اخبار

عبدالحمید محتشم٬ دبیرکل انصار حزب‌الله از ادامه فعالیت گشت‌های موتوری این نیرو بعد از ماه رمضان خبر داد.
علی‌اکبر ناطق نوری٬ رئیس گروه بازرسی دفتر علی خامنه‌ای گفته احمدی‌نژاد «فضایی» فکر می‌کرد٬ حرف‌های «بالا ابری» می‌زد و «مصلحت» نبود اداره کشور را بر عهده بگیرد.
محمد مومن٬ عضو شورای نگهبان گفته همه اعضای کنونی مجلس خبرگان رهبری برای انتخابات آینده این مجلس «تائید صلاحیت» نخواهند شد و این شورا مقابل برخی «آدم‌های ناباب» خواهد ایستاد.
گروهی از محافظه‌کاران کمپینی با هدف محاکمه مقداد نجف‌نژاد٬ نماینده اصول‌گرای مجلس به علت تملک «غیرقانونی» هشت هکتار از زمین‌های بابلسر و «خیانت در امانت» راه‌اندازی کرده‌اند.
محمدتقی مصباح یزدی با حمله به افرادی که آن‌ها را «احمق» نامیده٬ گفته این افراد در انتخابات با «دشمن» رابطه «پنهانی» دارند٬ دست به دامن آمریکا هستند و حاضر به خواندن نماز باران برای رفع خشکسالی نیستند.
ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم با انتقاد از روش‌های «اقناعی» برای حل و فصل مسئله «بدحجابی» و «افزایش جمعیت» گفته کسانی که چنین حرف‌هایی می‌زنند «در واقع سر خود کلاه می‌گذارند.»
رضا تقوی٬ رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه می‌گوید حوزه‌های علمیه «مستقل» بوده و به «امام زمان» متصل هستند٬ دولت باید به آن‌ها کمک کند و نمی‌شود که «نظام» و «حوزه» هر یک راه خود را بروند.
سایت «ایران هسته‌ای» از امضای توافق‌نامه چهار ماهه جدیدی ایران با گروه ۱+۵ در پایان مذاکرات «وین ۶» خبر داده است.
اسماعیل کوثری٬ عضو کمیسیون امنیت ملی می‌گوید هدف اصلی تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران لغو تحریم‌هاست و این تیم نمی‌تواند «معجزه» کند.
اسد‌الله بادامچیان در پاسخی که به مسیح مهاجری داده از اقدامات حزب موتلفه دفاع کرده٬ به میرحسین موسوی تاخته و آرزو کرده به دست «فتنه‌گران سال ۸۸ شهید» شود.
علی‌اکبر ناطق نوری٬ رئیس گروه بازرسی دفتر علی خامنه‌ای نسبت به آنچه «سکوت مصلحت آمیز در برابر فسادهای گذشته» خوانده٬ انتقاد کرده و گفته «تملق» و «باندبازی» دو آفت برای انقلاب اسلامی است.
محمدباقر قالیباف٬ شهردار تهران با دفاع از تفکیک جنسیتی در مجموعه تحت مدیریتش گفته ما «غیرت دینی» داریم و نباید اجازه دهیم زنان در ادارات بیش از همسر خود با «نامحرمان» معاشرت و تماس داشته باشند.
دفتر علی خامنه‌ای در قم به محلی برای طرح انتقاد‌ها و حملات تند محمدتقی مصباح یزدی به دولت حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی تبدیل شده است.
جواد کریمی قدوسی از «ممنوعیت» حضور محمد خاتمی در بیت رهبری٬ سمینار‌ها و برنامه‌های نظام خبر داده و گفته علت شرکت نکردن خاتمی در مراسم ماندلا و کنفرانس برلین «ممنوع‌الخروجی» وی بوده است.
شورای نگهبان با انتشار گزارشی ۶۳ صفحه‌ای اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ درصد مشارکت در ۳۴ شهر ایران بیش از ۱۰۰ درصد بوده است.
علیرضا زاکانی٬ نماینده محافظه‌کار مجلس گفته اصلاح‌طلبان و دوم خردادی‌ها «خودی» هستند و کسانی که در «فتنه ۸۸» دست داشته‌اند «غیر خودی.»
صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه می‌گوید این قوه علیه منتقدان خود «پرونده سازی» نمی‌کند و طرح چنین موضوعی از مصادیق «افترا» است.
سعید قاسمی٬ از فرماندهان حزب‌الله در تازه‌ترین سخنرانی هشدار داده چنانچه مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۵+۱ به نتیجه برسد٬ باید «فاتحه» ولایت فقیه را خواند.
علیرضا جزینی٬ قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از دستگیری ۶۹ هزار قاچاقچی مواد مخدر طی سه ماهه نخست سال ۱۳۹۳ در ایران خبر داد.
رضا اکرمی٬ رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌ جمهوری گفته «عده‌ای با آرایش نامناسب و لباس‌های نامناسب، ولنگاری و ناامنی روحی و روانی در جامعه به راه می‌اندازند و این خطر و هشدار است.»
حسن روحانی با گروهی از فرماندهان عالی رتبه نظامی دیدار و گفتگو کرد.
۱۰۰ نماینده مجلس با امضای نامه‌ای از طرز کار هیات رئیسه درباره نحوه اعلام وصول سئوالات نمایندگان از وزرا و طرح استیضاح آن‌ها به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کردند.
نمایندگان مجلس به ماده‌ای از طرح «نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی» رای مثبت دادند که بر اساس آن، اعضای «موثر» احزاب منحل شده از تاسیس حزب و عضویت در احزاب محروم می‌شوند.
علی خامنه‌ای در دیداری کم‌سابقه با حسن روحانی و اعضای هیات دولت توصیه‌های معناداری به آن‌ها کرده و درباره «خطا‌های فرهنگی» هشدارهایی داده است.
مهدی کوچک‌زاده٬ نماینده مجلس می‌گوید شاید مقام‌های جمهوری اسلامی بتوانند همه «سیاه‌کاری‌های» خود را مخفی کنند٬ اما بالاخره روزی باید در «پیشگاه خدا» پاسخگو باشند.
محافظه‌کاران منتقد دولت حسن روحانی قصد دارند در ادامه اعتراض‌ها به روند مذاکرات هسته‌ای همایشی با عنوان «خط قرمز» برگزار کنند.
رضا تقوی٬ رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه می‌گوید بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ نیرو‌های حزب‌الله و مومن «سرخورده»٬ «افسرده» ٬ «نگران» و «مردد» شده‌اند.
محمد یزدی٬ رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید بی‌اعتنایی دولت به فساد و فحشا مصداق «دین دولتی» است٬ یهودی‌ها و مسیحیان با مسلمانان فرق می‌کنند٬ استادان دانشگاه نمی‌توانند درباره دین اظهارنظر کنند و فیلسوف‌ها و دانشمندان «غلط» می‌کنند درباره حلال و حرام بودن موسیقی نظر می‌دهند.
مرتضی مقتدایی، نایب رئیس جامعه مدرسین می‌گوید «حجاب» زنان با «حیثیت» جمهوری اسلامی گره خورده و با راهکار «غیر معقولانه تازیانه و زندان» نمی‌توان با پدیده «بدحجابی» مقابله کرد.
علی مطهری با انتشار نامه سرگشاده‌ای «تملق» و «چاپلوسی» حمید روحانی٬ رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی انقلاب اسلامی از علی خامنه‌ای در دیدار گروهی از نمایندگان مجلس با وی را به «تعفنی» تشبیه کرد که بوی آن حاضران را اذیت کرد.

www.digarban.com (2014)