌اژه‌ای٬ معاون اول قوه قضائیه با انتقاد از ترویج ادبیات «سازش» با آمریکا گفته «عده‌ای غافل» نگاه خود را به «کد‌خدا» دوخته و معتقدند برای حل مشکلات باید حتما با آمریکا کنار آمد.
محمد یزدی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری گفته مردم ایران «بدحجابی» نمی‌خواهند٬ خواستار از بین رفتن پدیده «بد‌حجابی» هستند و دولت باید به این خواسته مردم توجه کند.
سعید قاسمی یکی از فرماندهان حزب‌الله با انتقاد از عملکرد دولت حسن روحانی اظهار امیدواری کرده مقام‌های این دولت از مسیر «انحرافی» به راه روح‌الله خمینی و حزب‌الله بازگردند.
احمد توکلی٬ نماینده مجلس «فساد» را بزرگ‌ترین «خطر» برای موجودیت جمهوری اسلامی دانسته و گفته این نظام دچار «فساد سیستماتیک» شده است.
ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم نسبت به عوارض استفاده از تلفن همراه و پارازیت‌ها هشدار داده و خواستار بررسی راه‌های کاهش «عوارض» آن‌ها شده است.
جمعی از طلاب حوزه علمیه‌ قم که به قله‌ «حسن طهرانی مقدم» در نزدیکی شهر قم صعود کرده بودند٬ تصاویری از بخشی از تاسیسات هسته‌ای «فردو» منتشر کردند.
محمدعلی جعفری٬ فرمانده‌ کل سپاه پاسداران گفته «دشمنان» جمهوری اسلامی با زبان سلاح بیشتر آشنا هستند و سپاه قصد دارد با همین زبان با آن‌ها روبرو شود.
تیپ «فاطمیون» متشکل از افغان‌های «مدافع حرم» با «افزایش» نیرو و توان عملیاتی به لشکر ارتقا یافت.
ناصر مکارم شیرازی با انتقاد از دستمزد بالا در ورزش فوتبال گفته فوتبالیست‌ها باید تنها در موارد «حاد» تنبیه و محروم شوند و حضور زنان در ورزشگاه‌ها «مفسده» دارد.
بانک مرکزی در گزارشی اعلام کرد میزان نقدینگی کشور به بیش از ۷۸۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.
احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان گفته کسانی برای انتخابات آینده مجلس فعال شده‌اند که «چشم دیدن» علی خامنه‌ای را ندارند.
خبرگزاری «رسا» از محمود چهارباغی، فرمانده عالی توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی سپاه به عنوان «سردار مدافع حرم» یاد کرده است.
حسین دهقان٬ وزیر دفاع ایران پس از سقوط شهر «رمادی» به منظور گسترش همکاری‌های دفاعی‌ـ‌امنیتی میان تهران و بغداد و بررسی راه‌های هم‌افزایی بیشتر جهت مبارزه با «تروریسم» وارد عراق شد.
میرهادی قره‌سید٬ سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از احتمال لغو بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان زندان‌ها و بازداشتگاه‌های کشور خبر داد.
برخی گزارش‌ها از حمله مسلحانه به ساختمان فرمانداری شهر «سوسنگرد» در استان خوزستان حکایت دارد.
محمود هاشمی شاهرودی٬ رئیس سابق قوه قضائیه گفته کارنامه جمهوری اسلامی «سفید» و خالی از «فریب» و «نیرنگ» است.
علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل علی خامنه‌ای اعلام کرد اظهارات مقام‌های آمریکایی درباره مذاکرات هسته‌ای «مغایرت جدی» با تصمیم جمهوری اسلامی دارد و خطوط قرمز ایران «قطعی» است.
برخی سایت‌های محافظه‌کار فیلمی منتشر کرده و اعلام کرده‌اند این فیلم متعلق به دوربین‌های «مدار بسته» داخل هتل «تارا»ی مهاباد است.
سایت رسمی اداره سیاسی سپاه پاسداران از احتمال برکناری وزرای «کشور»٬ «راه و شهرسازی»٬ «ورزش و جوانان» و «کار» خبر داده است.
مخالفت‌ها با ادامه مذاکرات هسته‌ای با اظهارات یوکیا آمانو و عباس عراقچی درباره محتوای پروتکل الحاقی و توافق‌نامه «لوزان» افزایش یافته و برخی محافظه‌کاران تندرو ادامه این مذاکرات را «احمقانه» دانسته‌اند.
احمد علم‌الهدی٬ عضو مجلس خبرگان رهبری گفته عده‌ای «قدرت‌طلب» و یک جریان اجتماعی «وابسته» به غرب از ترویج «بد‌حجابی» در ایران استقبال و حمایت کرده و گمان می‌کنند با حمایت غرب می‌توانند در ایران «ببرند و بدزدند.»
محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج گفته جمهوری اسلامی می‌خواهد در جهان جابه‌جایی و تحول قدرت صورت بگیرد و به همین خاطر درگیر یک «جنگ تمام عیار» در عرصه سیاسی است.
کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران با انتقاد از وضعیت «عفاف» و «حجاب» زنان در هواپیماهای ایران گفته «وضع هواپیما‌ها خیلی بد است و مناظری در آن دیده می‌شود که دل انسان را خون می‌کند.»
علی خامنه‌ای در دیدار با فؤاد معصوم٬ رئیس جمهوری عراق از وی خواست شبه‌نظامیان شیعه عراق در مبارزه این کشور با گروه «داعش» را کنار نگذارد.
نتایج یک تحقیق از کارمندان زندان «اوین» نشان می‌دهد که میزان امید به زندگانی در آنها «بسیار کم» است.

www.digarban.com (2015)