اخبار

جواد کریمی‌قدوسی٬ نماینده محافظه‌کار مجلس گفته علی خامنه‌ای از سوی حسن روحانی برای موافقت با امضای توافق‌نامه هسته‌ای جدید میان ایران و گروه۱+۵ تحت فشار قرار گرفته است.
کنگره «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» در غیاب زنان و بدون اجازه ورود خبرنگاران زن به این کنگره در قم کار خود را آغاز کرد.
سه پاکستانی دیگر مقیم شهر قم در درگیری با گروه «داعش» در سامرا کشته شدند.
حسن فیروزآبادی٬ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نقش محمدجواد ظریف در مذاکرات هسته‌ای را «جهاد‌گونه» دانسته و گفته آمریکایی‌ها حرف‌های جمهوری اسلامی را نمی‌فهمند.
شبکه ارتباطی و امنیتی سازمان بسیج با نام «شباب» که ۳۰ هزار نقطه ایران را پوشش می‌دهد هفته جاری و هم‌‌زمان با هفته بسیج به طور رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
یک سایت نزدیک به محمود احمدی‌نژاد هم‌زمان با مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ در وین از قصد جمهوری اسلامی برای جایگزین کردن سایت «فردو» به جای سایت «نطنز» خبر داده است.
رضا تقوی٬ رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با گذشت بیش از یک‌سال از انتخابات ریاست جمهوری برخی نامزد‌های حاضر در این انتخابات را متهم به «منیت» و «خوشیفتگی» کرد.
محمدتقی مصباح‌یزدی می‌گوید تلاش برای پیدا کردن موجود زنده در «مریخ» امر بیهوده‌ای است و کسانی که مشغول چنین تخقیقاتی هستند عمر خود را صرف امور «بیهوده» می‌کنند.
گروهی از سایت‌های محافظه‌کار گزارش کرده‌اند دولت حسن روحانی خود را برگزاری جشن «توافق هسته‌ای» در چهارم آذر ماه آماده کرده است.
پس از اعلام عفو حسین درخشان از سوی علی خامنه‌ای٬ گفتگویی از وی درباره شرایط زندان و همکاری‌هایش با نهاد‌های امنیتی و قضایی منتشر شد.
محمد سرافراز٬ رئیس سازمان صدا و سیما با صدور حکمی محمدباقر زهرایی یکی از فرماندهان ارشد نیروی «قدس» سپاه پاسداران را به سمت ریاست حراست این سازمان منصوب کرد.
یک سایت وابسته به سپاه پاسداران هشت خواسته آمریکا از جمهوری اسلامی در مذاکرات عمان را منتشر کرد.
پلیس استان قم خواستار اعلام تعطیلی دو روزه در قم هم‌زمان با برگزاری کنگره بین‌المللی «خطر جریان‌های تکفیری» در این شهر شد.
حسین فدایی٬ دبیرکل جمعیت ایثارگران گفته پرونده مذاکرات هسته‌ای به خاطر «سوء‌استفاده» برخی در داخل ایران «پیچیده» شده٬ اما حزب‌الله نباید دولت حسن روحانی را یک «تهدید» محسوب کند.
محمدعلی جعفری٬ فرمانده سپاه گفته «ساخت ظاهری نظام» در مذاکرات هسته‌ای باید حفظ شود و با وجود «ناشی‌گری» تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران این آمریکا است که «ذلیل» شده است.
عبدالرحیم موسوی٬ جانشین فرمانده کل ارتش با موفقیت‌آمیز خواندن عملیات‌ کلاسیک ارتش در جنگ هشت ساله گفته تفکری می‌خواهد «حماسه‌های» ارتش در سال اول جنگ را نادید بگیرد.
محمدحسین صفارهرندی٬ مشاور فرهنگی فرمانده سپاه مذاکرات ایران و آمریکا در مسقط را «بسیار تلخ» دانسته و گفته آمریکایی‌ها در مذاکرات هسته‌ای با تهران «نامردی» کرده‌اند.
علی سعیدی٬ نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفته پست‌های «حساس» نظام باید در اختیار نیرو‌های «خودی» و «انقلابی» باشد.
شورای عالی فضای مجازی در پی افزایش تاثیر شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه در گسترش اعتراض‌ها به اسید‌پاشی‌ها و پوشش بی‌سابقه اخبار مربوط درگذشت یک خواننده پاپ دوبار تشکیل جلسه داد.
علی مطهری٬ نماینده مجلس گفته مجلس خبرگان رهبری از جایگاه اصلی خود دور شده و اعضای آن سالی یکی دو بار دور هم جمع می‌‌شوند و با هم ناهار و شام می‌خورند.
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی از دخالت چین در امور خاورمیانه دفاع کرده٬ این دخالت را به نفع جمهوری اسلامی دانسته و به مقام‌های نظام توصیه کرده از این اقدامات استقبال کنند.
گروهی از رسانه‌ها و نمایندگان مجلس جزئیاتی از مذاکرات ایران و آمریکا در مسقط را منتشر کرده و اعلام کرده‌اند آمریکا در این مذاکرات با ارائه یک پیشنهاد هشت صفحه‌ای معادلات مذاکرات را به هم ریخت.
علی مطهری٬ نماینده مجلس می‌گوید برخی نهادهای اطلاعاتی اسناد طبقه‌بندی شده در اختیار شماری از نمایندگان قرار می‌دهند تا رای مجلس در رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم را هدایت کنند و حسن روحانی باید محکم مقابل خواسته‌های غیرقانونی در این زمینه بایستد.
یک سایت محافظه‌کار از تهیه طرح مشترک اقتصادی از سوی ایران و روسیه برای جایگزینی توافق‌نامه «‌ژنو» خبر داده است.
علی شمخانی٬ دبیر شورای عالی امنیت ملی گفته جمهوری اسلامی مانع سقوط بغداد و اربیل شده و چند کشور عربی خواستار بهبود روابط خود با تهران هستند.
غلامحسین رفیعا٬ معاون فرهنگی و روابط عمومی دفتر علی خامنه‌ای گفته رهبر جمهوری اسلامی شخصا درباره دعوت نکردن برخی افراد به برنامه‌های «بیت رهبری» نظر می‌دهد.
علی مطهری خواستار معرفی اسید‌پاش‌ها شده٬ از احکام قضایی سال ۸۸ انتقاد کرده و گفته در جمهوری اسلامی تفکری شبیه «داعش» وجود دارد.
نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی اهدایی علی خامنه‌ای به شهر «نجف» با حضور وزیر نیروی دولت حسن روحانی افتتاح می‌شود.
عباسعلی منصوری آرانی٬ عضو کمیسیون امنیت ملی گفته جمهوری اسلامی تنها برای «تنویر افکار عمومی» با حضور گزارشگران حقوق بشر در ایران موافقت کرده است.
نتایج مرکز تحقیقات صدا و سیما نشان می‌دهد ۷۵ درصد مردم ایران رادیو‌های استانی و محلی را گوش نمی‌کنند.ر

www.digarban.com (2014)